Ocena wątku:
Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp.
12-09-2011, 10:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2011 10:03 przez daneczek76.)
Post: #11
RE: Rozrząd
wesol oczywiście zgadzam się ale jak się nie wie co kiedy było wymieniane i przebiegu auta tak naprawdę nie znamy, to tak naprawdę nie wiemy ile dana część przejechała tys. km, ja osobiści wymienił bym wszystko a potem wiem co mam i dalej to już wiadomo.
Co do PD zgadzam się większe obciążenie i sam pasek też dobrze dać dobry jakościowo, ostatnio na forum rozmawiałem z mechanikiem to mówił że np: paski Dayco jak w Silnikach PD jak Guma od majtek się rozciągały a w VP było ok.
Co do wymiany rolek i Pompy wiesz jak człowiek ma pojęcie to wie że coś mu świszcze gwiżdże i że trzeba podejść do tematu za jakiś czas bo np: pompa wody się wysra ale są ludzie którzy nie słyszą czy olewają? i jeżdżą do póki się nie wysra.
Znam przypadek 2.0 115 KM w Octavii gdzie kolega śmigał i piszczała pompa wody mówiłem wymień.
odp: dobra dobra kiedyś się zrobi.
Następnym etapem było że pompa już wody nie mieszała i temperatura wody szybciej dochodziła do wrzenia oczywiście w drodze do mechanika łopatka od pompy które się połamały jakoś tak się stało że pasek przeskoczył. Dobrze że to benzyna i większych jakiś kosztów nie było.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Reklama

12-09-2011, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2011 20:46 przez djrafix.)
Post: #12
RE: Rozrząd
Tez mi sie wydaje,ze wymienie ten tlumik drgan. Bo nie wiem ile przejezdzil, Sharan jest mojego ojca, i on od kupnia nie raczyl nawet zajrzec do rozrzadu,ale pasek jest spękany wiec juz radzilem wymienic i sie zgodzil,wiec skompletuje mu z tym tlumikiem drgan zeby wymienic komplet tak dla pewnośći..Smile
12-09-2011, 22:26
Post: #13
RE: Rozrząd
jaki tlumik drgań jaki silnik oznaczenie itp oczym mowa??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2011, 06:41
Post: #14
RE: Rozrząd
AUY 1.9 TDI . Sprzedawca mi powiedział,że występuję tłumik drgań do rozrządu i to się osobno dokupuje. Czy dokupować tą część czy brać sam rozrząd bez tej części jak myślicie?.
13-09-2011, 06:56
Post: #15
RE: Rozrząd
Slychaj toz to my tu caly czas dyskutujemy o tym a Ty nie czytasz. Zreszta etka podaje zestaw naprawczy rozrzadu jako pasek + rolka napinajaca ze srubkami. Ot caly zestaw. Jak mi napisales tlumi drgań to ja sie pytalem ktory bo To oczym my mowimy to w zasadzie sie nazwywa napinacz wstepny paska rozrzadu- przynajmniej my tak mowilismy na warsztacie. Tlumikow drgań jako pojecie ogolne jest sporo w aucie: to kolo pasowe na wale glownym co napedza pasek PK to tez tlumik drgań skretnych ( ma w sobie gume), a np jeszcze w tdi VP masz napinacz paska PK z rolka i wlasnie tłumikiem drgań paska PK( napinacz z takim ala silownikiem jak od klapy bagaznika).
Co do napinacza rozrzadu to napisalem wczesniej ze do weryfikacji po rozbraniu rozrzadu ale na 90% mozna bedzie go zostawic. Czesc w zasadzie malo awaryjnaI nawrt jak sie rokrzaczy to niczym to nie grozi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2011, 11:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2011 13:54 przez daneczek76.)
Post: #16
RE: Rozrząd
nie rozumiem pewnej kwestii przecież napinacz niewiadomo ile nie kosztuje przy sumie jaka trzeba wydać na rozrząd to po co go zostawiać żeby jak się jednak rozkraczy znowu tam zaglądać. a jak się wysra na wczasach 2000 tys km od domu?



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
13-09-2011, 14:27
Post: #17
RE: Rozrząd
bo nawet w etce nie ma wzmianki o nim przy rozrzadzie. Nie podlega okresowej wymianie. Moze Wymieńmy tez na wszelki wypadek piasty kola przed wyjazem na wakacje no i przecież przebieg dajmy na to okolo 200 tys km moze sugerowac ze padna lada dzień?? Nie podlega to nie podlega, koniec i kropka. Wymień pasek, rolki i styka. Jesli cieknie z uszczelniacza badz pompa juz wykazuje luzy czy odglosy przy kreceniu nią to wtedy wymieniamy.
Mialem megane kiedyś ktora kupilem jak miala zaledwie 4 lata pompa wody zaczeła swiszczec przy przebiegu 67 tys km, plyn chlodzacy sie wylewal otworkiem na niej- puscil uszczelniacz na niej. U kolegi z tym samym silnikiem pompa przy przebiegu 150 tys byla jeszcze sprawna. Nie jest powiedziane ze wytrzyma 100 czy 120 tys i padnie. U jednego padnie po 200 tys a u drugiego po 50 tys km. Tak jest i nic na to nie poradzisz. Nikt ci nie zagwarantuje ze jak wymienisz rozrzad to nie ma prawa sie cokolwiek stac po 40 czy 50 tys km bo niby interwał wymiany w AUY czy ASZ jest co 90 tys km. Zadna gwarancja tego nie obejmie.
To czy napinacz nie jest taki drogi to ja bym nie powiedział. Pamietam ze dyro w fordzie mial galaxa tez z AUY i mowil ze napinacz hydro kosztuje cos kolo 150 zł. Moze w kosztach wymiany w serwisie to nie drogo bo caly rachunek to pewnie pod 1500 czy 2000 zl wiec to niewielki procent ale tak jak ja sobie samemu wymieniam w domu to komplet na wymiane bedzie kosztowal ze 360-500 zl zalezy gdzie kupowany. Jak doliczysz jeszcze uszczelniacze ten napinacz, pompe wody to juz koszta rosną. Ja wymieniam sam pasek, rolki smaruje i spie spokojnie- koszmarów nie miewam. Robota we wlasnym zakresie i kosztuje mnie to zaledwie sto kilka zlotych. Czy popychacze hydrauliczne na zaworach tez padaja po danym przelocie? Nie. Mogą paść po 100 tys a mozna przelatac i 800 tys na nich i beda bez zastrzeżeń. Sporo sprzetu elektrycznego tez naprawiam w domu( wiertarki, szlifierki, kosiarki, pily łancuchowe itp). Czy wirnik albo stojan tez pada po jakims tam przelocie/roboczogodzinach?? Nie Czemu w boschu spalił sie wirnik mimo ze nie za bardzo eksploatowna byla ta kontówka?? Mam tego sprzetu dosc duzo(mniejwiecej 7 szlifierek kontowych bosch i B&D, wkretarek 5 czy 6, pily łancuchowe 2 itp). Niektore maszynki sa produkcji litewskiej ( dwie wiertarki) czy choćby strugi elektryczne niemieckie ale jakies firmy "krzak" a eksploatowane dosc czesto i w trydnych warunkach czemu one nie padaja?? Czemu te lepsze sie popsuły. Cały pic polega na tym ze nigdy sie nie uchronisz przed awarią. Bosch niebieski tez sie psuje a taki dobry, polecany, drogi w zakupie. Czy nowy alternator posluzy nam kolejne 10 lat 200 tys km i sie nie spali? zagwaranuje ktoś??
Sorry za OT ale taka jest prawda.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2011, 14:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2011 15:05 przez daneczek76.)
Post: #18
RE: Rozrząd
zgadzam się ale ja wyznaje zasadę jeśli coś mam rozbebeszone to czemu nie wymienić tym bardziej jeśli chodzi o wspomniana pompę wody co niektórzy ja pomijają bo nie ma luzu bo nie cieknie - a jak wiadomo Pompa dostała nowego naprężenia od nowego paska i często gęsto zaczyna wyć , puszczać płyn i się sra.
Wiesz co innego ty mechanikujesz sobie możesz pozwolić bo robocizna cię nie kosztuje , ale osobiście nie chciało by mi się do czegoś wracać po raz drugi.
co do etki masz coś takiego ja Zestawy naprawcze rozrządu b 038 198 119 a w którego w skład wchodzą :
ROLKA NAPINACZA- 038 109 243 M
ROLKA PROWADZĄCA – 038 109 244 J
PASEK ROZRZĄDU – 038 109 119 P
ostatnio w ASO VW widziałem promocje za komplet 385 zł brutto

fakt pompy nie ma ale jak mówią mechanicy lepiej wymienić tak jak wyżej pisałem inny naciąg itd.
Sory za moje 5 groszy ale kulturalnie wymienić sie doświadczeniami zawsze warto.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
13-09-2011, 16:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2011 16:36 przez wesol.)
Post: #19
RE: Rozrząd
Powiem szczerze ze w oplu robiąc nie było nakazu wymiany pompy wody i jedynie na wyrazne życzenie klienta sie wymieniało jako dodatkową czynnosc bo wiadomo trzeba upuscic plynu chlodzacego no i w koncu wymienic tą pompe. Tak to dzialało u kozła w Szczecinie gdzie to jak dobrze pamietam drugi serwis opla w kraju jesli chodzi o czas powstawania ASO czyli sporo lat. Jakos od poczatku tego roku wymyslisli sobie po wpadce z rozrzadem w jakims chevrolecie ze wymieniaja teraz razem z pompą. W zasadzie nie slyszalem zeby ktos tam przyjechal i narzekał ze mu rozrzad robilismy a za chwile pompa siadla. Naprezenie powinno byc takie samo czy to pasek nowy czy stary- no moze deczko sie moze roznic ale napewno niewiele. Dlaczego a chocby dlatego ze auto serwisowane ma sprawdzany rozrzad co roku na wizycie w ASO. Po co to niby sprawdzanie, po co autodata podaje zeby sprawdzac rozrzad co 10, 15 czy 20 tys km?? Ano po to ze mimo wszystko zawsze moze sie cos wydarzyć.

W mojej etce jest do AUY zestaw skladajacy sie z paska i rolki napinajacej. Nie ma napinacza. Sa cztery rozrzady pokazane dla roznych silnikow ale napinacza niet nanich.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2011, 19:33
Post: #20
RE: Rozrząd
ja to też wziąłem z etki ten zestaw, z tego co wiem Aso Skody czy VW taki komplet stosuje w ASO Skody sam stałem i się na ręce paczylem jak miałem jedną Skode od nowości i była na gwarancji to widziałem a i Swagra mam który swego czasu pracował w ASO VW Motorpolu we Wrocławiu t tez powiedział to i owo i na pewne rzeczy uczulił.
Co do pasków to na pewno się w czasie eksploatacji rozciągają bo jak stary do nowego kiedyś przyłożyłem to była różnica w długości, a i ja przynajmniej np: w Octavii słyszałem że po wymianie inaczej silnik pracował chodzi o dźwięk, myślałem że to siła sugestii, ale wsiadłem z klegom z pracy który jest Inżyniera akustykiem i ma ucho wyczulone i nie wiedział że coś robiłem stwierdził że silnik tak jakoś inny dźwięk ma w czasie pracy. Wiem może to śmieszna ale faktycznie po wymianie jest jakiś inny i tu nie chodzi o piszczenie rolek tylko o prace silnika, tak bardziej twardziej jak by mniej klekotał.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana siwy sil 133 36,188 30-01-2024 21:16
Ostatni post: 1robert
Information 2.0 TDI PD BRT - wymiana mustang727 5 1,042 14-08-2022 16:36
Ostatni post: wesol
  Wymiana sprzęgła - MkI 110KM kedzior04 22 17,667 05-04-2022 10:07
Ostatni post: wesol
  wymiana kompleksowa zest. sprzegla (2.0TDI/BRT) tom_dresden 5 1,501 01-09-2021 14:34
Ostatni post: krokodyl901
  Wymiana chłodnicy ToughMike 1 1,059 18-06-2021 15:57
Ostatni post: Brykas31
  AFN- Wymiana przewodu odmy? Grzesiek75 10 7,936 17-11-2019 18:10
Ostatni post: Dawid2542
  Wymiana turbiny 1.9tdi ANU Raptus1984 4 1,535 09-11-2019 21:36
Ostatni post: Raptus1984
  Wymiana ECU, adaptacja, pin itp. him2k 33 17,846 26-03-2019 20:48
Ostatni post: kalamb
  Katalizator - czyszczenie/wymiana/usunięcie/odkręcenie - problemy/uwagi z tym związane raventes 36 14,294 22-01-2019 13:00
Ostatni post: ULTRA
  1.9TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana m-blue 21 9,475 05-08-2018 07:32
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name