Ocena wątku:
dystanse na koła
15-05-2013, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2013 20:47 przez wesol.)
Post: #1
dystanse na koła
witam mam oryginalne felgi sharan 16cali et 59 założyłem oryginalne chlapacze od galaxy i wystaje on strasznie na zewnątrz zimowe koła mam alusy 15cali et 38 od a4 i jest super a te 16 strasznie są schowane do środka auta miałem kupić felgi inne ale trochę to drogo by wyszło co myślicie jakbym założył dystanse 15mm na tył bo taka różnica wychodzi między kołami lato a zima.
Reklama

15-05-2013, 12:12
Post: #2
RE: dystanse ma koła
Tak jak pisze stasio59, czemu nie. Tylko śruby na 90% muszą być dłuższe. Chyba że masz nie typowe. Bo oryg. z tego co wiem są 35mm. "Poprawnie" śruba ma się wkręcać 7-8 obrotów, tak sprawdzisz czy masz dobre śruby.
Ja też o tym myślałem na blaszankach bo są schowane w stosunku do alum. i nie najlepiej to wyglądało a szczególnie jak miałem przez chwilę 2x alum ET 35 na przodzie i 2x blaszanka oryg. na tyle. To myślę sobie jak to wygląda ...
Na szczęście u mnie mam nowe 17'tki gdzie nie są tak bardzo schowane i te 16'tki pójdą na zimę i będzie gitara.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
15-05-2013, 16:34
Post: #3
RE: dystanse ma koła
ale na tych z prawidlowym ET zawieszenie mniej dostaje w tylek. Tak to jest okej. no i przy przesadnie wysunietych kolach tak głupkowatu kreci sie kierą.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-05-2013, 09:56
Post: #4
RE: dystanse ma koła
spróbuje najwyżej 120zł ze śrubami do tylu będę.
23-05-2013, 18:24
Post: #5
RE: dystanse ma koła
dziś przyszły dystanse 15mm z centrówaniem założyłem ale oryginalne śruby łapią tylko 2obroty mimo to koło przyłapało postawiłem na ziemi i banan na twarzy to jest to idealnie 15mm wystarcza w zupełności teraz jeszcze kolega załatwia mi śruby i zakładamy a wypowiedź z jazdy jak coś zauważę innego to napisze.naprawdę fajnie to wyszło zrobię zdjęcia jak już będę miał śruby. Teraz trochę przód mnie będzie drażnił ale mam tarcze do wymiany jak zużyją sie już klocki to utnę na tokarce tak żeby zostało to co na piaste idzie i ok 5mm wysune przód na oryginalnych już śrubach. obejdzie sie bez wymiany felg pozdrawiam.
24-05-2013, 20:25
Post: #6
RE: dystanse ma koła
nie nie zmieni sie ale promien zataczania kola przy jego skrecaniu sie zwiekszy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-05-2013, 20:45
Post: #7
RE: dystanse ma koła
musialo byc cos innego. Np luz na koncowkach drążkow kierowniczych lub na sworzniu wahacza ewentualnie jeszcze na tulejach na wahaczach. Luz mogl byc naqprawde nieduzy i powodowalo to podczas jazdy scieranie bieznika. Wycieralo ci od wewnątrz czy zewnatrz?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-05-2013, 22:00
Post: #8
RE: dystanse na koła
rozumiem ze dystanse byly tej samej grubosci na wszystkich kolach?
Nie powinna sie zmienic geometria bo mozna nawet geometrie ustawic bez kół na aucie. Kola nie maja nic do tego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-05-2013, 00:00
Post: #9
RE: dystanse na koła
Nie no Stasio geometria samochodu (zbieznosc, katy natarcia czy pochylenia) jest niezalezna od kolek lub dystansow jakie ma zalozone.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
27-05-2013, 06:14
Post: #10
RE: dystanse na koła
Tak mozna ustawic zbieżnosc przdniej osi wlasnie bez kół. Sa specjalne przyrządy. Nawet metoda na metrówke lub sznurek ustawiali nasi ojcowie kiedyś. Rodzaj kol nie ma znaczenia do geo. W przypadku ustawiania geo na laserowych glowicach badz na jeszcze nowszych sprzetach gdzie na kola zakladasz tylko odblaski a promienie laserowe są nadawane z dwóch slupów wymagaja jedynie 4 takich samych kol na aucie.
w życiu nie licyzlem ile zrobilem geografi w autach ale tak mniejwiecej z 50 bedzie. Wiekszosc w oplach ale i w swoich prywatnych autach i takich roznych mixach, nissany, passki B6 B5 , fordy itp. Nawet w kilku tirach ustawialem ale tam to metrowka sie robi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dystanse Alhambra Hubert111 4 1,676 18-09-2016 07:09
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name