Ocena wątku:
Dwumasa
31-08-2013, 06:54
Post: #31
RE: Dwumasa
teoretycznei wydluza ale jakbym mial sie wypowiedziec o ile to pewnie sladowa ilosc by to była. OGlonie to plusem odpalania ze sprzeglem to odciazenie rozrusznika i łatwiejsze odpalanie ale w sumie z drugiej strony wieksza eksploatacja wysprzeglika. Ciort wie jak to jest tak naprawde. Ja jestem jakos przyzwyczjaon do odpalania na luzie ale kiedys myslalem zeby sie przestawic na to ze sprzeglem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

27-10-2013, 17:19
Post: #32
RE: Dwumasa
Powiedzcie mi ,czy nowe 2masy też mają ten luz,że lżejszy talerz lekko się kolebie na boki względem ciężkiego,tak około 2mm ruchu (góra dół) na obwodzie?
27-10-2013, 21:21
Post: #33
RE: Dwumasa
A "do [automat-usunięto wulgaryzm]" ,to na czym polegało? Bo taki właśnie luz ma moja stara 2masa ,a różnica między nią a nową jest taka że z tą starą w aucie na postoju czasem lekko drgnął silnik. Myślałem że to może wtryski ale po zmianie 2masy ustąpiło.
28-10-2013, 17:13
Post: #34
RE: Dwumasa
Dziś w sklepie sprawdziłem nową 2masę LUK-a i jest dokładnie tak samo,kolebie się na boki po te 2mm na obwodzie.
28-10-2013, 19:25
Post: #35
RE: Dwumasa
Co to znaczy "sie kolebie". Nowa dwumasa ma luz tak, że tarczą można obracać o kilka milimetrow, słychać nawet takie cyknięcia metaliczne po dobijaniu do oporu. Dalej można jeszcze trochę obrócić tarczą ale czuć narastający opór.

Nie powinno byc luzu osiowego i promieniowego - czyli nie powinna tarcza dać się wyciągać ani przesuwać na boki.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
28-10-2013, 20:05
Post: #36
RE: Dwumasa
trzeba niestety wiedziec ze jak sie zaklada dwumas na wał korbowy to na wale jet taki ala stozek ktory to wlasnie dociska nieco tą lżejsza czesc zamachu- tą czesc gdzie jest do niej przykrecony docisk. Dlatego tez ta masa kolibie sie jak mamy dwumas na stole a jak zalozymy fo na wal to juz nieco mniej sie kiwa. Poza tym nie mozna oczekiwac zebynie blo tego kiwania skoro te obie masy nie sa miedzy soba jakos specjalnie ulozyskowane na jakims łożysku czy chocby pierscieniu slizgowym odpwoiednio dobranym itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-10-2013, 23:39
Post: #37
RE: Dwumasa
skimir - dziś sprawdzałem nowy 2mas: 1. lżejszy talerz obraca się w stosunku do ciężkiego o niecałe 2 zęby (tak jakbyś zakręcał wieczko słoika),można jeszcze skręcić 3,4 zęby ale z narastającym oporem.
2. Lżejszy talerz unosi się względem ciężkiego o 2mm (jakbyś chciał wyjąć jeden z drugiego), te 2mm do zrównania się z wielowpustem. 3. "kolebanie" jeśli na obwodzie lżejszego talerza zaczniesz go naciskać (na średnicy) raz z jednej raz z drugiej to będzie się "bujał" -kolebał. Też o jakieś 2mm na obwodzie.
Nie byłem pewien czy to kolebanie nie jest przypadkiem oznaką zużycia,dlatego pojechałem do intercarsu poprosiłem o 2masę i ją sprawdziłem,i nowe taż się kolebią.
A wniosek z tego dla mnie taki że mnie mechanik w xxxxx zrobił, bo powiedział że nie powinna się kolebać i wymienił mi cały zestaw zamiast tylko tarczy.
29-10-2013, 07:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2018 00:40 przez wesol.)
Post: #38
RE: Dwumasa
Takie sprawdzanie na "sucho" juz uzywanego dwumasu tosobie mozna miedzy ksiazki schowac. PRzekonalem sie o tym na wlasnej skórze co nawet opowiadalem na jednym zlocie unas w zachodniopomorskim. Po pierwsze dwumas ktory dostalem po sprawdzeniu takim wlasnie recznym ma luz tez niby 2.5 zęba. Okej. Luz miedyz masami- kolibanie sie tez niewielki okolo 2-3 mm. Po zalozeniu na auto masakra. Ponowne zwalenie skrzyni i wytarganei dwumasu. Oblanie DM ropa obfite i ruszanie masami. Potem z tym DM do imadla, wkladam dwie srubki na przestrzal przez dwumas tu gdzie go mocujemy do walu. Skrecam w imadle przez te srubki. Biore breche i ruszam ta małą masą łapiac za wkrecone srubki w tą małą mase. Liz okazuje sie byc wiekszy okolo 4-5 zebów. Ruszam tą masa tak by to wszystko rozruszac. W koncowym badaniu okazuje sie ze luz jałowy miedz masami jest wiekszy okolo 8-9 zebów. Skrecenie obu mas z pozycji lewej do pozycji prawej jak dobrze pamietam to 14 zebów- czyli od deski do deski ale to sie nie da ręką tego zrobic tylko trzeba brechą. łomem itp.
JEszcze dodam ze na YT sa filmiki profesjonalne jak sprawdzac dwumas. Takie rozklekotane dwumasy jakie tez widujemy na roznych filmach amatorskich to sa stany agonalne dwumasy wiec tego typu przypadkow to nawet nie komentuje bo tam to potrafi sie cos jeszcze urwac jak jest to jeszcze w aucie czy nawet moze jakas czesc wyskoczyc i uszkodzic skrzynie- dzwon.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Jędrek Z
19-10-2015, 00:45
Post: #39
RE: Dwumasa
Witam.W moim sharanie 97 r. również "tłucze się "dwumasa ale chcę oddać swoja dwumasę do regeneracji-znalazłem nawet firmę z Kożuchowa,która za regenerację dwumasy,tarczy sprzęgła i docisku do silnika afn bierze 1000zł-czy ktoś z forumowiczów korzystał z usług tej firmy-czy prawdą jest,że jast to najlepsz firma w kraju?
19-10-2015, 06:25
Post: #40
RE: Dwumasa
ja bym za to nawet 100 zl nie dal. W dziale gieldy masz moj zestaw jednomasowy KLIK ktorym spokojnie zastapisz ten dwumas i sprawy wszelkie z niebezpieczenstwem posiadania dwumasy przestana cie interesowac. Pare tysiecy ludzi jezdzi na takich zestawach czy to w oryginale( bo tak tez vag wypuszczal) czy to po przekladce w swoich autach i jakos nie narzeka. W leonach ,octaviach, golfach itd smigaja. Nawet mozna do audi A4 itp zapodac podobny zestaw rozniacy sie tylko nieco kolem zamachowym. Nawet do 2.3 V5 to zakladaja i do 2.8 i 2.9 VR6 jednomas.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name