Ocena wątku:
TIP TRONIC
16-03-2013, 08:22
Post: #31
RE: TIP TRONIC
nie wiem czy tak dobry pomysl by byl taka skrzynia od golfa. Moze byc za duze przelozenie. Nie ma sensu tak duze stosowac. Leciec i tak tym nie bedziesz 220 km/h.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

18-03-2013, 05:20
Post: #32
RE: TIP TRONIC
TEMAT o skrzyni automatycznej w SGA, Nigdy niewymienie automotu na manual nawet jakbyscie mi to za free wymienili, piszcie o naprawach skrzyni a nie o przekładkach!! Załózcie sobie temat oddzielny dla zboczuchów, nie po to szukałem automatu zeby teraz czytac o kupnie pedału sprzegła! no i tyle, bomba gleba



Galaxy Ghia TDI TipTronic 02
18-03-2013, 07:27
Post: #33
RE: TIP TRONIC
przekladka po czasci tez jest wyjsciem. Owszem to uciekanie od problemu co mozna wiecej dodac w temacie automatu??? Nie ma sie co spodziewac jakiegos manualu odnosnie jak go rozebrac, naprawic, co wymienic itd. JEst to czesc gdzie nawet ASO sie nie dotyka i wymieniaja całość. DO tego dochodzi pewien fakt taki ze po regeneracjach dosc czesto skryznia nie robi juz takich przebiegów zanim ponownie nie siądzie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-03-2013, 12:46
Post: #34
RE: TIP TRONIC
Taak kup volvo w benzynie i automacie to bardzo szybko zatęsknisz za vw nawet tym psującym się sharanem. Manual jest w kwestii finansowej dużo tańszy niż automat nawet kupno drugiej używanej jest dużo tańsze więc może bez sensu starałeś się naprawiać. Miałem kiedyś polo z 98r i tam manual 5b który pewnego dnia zaczął wyć. Postanowiłem że naprawię skrzynię i koszt wszystkich możliwych łożysk/uszczelek itp wyniósł 900zł. Auto machnęło 100tyś km i dalej lata na tej skrzyni, tylko że robiłem to u kolegi mechanika i sam grzebałem, kupowałem części.
Problem jest z uczciwym i dobrym mechanikiem od automatu, jest ich bardzo mało i wykorzystują naszą niewiedzę podnosząc cenę.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
18-03-2013, 12:52
Post: #35
RE: TIP TRONIC
i dodam parę groszy automat jest świetny jak ma mało przejechane w pasacie b5 miałem i po 220tys padł i zaczęły się problemy. Dwa razy regenerowali mi ją wydane jakieś 7tyś - tutaj ratuje tylko dobry i uczciwy warsztat ( a takich mało )



sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
18-03-2013, 13:08
Post: #36
RE: TIP TRONIC
Z automatem jest tak że jak dbasz i umiesz jeździć automatem to będzie bardzo długo działał. Do pracy mam t4 2001r 2,5tdi w automacie, kupiłem z przelotem koło 300 a teraz ma ponad 550. Co 40tyś wymieniam olej z filtrem w skrzyni i zawsze mam sprawny ręczny. Ogólnie auto super mimo wieku i przelotu, ale już się starzeje więc dokupiłem ostatnio t5 z 2006r 1.9 105Km w manualu z przelotem 350tyś. Znam właściciela tej t5 i w niej siedzi już 3 skrzynia bo ciągle padają.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
18-03-2013, 13:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2013 13:47 przez rafalk74.)
Post: #37
RE: TIP TRONIC
Choc nie mam automata to i tak slyszalem duuuzo opini ze zadbany automat w t4 czy szariku potrafi dlugo sluzyc.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
18-03-2013, 15:35
Post: #38
RE: TIP TRONIC
(18-03-2013 14:36)sharan2004 napisał(a):  każdy ma swoje zdanie,na dany temat. Ja i tak już nie zakupie auta w manualu.

Ja bym tak nie osądzał tego. Wiesz jak poprzedni właściciel traktował twoje auto? Żeby mówić o takich rzeczach to auto trzeba mieć od nowości i przejechać samemu te 200-300k km i wtedy można mówić. Może i jest to wada jakaś w sharanach, bo wiem że nie tylko u ciebie są problemy, ale Tiptronic też nie jest bezawaryjny.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
18-03-2013, 18:30
Post: #39
RE: TIP TRONIC
Tak jak piszesz kolego sharan2004. Ja swoim automatem jezdze 6 lat i kupilem juz druga skrzynie. Przejechalem nim 350kkm i chyba kocham skrzynie automatyczna. Zmienilem na manuala bo na postoju zaczyna sie coraz gorzej robic i zuzycie paliwa na poziomie -2l na 100km zaczyna miec znaczenie. Skrzynie w sharanie wytrzymuja ok 200kkm pozniej trzeba wyczyscic sterownik i ewentualnie jakies zaworki wymienic to moze jeszcze 100kkm nakreci. Tez sie nasluchalem jakie to skrzynie strasznie drogie. Na allegro z gwarancja rozruchowa miedzy 2-3tys leza i czekaja na nabywce. Wymiana kola i sprzegla wychodzi niewiele taniej a wajhowanie tymi biegami to jakis koszmar jest. Dobrze jeszcze jak padnie dwumas i sprzeglo bo skrzynie reczne bezawaryjnoscia tez nie grzesza wiec jak padnie skrzynia to wyjdzie na jedno.
18-03-2013, 18:53
Post: #40
RE: TIP TRONIC
Wygoda na pewno jest, ale jak patrzę na siebie to brakowało by mi tego "wajhowania". Niby jest ten Tiptronic, ale to nie to samo. Ja swoim manualem też jeżdżę 6 lat i nic w nim nie robiłem, ale też i przebieg dużooo mniejszy.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name