Ocena wątku:
Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
30-03-2013, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 14:29 przez bugi78.)
Post: #11
Tongue RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
jedna uwaga - zwracajcie uwage w jakiej rozdzielczosi nagrywa

w tej powyzej widze niby HD
1280x960??? hehehe
taaa, moze to "rozciagnie" obraz do rozmiarow HD ale jakosc bedzie VGA

inna kwestia to dlugosc filmu i pojemosc karty

co wam z filmikow 3-4 minutowych - ktos wam przywali w auto, w nerwach wyskakujecie z auta i ganicie goscia...
kamera nagrywa caly czas bo zapomieliscie wylaczyc jej lub pauzowac - wracacie do auta a tam juz sie nadpisalo na karcie przez kilka minut nagranie i poczatku kolizji nie widac...

podstawa to nie gadzet za 100 zl ktory nagrywa po kilka minut a pozniej od poczatku karty nadpisuje na nowo

zwracajcie uwage na czas zapisu - dlugosc sekwencji, tego nigdzie nie pisza ale to przewaznie 5 minut


te kamerki tanie radza sobie z obrazem w dzien i gdy obraz jest "powolny"
w nocy przy szybkiej jezdzie niby nagrwaja ale jak zobicie stop klatke zeby zobaczyc mijajace auto na filmie to zobaczycie 2 biale punkty - jego swiatla i nic wiecej

testowalem te wynalazki za 100-150zl i powiem ze to badziew - gadzet i nic wiecej

ja mam kamerke za nieco wyzsze pieniadze /600zl/ i nagrywa tak:
przy max rozdzielczosci na karcie 2 GB wchodzi 17 minut nagrania


Reklama

30-03-2013, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 15:14 przez m-blue.)
Post: #12
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Samo podejście do czasu nagrywania pokazuje gdzie masz priorytetySmile Podobnie jest z nadpisywaniem - nie spotkałem urządzenia, ani samochodowego, ani stacjonarnego gdzie masz tylko opcje nadpisywania, zawsze jest wybór. u
Minusem tanich ( najtańszych ) rejestratorów jest to, że nie mają dobrego kodeka i filmy zajmują więcej niż np z kodekiem h264, co w zasadzie jest już standardem.
Co do 5 minut nagrywania to albo nie potrafisz zmienić długości nagrania jak nie ma języka polskiego w rejestratorze, albo nie miałeś w ręce nic innego jak ten co kupiłeś. Nawet wynalazki po 100 zł mają czas nagrywania ustawiany od 5 do 15 minut, co w zupełności wystarczy, niektóre dłuższy. Co do nadpisywania, to jak masz kartę 1Gb to owszem... tak może być u Ciebie na rejestratorze, gdzie np nie masz dobrego kodeka a jest duża rozdzielczość, teraz karta 16Gb to jest standard.

Wrzuć obraz z nocy a nie z dnia, gdzie taki sam obraz będzie z każdego urządzenia jakie kupisz, tylko nie stojąc pod lampą, tylko faktycznie gdzie jest ciemno.kiedyś przeglądałem i jakoś nie znalazłem na allegro rejestratora z którego filmy są pokazywane przy nagrywaniu w nocy..
Do nagrywania w nocy musi być dobry przetwornik, co do prędkości zapisu to przeważnie 30kl/s, i tyle samo pewnie ma Twój. Nie twierdzę, że urządzenia za 600zł ( mało jest takich ) mają parametry takie sam co po 100, ale połowa z górnej półki ma takie same, tylko ładniej wyglądają.

Nie ma się co licytować - napisałem, że mnie wystarcza to co podałem, jakość jest wystarczająca a cena taka, że każdy może kupić. W nocy jak napisałem, większość się sprawuje kiepsko, może twój super kombajn wypadnie lepiej.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
30-03-2013, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 15:31 przez bugi78.)
Post: #13
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  Samo podejście do czasu nagrywania pokazuje gdzie masz priorytetySmile

owszem lubie nagrac film jak jade serpentynami, przeleczami czy nad urwiskami gdzie sa ciekawe widoki...

(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  Podobnie jest z nadpisywaniem - nie spotkałem urządzenia, ani samochodowego, ani stacjonarnego gdzie masz tylko opcje nadpisywania,

a czy ja napisalem gdzies ze jest tylko taka opcja? - co mi z tego ze bede musial co jakis czas pilotem uruchamiac ponownie "rec"

(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  Co do 5 minut nagrywania to albo nie potrafisz zmienić długości nagrania jak nie ma języka polskiego w rejestratorze
zaspokoje Twa ciekawość-angielskim posluguje sie codziennie

(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  nie miałeś w ręce nic innego jak ten co kupiłeś

kumpel tym handluje - wiec moglem wybierac i mialem wiecej takich zabawek w rekach dotychczas niz ty bedziesz mial przez cale swoje zycie

(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  Nawet wynalazki po 100 zł mają czas nagrywania ustawiany od 5 do 15 minut, co w zupełności wystarczy, niektóre dłuższy. Co do nadpisywania, to jak masz kartę 1Gb to owszem... tak może być u Ciebie na rejestratorze, gdzie np nie masz dobrego kodeka a jest duża rozdzielczość, teraz karta 16Gb to jest standard


czas nagrania zalezy od pamieci - owszem... ale co mi z kamerki za 100zl jak musze kupic karte za kolejne 100zl? wtedy zabawka bedzie kosztowala juz 2 razy tyle niz pierwotnie

(30-03-2013 14:59)m-blue napisał(a):  Wrzuć obraz z nocy a nie z dnia, gdzie taki sam obraz będzie z każdego urządzenia jakie kupisz, tylko nie stojąc pod lampą, tylko faktycznie gdzie jest ciemno.kiedyś przeglądałem i jakoś nie znalazłem na allegro rejestratora z którego filmy są pokazywane przy nagrywaniu w nocy..

nie wiem czy zrozumiales sens mojego posta - wyimaginowana rozdzielczos podawana przez sprzedawcow nijak ma sie do jakosci nagrania

pokazalem sprzet ktory nagrywa w 720 - i wypada blado w porownaniu do domowego sprzetu ktory tez bedzie nagrywal w 720...

i tak jak wczesniej wspomnialem - przy duzej ilosci ruchu w polu widzenia obiektywu bedzie kupa z jakosci

filmiki z nocy tez mam, w sieci tez pelno tego...
ale jakby sprzedawca umiescil taki film to nie wiem czy ktos mialby sie ochote wpatrywac w czarny ekran...

nagram w najblizszym czasie filmik w nocy taka kamerka jak proponujesz
30-03-2013, 17:36
Post: #14
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Bugi - zrób proszę fotkę jak masz to zamontowane. Na stałe? czy tylko przyklejasz jak jedziesz w trasę?
31-03-2013, 00:08
Post: #15
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
(30-03-2013 15:28)bugi78 napisał(a):  .
kumpel tym handluje - wiec moglem wybierac i mialem wiecej takich zabawek w rekach dotychczas niz ty bedziesz mial przez cale swoje zycie

Z takimi uwagami to bym się powstrzymał



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
31-03-2013, 00:54
Post: #16
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Mam coś podobnego jak tu http://allegro.pl/kamera-samochodowa-goc...52879.html i uważam, że wystarcza. "AVATARA" tym kręcić nie zamierzam. Zamontowałem to ustrojstwo z prawej strony lusterka wstecznego. Szczęśliwie, nie przydało się, jak do tej pory :-)



VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
31-03-2013, 22:19
Post: #17
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Mam u siebie rejestrator goclever za około 100pln i jest wystarczający.Karta 8 GB wystarcza na 8 godzin nagrania. Nagrywa w vga ale jakość jest wystarczająca do udowodnienia komuś winy.Padający deszcz i latające po szybie wycieraczki nie przeszkadzają w nagraniu.Nagrania nocne nie są już zybt rewelacyjne ale czytelne.Zamontowana pod lusterkiem wstecznym, nie przeszkadza w prowadzeniu i widoczności
Gdybym miał więcej wolnych środków zainwestowałbym w urządzenie z wyższego przedziału cenowego - np rejestrator Mio MiVue 358 EEU
01-04-2013, 02:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2013 03:01 przez sp6qkx.)
Post: #18
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Witam ,też rozważam kupno wideorejestratora i trudno cos kupić w miare dobrego , wiekszość jest zbudowana na tanich przetwornikach CMOS co ma spore znaczenie w jakości i czułości kamery . Zastanawiam się nad tym z aukcji http://allegro.pl/goclever-dvr-video-rej...01510.html ale nie moge znaleź opisu czy rzeczywiście jest na przetworniku CCD ??.
Co do kwestji że to gadżet to jednak nie mogę się z tym zgodzić bo taki zapis może stanowić istotny dowód w sądzie , np.znany mi jest przypadek kiedy to znajomemu z TIR-a ukradli paliwo na pare tys zł i przypadkowo stojące auto wyposażone w wideorejestrator nagrało całe zajecie wraz z nr samochodu jakim podjechali itp co można skwitować że złodzieje mieli pecha
i po po paru godzinach siedzieli już na komisarjacie.

Film który mógł być istotny dla poszodowanego.
http://www.youtube.com/watch?v=shFjBj-m_tY

Pozdrawiam



03-06-2013, 11:13
Post: #19
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
Ja jestem przed zakupem takiej kamerki właśnie a to dlatego że gość który wyprzedzał auto z naprzeciwka zahaczył mi tylni zderzak.Myślę nad kupnem Omega 205 powinno wystarczyć do udowodnienia komuś winy.
03-06-2013, 11:42
Post: #20
RE: Wideorejestratory. Macie? Co polecacie?
zerknijcie na Goclever naprawdę dobrze sie sprawują i nagrywają w HD. http://allegro.pl/kamera-goclever-rejest...63223.html



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name