Ocena wątku:
Sensor airbag
23-05-2016, 18:03
Post: #11
RE: Sensor airbag kod 65535
Witam ! Czy moze panowie wiecie gdzie znajduje sie modul-sensor airbag (bo to chyba to samo) w Sharanie 1.9tdi 2004 ? z tego co poogoglowalem to wydaje mi sie ze w konsoli gdzies pod radiem na dole ale nie mam etki i nie mam jak sprawdzic. Ogolnie to kicha z moim autkiem bo swieci poducha Dodgy i tak naprawde nie za bardzo wiem od czego zaczac. Okazalo sie ze autko mialo lekkiego dzwonka w prawy blotnik i poduszka swiecila wczesniej ale mylalem ze jak wymienie tasme to bedzie ok.
Po zrobieniu skanu VCDS-em wyskoczyly 4 bledy ( wrzuce pozniej). Z tego co sie dowiedzialem w internecie zaczac musze od owego modulu airbag bo na pewno sa bledy w pamieci i w zwiazku z tym dwa pytania:
1 Czy lepiej kupic nowy czy wyczyscic z bledow ten stary ?
2. Czy jesli kupowac to w ciemno czy jest jakas opcja zeby sprawdzic moj numer modulu czy trzeba go prostu wyjac fizycznie i spisac numer ?
Jak juz uporam sie z modulem to przejrze wszystkie poduszki czy sa sprawne czy nie ma np "rezystora" :-) pod obudowa wystrzelonej poduszki, i ewentualnie wymienie wadliwe. Mam nadzieje ze to pomoze. Tutaj tez pytanie:
3 Czy poduszki w siedzeniach i w slupku sa takie same w sharanie czy tez maja inne oznaczenia czyli tez musze fizycznie wyjac i spisac numer przed zakupem ?
Z gory dziek.,
Wszelkie wskazowki mile widziane oprocz tych: poogogluj bo poogoglowac mozna za wszystkim a fora chyba sa po to zeby dzielic sie wiedza o ile oczywiscie ktos ma na to ochote.
Reklama

23-05-2016, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2016 22:04 przez tolus24.)
Post: #12
RE: Sensor airbag kod 65535
Witam.

Sterownik airbag znajduję się w środkowym tunelu, za lewarkiem zmiany biegów, w stronę silnika, rzeczywiście tak na wysokości radia tyle, że "na podłodze", a nie w konsoli, natomiast czujniki zderzeniowe są chyba dwa z przodu, po jednym pod każdym siedzeniem i chyba dwa z tyłu, po jednym w każdym nadkolu zaraz za skrajnymi siedzeniami środkowego rzędu. Jeżeli sterownik jest zablokowany po wypadku to usunięcie błędów nic nie da, trzeba wykasować tzw. "Crash Data", jeżeli uderzenie nie było mocne, "według sterownika" to chyba można trzykrotnie wyzerować sterownik bez kasowania "Crash Data" ale pewien nie jestem, równie dobrze może być uwalony wsad sterownika czyli standardowy błąd 65535. W słupkach bocznych nie ma poduszek tylko tzw. kurtyna powietrzna idąca nad drzwiami wzdłuż podsufitki i jest to co innego niż poduszki w fotelach. Jeśli chodzi o kurtyny to na stronę pasażera jest jeden rodzaj, na stronę kierowcy dwa: pierwszy dla pojazdów z klimatronikiem przód i tył, a drugi dla pozostałych. Jeśli chodzi o poduszki w fotelach to wiadomo, że ze względu na profil siedziska, prawa i lewa są różne, i dodatkowo różnią się opcją koloru tapicerki. Poduszka kierowcy wiadomo w zależności od kierownicy jaką posiadamy. Poduszka pasażera jest jedna. Jeśli chodzi o numer sterownika air bag, to jak każdy inny numer sterownika, można sprawdzić poprzez vag-a, pod warunkiem, że się z nim połączysz. Co do używek radzę uważać, bo sprzedają albo zablokowane albo "wyczyszczone" nieumiejętnie i są problemy potem.

Pozdrawiam
14-09-2016, 22:11
Post: #13
RE: Sensor airbag
Witam odświeżę kotleta. Świeci się poducha na wyświetlaczu, komp wskazał, że uszkodzony sterownik. Na co zwrócić uwagę przy zakupie "nowego" - używanego sterownika? o co pytać sprzedawcę? Mój sterownik 1c0 909 605 f. Dzięki za odpowiedz. Pozdro.
13-11-2016, 23:08
Post: #14
RE: Sensor airbag
ostatnio sczytałem błędy ze sterownika air bag. VCDS wykazał 2 błędy: 1-wszy 00532 Supply Voltage B+. 07-10-Signał too Low - Intermittent i 2-gi 65535 - International Control Module Memory Error - 00-00
Jakieś porady ?? Sad
13-11-2016, 23:58
Post: #15
RE: Sensor airbag
1-wszy 00532 związany ze słabym napięciem podładować akumulator, wyczyścić klemy, sprawdzić styki bezpieczników
2-gi 65535 problem z modułem sterującym poduszek powietrznych lub czujnikiem przyspieszenia ale mógł być też spowodowany niskim napięciem więc zaczął bym od tego



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 39,716 19-07-2023 10:40
Ostatni post: wesol
  Zwijak - taśma Airbag Sharan nieldos 92 35,475 03-06-2019 10:18
Ostatni post: wesol
  Czy jest MAP sensor w 2.8 AYL Sokol335 4 1,681 04-11-2017 15:30
Ostatni post: Sokol335
  Lanos jak wyłączyć Airbag pasażera Jabol 5 4,849 16-04-2012 19:47
Ostatni post: Jabol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name