Ocena wątku:
Koszty paczki kurierskiej
07-04-2013, 20:30
Post: #1
Koszty paczki kurierskiej
Witam. Zastanawiam się ile może kosztować wysyłka lusterek za pobraniem. Na aukcji (każde lusterko osobno) było napisane 40zł, więc przy wpisywaniu kosztu wysyłki podałem 40zł. Myślę że za tą cenę spokojnie da się wysłać 2 lusterka, skoro za 4 felgi płaciłem 80zł. Jak myślicie? Ktoś może kupował lusterka niedawno i powie ile przesyłka?



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Reklama

07-04-2013, 20:47
Post: #2
RE: Koszty paczki kurierskiej
Ja za 85 zl wysłałem palete która ważyła ponad 100kg firmą DPD ,a za kratki doprzedniego zderzaka zapłaciłem 13zł za kuriera.najlepiej samemu wysłać do gościa kuriera. ja tak zawsze robie ze zamawiam kuriera do gościa i odbiera mi paczke.a nie wysyłający zamawia,bo strasznie naciągają i zarabiają jeszcze na tym



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
 Thanks given by: Scrappy
07-04-2013, 21:43
Post: #3
RE: Koszty paczki kurierskiej
To jest bardzo różnie - jak masz firmę / lub masz znajomego z firmą to on ma duże rabaty na firmę kurierską. Ja np jak sam chciałem wysłać paczkę małą ( np telefon / czy też lusterko ) to wołają min. 20zł - w jakiś noname firmach. A jak DPD / UPS itd. to 25 - 30zł. Z tego co słyszałem to paczka do jakiś tam wymiarów + do 30kg jest wysyłana jako jedna / i koszt jeden tzn ok. 25-30zł. Jak można wysłać felgę jedną w takiej paczce i wymiary pasują jeszcze i płaci się około 25-30zł. To myślę że za 2 lusterka będzie tyle samo - bo ani nie będą cięższe niż 30kg ani większe jak felga ... Ale nie znam się na tym dokładnie.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
 Thanks given by: Scrappy
07-04-2013, 21:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013 21:58 przez wesol.)
Post: #4
RE: Koszty paczki kurierskiej
no niestety nie kazdy sprzedajacy sie na to zgadza. Nie pasuja warunki to sie nie kupuje. Nie pasuje to trudno. Niestety kombinuja jak moga. Tak samo mialem jak szukalemhaka holowniczego na allegro. Te najtansze maja bardzo wysoka cene za przesylke i w ten sposob naciagaja ludzi. Aktualnie zakupilem dzis sobie emblemat TDI caly czaerwony oryginalny w sumie w cenie dosc niskiej bo 35 zl ale w to wliczona jest przesylka. Inni wala ceny jakies z kosmosu bo 65 czy 80 zl. W aso kosztuje 80zl i mam na miejscu. Szukaja frajera i tak to wyglada. W sumie to powiemwam ze chyba jeszcze nigdy nie kupilem na allegro towaru na normalnych warunkach. Zawsze cos musze miec z tego. Zawsze sie jeszcze targuje telefonicznie. Ostatnio zakupilem sobie migomat shermana 200. Niby duzo nie spawam ale wole jednak mies swoj sprzet w domu bo tak to od ojca musze zawsze brac. Normalnie to kosztowal ten sprzecik cos kolo 1200 czy 1240 zl. Przesylka cos kolo 30 zl ( taka symboliczna). Wytargowalem tak ze za 1100 zl mam go w domu juz z przesylka- caly pakiet:butla, drut, migomat itp. Można? można.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-04-2013, 21:56
Post: #5
RE: Koszty paczki kurierskiej
ja jako osoba prywatna tyle płaciłem za wysyłki



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
07-04-2013, 22:00
Post: #6
RE: Koszty paczki kurierskiej
ja za wysyłke kurierską do mnie dwóch lusterek płaciłem 20 zł 7mką Smile gość nieznacznie ile od niego lusterek bym zamawiał(limit w kg oczywiście jakiś tam jest ) to by było za pobraniem 20 zł przedpłata 15 zł Smile
 Thanks given by: Scrappy
07-04-2013, 22:05
Post: #7
RE: Koszty paczki kurierskiej
Bardziej mi chodzi o to czy gościu mi nie wyskoczy z pobraniem o 40 większym bo podwójnie policzy. No nic, zaczekam aż dostanę potwierdzenie wysyłki, albo na kuriera i wtedy się okaże, najwyżej nie odbiorę



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
07-04-2013, 22:09
Post: #8
RE: Koszty paczki kurierskiej
Siemka dużo osób sprzedaje przedmioty taniej niż wszyscy a zarabiają na przesyłkach



Sharan 1.9TDI 131km 2004 SmileSmile
07-04-2013, 23:25
Post: #9
RE: Koszty paczki kurierskiej
To, że czasami sprzedający zarabia parę złotych na wysyłce to jedna sprawa. Zauważyć to można na najtańszych ofertach. Drugą sprawą jest, że wysyłka to także karton, folia, taśma klejąca, wypełnienie paczki przy delikatnych produktach i albo wystanie swojego na poczcie, albo złożenie zamówienia u kuriera, drukowanie papierków itp. Nikt tego nie ma za darmo, więc przesyłka musi kosztować, szczególnie gdy kupuje się coś za kilkanaście złotych, gdzie marża na produkcie nie pokryje w żaden sposób przesyłki. Sprzedałem kilka rzeczy przez Internet i zawsze doliczałem kilka zł właśnie dlatego.
 Thanks given by: Scrappy
08-04-2013, 06:18
Post: #10
RE: Koszty paczki kurierskiej
kiedys sprzedawalem klika gratów od golfa 3- Dostalem od kuzyna te czesci: jakie slusterka elektr. elektr szyby, nagrzewnice itp. Elektryczna jedna szybe( podnosnik) sprzedalem chyba za 30 zl i koszt wysylki zrobilem chyba za 5 zl czy jakos tak. Fajnie bo gosc podal jakies namiary gdzie malo co przebywal i paczka wrocila z apobraniem do mnie. Musialem nadac to jeszcze raz na inny namiar. Suma sumarum wyszlo tak ze sprzedalem to za jakies 5 zl bo te koszty ponowengo nadania za pobraniem wyszly tak duze ze malo co i bym doplacal do interesu.
Karton taki 40x40x40 kosztuje cos kolo 5 czy nawet wiecej zl. Tasma klejaca szpulka tez okolo 3-5 zl. Fakt czasami jak sie to doliczy to wychodzi pare plnów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dostajecie paczki z pracy alec 5 5,460 14-12-2019 20:13
Ostatni post: koleś
  Koszty kupna bagażnika na narty jush 2 1,629 09-02-2017 14:23
Ostatni post: dyzioNR1

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name