Ocena wątku:
Pas biodrowy - pytanko
19-05-2013, 14:53
Post: #1
Pas biodrowy - pytanko
Otóż " problem " jest następujący. W moim aucie nie ma pasa biodrowego w 2 rzędzie siedzeń. Są za to 2 wejścia do pasów ( klamry w które się go wpina ) po lewej stronie fotela i po prawej. Pasa w suficie też nie ma. I teraz pytanko. Czy są dostępne biodrowe pasy bezpieczeństwa na 2 klamry ?
Reklama

19-05-2013, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 15:32 przez raventes.)
Post: #2
RE: Pas biodrowy - pytanko
Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. U mnie są 2 wtyki do pasa - tak jakby można go w każdej chwili odpiąć całkowicie. Trochę mnie to dziwi bo wygląda to tak jakby fotel był dostosowany do pasa 3 punktowego sufitowego ( a mam pewność że fotel jest fabryczny ). Kroi mi się wyjazd niedługo z kompeletm osób, a bez pasa trochę nie halo. Dzięki serdeczne za propozycję, ale nie mam zdolności manualnych i wolałbym kupić fabryczny. Jeśli jednak dysponowałbyś pasem pasującym do mojego auta w kolorze czarnym to biorę od razu Smile
19-05-2013, 15:45
Post: #3
RE: Pas biodrowy - pytanko
fotel srodkowy powinien miec zwiajak. Albo fotel masz poprostu nie srodkowy tylko jakis zewnetrzny albo z 3 rzedu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-05-2013, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 15:49 przez raventes.)
Post: #4
RE: Pas biodrowy - pytanko
Ale gdyby był z 3 rzędu to też by nie miał 2 klamr tylko 1. Zewnętrzne też mają po 1 klamrze.
19-05-2013, 15:52
Post: #5
RE: Pas biodrowy - pytanko
wydaj mi sie z emasz poporstu fotel od wersji gdzie pas do srodkowego fotela jest w podsufitce a auto masz wlasnei tak jak ja czyli zwijak jest nie w suficie a w samym fotelu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-05-2013, 15:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 15:55 przez raventes.)
Post: #6
RE: Pas biodrowy - pytanko
Możesz zrobić fotkę jak to u Ciebie wygląda? Ja u siebie żadnego miejsca na zwijak nie widzę.
19-05-2013, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 17:22 przez dadi.)
Post: #7
RE: Pas biodrowy - pytanko
Albo fotel ktoś wymienił na taki z auta z pasem w suficie albo masz podsufitkę wymienioną, innej możliwości nie ma Wink
W biodrowym pasie nie ma żadnego zwijaka tylko pas sobie dynda. W wersji z pasem suficie jest zwijany.
19-05-2013, 18:16
Post: #8
RE: Pas biodrowy - pytanko
(19-05-2013 17:20)dadi napisał(a):  W biodrowym pasie nie ma żadnego zwijaka tylko pas sobie dynda. W wersji z pasem suficie jest zwijany.

No chyba nie masz racji, bo jak patrzyłem po aukcjach z allegro to w wielu jest pas biodrowy ze zwijakiem.

(19-05-2013 18:11)sharan2004 napisał(a):  ja mam pas biodrowy w drugim rzędzie w środkowym fotelu.
Mój pas ma zwijak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/619b...4d183.html

U mnie właśnie w miejscu gdzie u Ciebie jest zwijak jest klamra taka jak po prawej stronie fotela.
19-05-2013, 19:12
Post: #9
RE: Pas biodrowy - pytanko
Jedyny fotel z dwiema klamrami po bokach, to fotel środkowy 2 rzędu, przeznaczony do pasa w suficie. Innej możliwości nie ma.

Zła wiadomość jest taka, że jednak masz coś pomylone z tymi fotelami i dziwne by było, gdyby to fabryka tak wypuściła.

Dobra wiadomość jest taka, że fotel ten jest całkowicie uniwersalny: można go wpiąć w każde z 5 tylnych miejsc - wtedy używamy tylko jednej klamry - odpowiednio po lewej lub prawej. Z tego też powodu te fotele są nieco droższe od pozostałych czterech.

Masz dwa sensowne wyjścia:

[1] Dosztukować sobie z kawałka taśmy i dwóch klamer pas biodrowy zapinany z dwóch stron - trochę dziwny, ale czemu nie. Szrotowe części powinny wystarczyć - tanio, szybko i łatwo. No, ale to będzie "tylko" biodrowy.

[2] Kupić fotel z pasem biodrowym, zamontowanym na stałe (z jednej strony), a fotel obecny trzymać "na zapas" (uniwersalny!), albo zbyć - jak wolisz.

Ewentualnie - chyba ktoś już o tym pisał - możliwe, że pod podsufitką masz już jakieś punkty mocowania do pasa. Wtedy można by myśleć o montażu pasa 3-punktowego.

Ja Ci radzę - rób jak chcesz Smile
19-05-2013, 19:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 19:25 przez raventes.)
Post: #10
RE: Pas biodrowy - pytanko
Fotel na pewno nie jest zamieniony. Po 2 kto by chciał zamienić na gorszy? Big Grin Zagadką jest to, że nie ma pasa. Podsufitki też nikt nie ruszał. Po co pod podsufitką miałyby być punkty mocowania do pasa skoro materiał jest zaszyty na Amen? Smile
Cosik mi się wydaje, że ktoś będzie jeździł w bagażniku Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name