Ocena wątku:
Czy może się rozlecieć dwumasa
24-05-2016, 20:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2016 20:37 przez szwarc.)
Post: #21
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
U mnie w aucie (seat alhambra 1.9 tdi z 2007 roku) jak dodam mocno gazu (do dechy) jadąc na wyższych biegach np. na 4, 5 czy 6 pojawiają się wibracje - drgania - dochodzące gdzieś od dołu (przynajmniej tak mi się wydaje).
Auto przyspiesza normalnie.
Gdy gaz dodaję stopniowo, ale nie do dechy jest to raczej niezauważalne.

Czy wibracje te mogą pochodzić od kończącej się dwumasy ?

Gdy zapalam i gaszę silnik specjalnych wibracji nie ma - chyba normalne takie jak przy zapalaniu i gaszeniu silnika diesla.

Biegi zmieniają się normalnie, sprzęgło jest trochę miękkie i jest lekki luz na pedale sprzęgła.

Pytam bo nie wiem czy mam się czym martwić no i na początku lipca - wyjazd do Chorwacji więc nie chciałbym aby coś się rozpadło.

A i jeszcze jedno pytanie - co myślicie o wymianie dwumasy na sztywne koło zapasowe ?

I ile taka usługa (wymiany) może kosztować ?
Reklama

24-05-2016, 22:37
Post: #22
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Podejrzewam że to nie dwumasa tylko przegub lub półośka.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
24-05-2016, 23:01
Post: #23
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Mogą być półosie, przeguby wew. albo ten cały śmieszny nieszczęsny frez przy flanszy na prawej półosi.
Jeśli gasisz auto bez wciśniętego sprzęgła i nie telepnie, to dwumasa jeszcze ok.
25-05-2016, 07:58
Post: #24
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Przegub to by chyba stukał na zakrętach, czy półosie - a jak to sprawdzić i co tam się może dziać ?
Pulsowanie przy szybkim przyspieszaniu to może być wiana frezu.
25-05-2016, 10:14
Post: #25
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Strzelać to strzelają zewnętrzne a wewnętrzne to właśnie powodują drgania jakby koła były niewywazone. Wielofrez na podporze to niewiele wpływa na takie rzeczy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-05-2016, 17:52
Post: #26
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
No właśnie są drgania przy mocnym przyspieszaniu coś w stylu niewyważonych mocno kół.

Nawet zastanawiałem się czy to nie wina opon - ale nie bo były wymieniane.

Czy można to jakoś zdiagnozować - tak dla 100% pewności ?

Jaki może być koszt wymiany takich przegubów ?

No i teraz który - czy może najlepiej dwa ?
25-05-2016, 20:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2016 17:35 przez wesol.)
Post: #27
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Kolego opcja czytaj forum bo nikt nie będzie powtarzał wiecznie wszystkiego od nowa poraz dwudziesty. Przeguby to akurat wymieniam raz w roku bo niuton je troszkę zabija.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-05-2016, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2016 14:34 przez szwarc.)
Post: #28
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Dzisiaj zaprowadziłem auto do mechanika.
"Na rękę" sprawdzał przeguby - chwytał za półoś i próbował nimi przekręcać sprawdzając czy nie ma luzów - w jednym położeniu koła nie było w innym minimalne stukanie - tak samo po obu stronach.

Tak czy siak uparłem się na wymianę przegubów wewnętrznych.

Zauważyłem jeszcze jeden niepokojący problem - o ile to problem - ruszając kołem prawym lub lewym na prawej półosi pokazuje się luz.

Czy taki luz ma być - czy to jest ten już rozsławiony problem z półosią prawą - czy od razu wymienić półoś ?

http://allegro.pl/polos-przegub-wal-podp...24553.html

Coś jak na filmie poniżej tylko troszkę mniejszy ale bardzo podobny.

https://www.youtube.com/watch?v=iVhuxpH0Sy8

Do adminów - przepraszam, że w tym temacie - ale chcę kontynuować zapytanie a nie chcę tworzyć nowego wątku.
31-05-2016, 17:40
Post: #29
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
troszke smeiszny ten mechanik. Wiele razy pisalem ze na macajewa to sobie mozna sprawdzac i macac ale kury w kurniku.
Luz 0.5 mm chce wybadac na przegubie??? Niepowazny jest i tyle. no chyba ze kots jezdzi na takich rpzegubach ze luz jest tak duzy na 2-3 mm ale to chyba pryz 180 km/h to by mnie nosilo od lasu do lasu po calej drodze.

Podpora to jzu wielokrotnie pisalem tez ze jej luz nie wplywa jakos drastycznie na komfort jazdy a jedynie moze sciac to polaczenie i bedzie koniec dlaszej jazdy. Jak moz ejezdzisz jak emeryt to moze taki NTY (badziew z Chin) da rade posluzyc jakis tam czas. Ja pewnie bym go zmielil w tydzień.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: szwarc
07-06-2016, 21:38
Post: #30
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Wracając do sprawy.
Półośki nie wymieniałem - dzięki opisowi wesol-a (w innym temacie) - dotyczącym tego, że luz na półośce promieniowy (obracając kołem przód-tył) i podłużny jest dopuszczalny - natomiast poprzeczny nie - stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby.

Do wymiany poszły obydwa przeguby - wymienione na firmę PASCAL - wiem, że może to być lipa jakościowo ale zobaczymy.

Tak czy siak auto jedzie teraz idealnie, żadnych stuków czy wibracji.
Dziękuję Panowie za pomoc.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name