Ocena wątku:
dystanse na koła
10-04-2015, 22:55
Post: #11
RE: dystanse na koła
Witam w końcu zrobilem fotki


Załączone pliki Miniatury
           
Reklama

11-04-2015, 01:23
Post: #12
RE: dystanse na koła
(27-05-2013 00:00)rafalk74 napisał(a):  Nie no Stasio geometria samochodu (zbieznosc, katy natarcia czy pochylenia) jest niezalezna od kolek lub dystansow jakie ma zalozone.

Koledzy to wyjaśnijcie mi jedno. Skoro tak twierdzicie, że koła nic mają nic do tego, dlaczego jak jeździłem na kołach 16" wszystko było ok nie ścinało opon, a jak założyłem 18" ścięło mi je dość mocno od wewnętrznej strony, wróciłem do 16" dalej nic nie cięło, założyłem znów 18" ustawiłem zbieżność i już wszystko było ok oba zestawy kół tej samej szerokości, jedynie rozmiar inny, nawet gość w serwisie mówił, że ma znaczenie odsadzenie ET i szerokość felgi, zresztą zakładając dużo szersze koło przecież kąty się zmieniają
11-04-2015, 07:55
Post: #13
RE: dystanse na koła
teoretycznie ET itd nei maja nic do rzeczy. Z tym ze dajac kola przesadnie wystajace to zbierznosc a wlasciwie to poprawnie powinno sie mowic w naszych autahc rozbieznosc bo nasze auta jak wiekszosc mają miec kola lekko rozbieżne podczas jazdy. PRzy kolach przesadnie zbieżnych opony sie scieraja na zewnatrz a przy kolach przesadnei rozbieznych scieraja sie na wewnetrznej stronie. Sek w tym ze majac inne ET niz producent zaprojektowal ( tak to sei projektuje na podstawie parametrów zwrotnicy i usytuowania sworznia wahacza) mamy w innym miejscu os obrotu kola. Wszelkie elementy takie jak koncowki drazkow i drazki oraz sworznie maja jakis tam minimalny luz. Nawet nowe. Teraz zaczynasz ciągnac silnikiem to moc przekladana jest na przeguby i zobaczcie gdzie ciagnie przegub i co sie dzieje z kolem. Odkreccie sobie koncowki drazkow ze zwrotnicy. Jak ruszycie to kola sie rozejda jak do rozbieznosci. Jak zaczniecie cofac to sie zejda- zbiegną do siebie. Sworzen wahacza nei ejst idealnie po srodku osi kola- tu pod przegubem zewnetrznym. Caly macperson tez nie jest idealnie w pionie tylko lekko leci do przodu.
Zbieżnosc aut mozna wykonac na innych kolach i bedzie dobrze. Mozna wykonac bez kół bo tak tez robilem. Sprzety sa rozne. NAjnowoczesniejszym jakim robilem to w Bemo Motors w Szczecinie. W programie nic nie bylo mowy o rodzaju kół itd. Zakladalo sie tylko rozpieracze z plytą odblaskową, ustawialo na poziomicach i na tym koniec. Reszte robil program na postawie promieni laserwoych rucanych z dwóch dużych slubów osobno stojacych przed autem. Odblaski na 4 kolach tylko odbijaly promienie lasera a mechanik mial za zadanie tylko wczesniej zablokowac pedal hamulca noznego oraz ustawic kiere na wprost idealnie i tez ją zablokowac.
Ja wiele geometrii ustawilem bez przyrządów przed domem ale to juz taka regulacja troszke na oko choc opon nie cielo po tym. Tu przy sprzecie komputerowym bedziemy wiedzieli ze auto ma ktoras strone lekko przyspieszoną czy cofnietą bo bylo walone.

Podsumowujac. Na kolach bardziej wystajacych czyli nizszym ET uklad jest bardzije napiety i kola maja tendencje wieksza do rozbiegania sie ( wiekszej rozbieżnosci)



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-04-2015, 10:27
Post: #14
RE: dystanse na koła
podziwiam
ja dystandse wywaliłem a mamiałem jakies ręcznie robione i jak określił pan gumka - profesionalne.
z przodu cieńsze z tyłu szersze - tylko po co ?
15-04-2015, 08:48
Post: #15
RE: dystanse na koła
dla wyglądu bo chlapacze wystawały na zewnątrz i były w połowie koła a teraz są a równo. ja założyłem 15mm z prowadzeniem pierścienia certującego jestem zadowoloy moża zastowowac felgi z et38 to to samo co et 59 i dystans 15mm
03-05-2021, 13:55
Post: #16
RE: dystanse na koła
Witam. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi a nie ukrywam, że niezbyt się znam na tym. Kupiłem felgi 16" do swojego sharana, sprzedawca zapewniał, że to oryginalne od sharana i w sumie jak wpisuje w neta to rzeczywiście. Niestety do mojego nie pasują. Zacząłem zakładać i się okazuje, że z przodu haczą o zacisk. Felgi to BBS 16" ET 59 7Jx16H2. Czy powinienem zastosować dystanse? A jeśli tak to jakie?
04-07-2021, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2021 23:56 przez adrianblaut.)
Post: #17
RE: dystanse na koła
Witaj jeśli rozstaw śrub pasuje a tylko sama felga chaczy o zacisk to masz za duże et czyli osadzenie felgi a u ciebie widzę et59 ja mam u siebie et42 i jest ok wydaje mi się że dystans o grubości cm powinien rozwiązać problem ale musiałbyś też dać na tył żeby było tak samo albo więcej jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz chętnie pomogę pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dystanse Alhambra Hubert111 4 1,678 18-09-2016 07:09
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name