Ocena wątku:
Poprawa akustyki
26-06-2013, 22:15
Post: #1
Poprawa akustyki
Zostałem trochę negatywnie zaskoczony akustyką sharana.
Mam jeszcze starego paska B3, dwa głośniki z przodu, dwa na podszybiu (bez szału jakiś boschmann) radio - stary xplod sony.
Gra to o wiele lepiej niż te wszystkie głośniczki w sharanie.
Pewnie tutaj jest jeszcze oryginalny zestaw. Czy ma sens wymieniać oryginalne głośniki czy raczej w takim pudle nie da się osiągnąć satysfakcjonującego efektu nez dodatkowych zabiegów.

Zaznaczę, że nie oczekuję niewiadomo jakiej jakości dźwięku, super głośnych basów.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

26-06-2013, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2013 22:54 przez piwek86.)
Post: #2
RE: Poprawa akustyki
Bez wygluszenia drzwi zmiana glosnikow w drzwiach na zestaw odseparowany na dystansie z mdf da juz lepszy dźwięk tak mialem rok temu
Teraz puscilem aktywnie dlsy r6a wygluszylem i skrzynia z hifonicsa 38 cm żadko wlanczana kup uzywke wzmac stereo kup zestaw odseparowany powerbass koszt okolo 220-250 zl i będziesz zadowolony
27-06-2013, 10:09
Post: #3
RE: Poprawa akustyki
Jakie tam głośniki podejdą? (średnice)
- pod przednią szybę
- dzwi przednie
- drzwi tylne
- boczki w bagażniku

Myślisz, że kombinować z oryginałami czy dać jakieś troszkę lepsze? Tak jak pisałem nie musi być super ale budżetowy zestawa w B3 grał dużo lepiej.

Trzeba ściągać tapicerkę czy kratkę - nie chcę na siłę nic robić aby nie pouszkadzać.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
27-06-2013, 11:47
Post: #4
RE: Poprawa akustyki
Trzeba ściągać tapicerkę.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
27-06-2013, 15:39
Post: #5
RE: Poprawa akustyki
16,5 cm w drzwi dystans mdf i tak jak scrappy pisze trzeba szarpać tapicere
27-06-2013, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 22:27 przez biart3.)
Post: #6
RE: Poprawa akustyki
Ja właśnie kończę zajmować się audio w samochodzie. Orginalnie wchodzą 16cm głośniki. Na przód wymieniłem 2x250w a na tył 2x210w JVC do tego radio ze wzmacniaczem Sony Btx-280bt z blutetootem jako system głośnomówiący pod telefon za pomocą jednego przycisku w radiu. Dzwięk się zmienił na krystaliczny i jest ok. Teraz jeszcze podłączyć subwoffera i zamontować go na tylną półkę u góry przy oknie w bagażniku od strony kierowcy mi pozostało, żeby nie zabierał miejsca w samochodzie.
Ale niestety musiałem rozebrać całą tapicerkę i progi plastikowe w samochodzie żeby ukryć kable.



Arthezz Listonosz In-Post
30-09-2013, 21:04
Post: #7
RE: Poprawa akustyki
Semka biart3 dasz jakieś fotki tego subwoffera jak to wygląda Smile



Sharan 1.9TDI 131km 2004 SmileSmile
01-10-2013, 17:05
Post: #8
RE: Poprawa akustyki
drzwi sharana mają mega dziury przez które niske tony uciekają na świat Smile wystarczy blacha otwory technologiczne załatać na to maty i juz jest niebo lepiej Smile ja podłonczyłem juz przód aktywnie dalej mnie to niesatysfakcjonuje podobało mi sie dwa dni juz przestało ma ktoś moze fotki z jakiś zlotów drzwi tzn tapicerki przód z większymi niż 16 cm głosnikami ? ja planuje przerobic na 20 cm wyciągnąc przed tapicerke dystansy mdf żywica włókno wykończyc na to flok Smile na jednym zlocie raz sharana widziałem z 20 cm w drzwiach tylko nierobiłem zdjęc Sad




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poprawa jakości dźwięku kaskader83 45 12,797 22-11-2017 20:03
Ostatni post: andrzejloskot3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name