Ocena wątku:
wosk
25-02-2013, 23:02
Post: #1
Wink wosk
witajcie jakiego wosku używacie mianowicie chciał bym zeby moj sharan nabrał połysku i żeby zgineły drobne ryski czy jest coś takiego probowałem wielu specyfików ale to co miałem to strata pieniędzy i czasu no i jeszcze jedno czy jest coś takiego jak szampon aktywny do mycia aut czym sie rózni od normalnego szamponu do aut no i gdzie można dostać taki szampon jeżeli ktoś z was potrafi odpowiedzieć na moje pytania bende wdzieczny



[/size][/font]
Reklama

25-02-2013, 23:10
Post: #2
RE: wosk
Wosk to tylko tuszowanie. Podjedź na polerkę lakieru Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
26-02-2013, 01:07
Post: #3
RE: wosk
Ja używam pasty 3M plus szmatki z mikrofibry, polerkę i muszę powiedzieć że jest efekt powalający jak i cena tych produktów. 1.litr około 120zł ale się opłaca bo robi z autka nówkę. Używam ich około 3lat i mogę ich polecić.
26-02-2013, 01:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 13:36 przez piotto0.)
Post: #4
RE: wosk
Wosk zabezpiecza.
a dobry wosk + przygotowanie itd da efekt np "mokrego" samochodu + połysk itd. drobne rysy może będą mniej widoczne jednak na większe wosk nic nie poradzi, tylko lakiernik.
Co do polerki - fakt faktem dobra polerka jest OK i da dużo lepszy efekt, ale ile razy można robić polerkę - to nic innego jak ściąganie lakieru po trochu. A im nowsze auta tym jest on cieńszy.

Co do wosku - to ja kupiłem "na szybko" wosk:
http://allegro.pl/wosk-color-magic-turtl...92603.html
Turtle wax - trzyma trochę - jest dosyć dobry jak na budżetowy produkt no i zabezpiecza ( co chciałem zrobić przed zimą ). Jednak nie jest to na pewno dobrej klasy produkt. Ale jak za tą cenę jest OK.
Teraz po zimie będę chciał trochę popieścić Sharana - i jak się rozglądałem, to bardzo dobre produkty ma firma: Meguiar's
I tak np:
Najpierw myjemy dokładnie auto,
Potem glinkujemy - http://moto.allegro.pl/glinka-do-lakieru...34851.html usuwa to brud, pozostałości z owadów, asfalt itd. Nie widzimy ich - myślimy że jest "czyste" auto a jak wyglinkujemy to jest różnica.
Następnie już dobieramy coś do siebie i przykładowo na szybko:
Coś na rysy: Meguiars Ultimate Compound
Potem politura: Meguiars Ultimate Polish politura
I wosk: Meguiars #16
Oczywiście wypada mieć dwie miękkie szmatki lub więcej z mikrofibry do polerowania itd.
Może jest już coś nowszego, lepszego jednak jak patrzyłem przed zimą były to bardzo dobre produkty w dość przystępnej cenie.

EDIT: I chce przestrzec przed produktami typu "Tempo" i maszynowa polerka - jak jeszcze w starym Sharanie chciałem maskę wypolerować bo była matowa - dałem na najniższe obroty/ lekko dociskając to się za głowę złapałem i myślałem że mi ją zedrze i będę musiał lakierować...
Jak poczytamy na forach to tego typu pasty mają opinię: Dobre jak chcemy zobaczyć jaki podkład ma nasze auto.
Jednak słyszałem że na rysy jest całkiem OK pod warunkiem że użyjemy lekko ściernej Tempo + ręka. Znajomy tak robił i mówił że mu faktycznie pomogło jednak do tego dobra politura, wosk i było cacy.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
26-02-2013, 12:22
Post: #5
RE: wosk
Temat woskowania auta, polerowania itp. czyli tzw. Detailingu jest długi jak rzeka. Wpisz w google Detailing bo ostatio pełno jest tego.
Pozdrawiam
26-02-2013, 15:09
Post: #6
RE: wosk
(26-02-2013 01:09)piotto0 napisał(a):  Wosk zabezpiecza.

Po polerce też się woskuje auto, miałem tu na myśli usunięcie większości rys. Jeżeli będziemy dbać o lakier to nie będziemy musieli często polerować lakieru Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
26-04-2013, 16:48
Post: #7
RE: wosk
Oto zdjęcia z 50/50 starego lusterka. Do tego wszystko nie zostało usunięte, bo pomimo trzymania go pomiędzy nogami, dalej latało na boki Dodgy
[Obrazek: min_fbe1bcdbd802f384db90817f3d7ab.jpg][Obrazek: min_aadc1b87957578826f05c7cd0ecdeb.jpg]



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
04-09-2013, 16:23
Post: #8
RE: wosk
polecam turtle wax z doborem koloru, świetny efekt auto wygląda jak nowe i wcale się przy tym nie nameczysz, nakładasz, czekasz az zmatowieje i scierasz miekka scierka Big Grin błysk murowany ( o czywiscie nie rob tego w sloncu, lakier nie moze byc gorący) co do samej polerki ja podchodze do tego sceptycznie, chyba ze ma sie kogos bardzo sprawdzonego Smile nieraz juz widzialem efekty po ktorych moznabylo jedynie usiasc i plakac




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name