Ocena wątku:
przyciemnianie szyb
15-04-2011, 21:42
Post: #21
RE: OKLEJENIE SZYB
600 zł we Wrocławiu to jak darmo, u mnie na wsi ceny od 750 zł się zaczynają.



VW Sharan Family '99 2.0 ADY - no lpg
Raczej ostrożny rozmówca
Reklama

15-04-2011, 22:50
Post: #22
RE: OKLEJENIE SZYB
przecież oklejenie szyby nie jest wcale takie trudne w necie jest pełno instrukcji. Problemem może okazać się tylko pogoda i brak odpowiedniego miejsca.
16-04-2011, 07:32
Post: #23
RE: OKLEJENIE SZYB
mi koło leszna przyciemniali auto za 600 zl, ale dyskutowałem z nimi sporo aby było 600. wszedzie cena była 750. przy klejeniu bylem osobiscie. wszystkie szyby byly wyciagane oprócz klapy. dociemniane folia przód nr1, kierowca i pasazer oraz lufty czyli najjasniejsza reszta folia nr 4 najciemniejsza. najwiekszy problem jest z tylna klapa bo szyba ma dwa wygiecia w pionie i poziomie, nie jest sprawa prosta wkleic folie. na moim aucie pierwsza folia z klapy poszla do kosza, za drugim podejsciem dopiero sie udało. wiec jesli ktos pisze ze mozna to zrobic samemu to ok, tylko nie wiem czy nie zlecic to fachowcowi lepiej i tracic co najmniej dwa dni i sporo nerwow.
16-04-2011, 17:50
Post: #24
RE: czy przyciemnić szyby?
no 600,00PLN :O taniocha ....
28-04-2011, 23:23
Post: #25
RE: przyciemnianie szyb
(15-04-2011 22:50)marecki_name napisał(a):  przecież oklejenie szyby nie jest wcale takie trudne w necie jest pełno instrukcji. Problemem może okazać się tylko pogoda i brak odpowiedniego miejsca.

jeżeli ktoś woli wydać 600 albo 750 zł i niech ktoś to zrobi to ok
jednak dla wielu taka kasa nie jest obojętna a pana Słodowego jeszcze pamiętają Big Grin
folię razem z przesyłką i raklą (specjalna packa do klejenia) można kupić za ok. 250zł (liczę sporo więcej folii na ekperymenty Big Grin), jeden wolny dzień i byle jakie pomieszczenie (oprócz tyłu wszystkie szyby się wyciąga i można to zrobić na stole w kuchni) do tego nożyk, opalarka, spryskiwacz i wspomniana rakla
na pierwszy ogień tylne drzwi - banalnie proste zadanie pozwoli oswoić się z folią, tylne szybki uchylne wymagają już nieco profilowania na gorąco a tylna szyba choć trudna też da się zrobić - w razie czego mamy przecież zapas folii


(16-04-2011 07:32)martin72 napisał(a):  mi koło leszna przyciemniali auto za 600 zl, ale dyskutowałem z nimi sporo aby było 600. wszedzie cena była 750. przy klejeniu bylem osobiscie. wszystkie szyby byly wyciagane oprócz klapy. dociemniane folia przód nr1, kierowca i pasazer oraz lufty czyli najjasniejsza reszta folia nr 4 najciemniejsza. najwiekszy problem jest z tylna klapa bo szyba ma dwa wygiecia w pionie i poziomie, nie jest sprawa prosta wkleic folie. na moim aucie pierwsza folia z klapy poszla do kosza, za drugim podejsciem dopiero sie udało. wiec jesli ktos pisze ze mozna to zrobic samemu to ok, tylko nie wiem czy nie zlecic to fachowcowi lepiej i tracic co najmniej dwa dni i sporo nerwow.

jeżeli ktoś jest ambitny i ma czas to zrobi to sam

oczywiście wiesz że kierowca powinien mieć pole widzenia 180stopni i w tym polu szyby muszą mieć min 75% (niech ktoś poprawi jeżeli się mylę) przepuszczalności światła i tyle mają szyby fabrycznie w naszych autach(jak mają napis "tinted", "tempered" itp) pozatym szyby fabrycznie przyciemnione w polu widzenia kierowcy nie mogą być dodatkowo przyciemniane folią - drogówka (i nie tylko) za przyciemnione szyby w przednich drzwiach zatrymuje dowód rejestracyjny a na stacji diagnostycznej nikt nie wbije przeglądu na takie autko
fakt że auto lepiej wygląda nie ma znaczenia - to jest niezgodne z przepisami i lepiej nie ryzykować utraty dowodu rejestracyjnego np. jadąc na urlop z rodziną - nerwy, dodatkowe wydatki - po co to komu?



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
29-04-2011, 16:49
Post: #26
RE: przyciemnianie szyb
Dwa razy rwałem folię z szyb w przednich drzwiach,teraz juz nie przyciemniam przodu tylko sam tył .



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
29-04-2011, 16:56
Post: #27
RE: przyciemnianie szyb
75% przednia i 70 % boczne w 180 stopniach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-06-2011, 11:11
Post: #28
RE: przyciemnianie szyb
Koledzy forumowicze. Przyciemniane czy nie to zależy od każdego z Was. Ja zdecydowałem się na przyciemnienie ponieważ słusznym jest fakt, jak zaznaczyli niektórzy, słońce tak nie grzeje w aucie, ponadto również ktoś to podał, spanie w aucie czego i ja czasem doświadczam, ma inny wymiar. Przyciemniałem sam co efektem może być moja galeria. Ponadto sharan bardzo ładnie wygląda z czarnymi szybami. Natomiast co do cofania i widoczności, z przyczepą czy bez, zawsze manewr ten wykonuję na lusterka.
22-10-2011, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2011 23:16 przez djrafix.)
Post: #29
RE: przyciemnianie szyb
Przymierzam się do przyciemnienia szyb w moim Sharanie, oczywiście szukając najkorzystniejszej oferty. Znalazłem gościa kawałek od mojej miejscowości co przyciemnia szyby, i powiedział mi 400zł brutto za cały tył obojętnie jaką folią Big Grin Zafire robiłem jakoś za 550zł albo za 600... chyba, myśle, ze oferta ciekawa ?. Podam link do jego strony w galeri ma pare autek co oklejał, http://tomcar-matczyn.republika.pl/index.html (strona bogactwem nie błyszczy ale jestSmile ) folia jak pisze na jego stronie to amerykańska marki Classis, mało mi to mówi bo jestem laikiem w tym temacie, może ktoś sie orientuje?.
23-10-2011, 00:14
Post: #30
RE: przyciemnianie szyb
(22-10-2011 23:14)djrafix napisał(a):  powiedział mi 400zł brutto za cały tył obojętnie jaką folią
Taniocha, jeśli robi to profesjonalnie to decyduj się.



VW Sharan Family '99 2.0 ADY - no lpg
Raczej ostrożny rozmówca




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przycemnianie szyb mirazz 27 12,135 07-09-2015 19:02
Ostatni post: luki2905
  Spray do szyb Scrappy 5 14,738 05-06-2013 14:41
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name