Ocena wątku:
Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
30-03-2013, 23:40
Post: #81
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Nie kupuj sharana, kup T4 Smile albo Vito Smile

SGA niby duże auta, ale ciągle brakuje miejsca, taki ani van ani osobówka.. i ta awaryjność.
Mazda MPV jest mniej awaryjna i ma drzwi odsuwane. Chrysle Voyager - to rozważenia , tez drzwi odsuwane.
Reklama

30-03-2013, 23:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 23:50 przez mariockr.)
Post: #82
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Sory ale nie potrzebuje ciezarowki a wygodne rodzinne auto, do tego jak najtrwalsze i niedrogie w serwisie wiec po za automatem sharan chba spelnia te kryteria, z drobnostkami dam radeWink

Co do obracanych foteli to trzeba szukac jakiejs specjalnej wersji czy to moze wyposazenie dodatkowe?
31-03-2013, 00:01
Post: #83
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
jak najtrwalsze - sharan tego nie spełnia Smile
nabędziesz to przekonasz sie dlaczego Smile

Ale skoro juz wybrałeś:
co do wyposażenia:
-klimatyzacja daje sobie radę z dość dużym nadwoziem tylko gdy są 2 parowniki (z tyłu drugi - nawiewy powietrza w suficie dla każdego pasażera oddzielnie)
- świetna rzecz - podgrzewana przednia szyba.
- upewnij się, że dogrzewacz działa, bo jak nie to juzna starcie masz duży wydatek.
- warto mieć tylne szyby uchylane (w przypadku klimatyzacji z 2 parownikami uchylana tylna prawa) -łatwo wówczas przewietrzać auto.
- sterowanie radia z kierownicy ?
- parktronik tylny?

oczywiście klimatronik + automat Smile



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
31-03-2013, 00:12
Post: #84
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
(31-03-2013 00:01)bartixr napisał(a):  jak najtrwalsze - sharan tego nie spełnia Smile

Polemizowałbym. Przez 6 lat w swoim (z rzeczy mechanicznych) wymieniłem tylko sprzęgło alternatora i tuleje stabilizatora. Nie licząc olejów i rozrządu itp. Co do tylnych szyb to ja mam manualne i naprawdę rzadko je otwieram, szybciej mi otworzyć w tylnych drzwiach. Aby wystudzić zwykłą klimą, wystarczy kilka minut wcześniej odpalić auto i wsiadamy do zimnego, choć dwustrefowa lepsza.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
31-03-2013, 00:19
Post: #85
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
ja piszę o tylnych szybach elektrycznych.. naturalnie, ze biegać ręczne otwierać zamykać to chore, zatrzymywać się albo przedzierać przez wnętrze.
a jakbyś miał elektryczne to byś docenił, momentalnie gorące powietrze z postoju wyciąg tylnymi "furtkami".

co do tych 6 lat, ok.. i ile przejechałeś 30 -40 tys bo 6 czy 10 lat to nic nie znaczy.
ja rocznie robię około 50-60 i niestety ale SGA jest awaryjne - o czym mówią tez wszelkie rankingi.
Wystarczy spojrzeć na forum ,codziennie kilka nowych problemów i to taki powtarzających się.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
31-03-2013, 00:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2013 00:33 przez mariockr.)
Post: #86
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Z klima dwustrefowa dobrze wiedziec, parkuje pod chmurka wiec marzy mi sie pelne ogrzewanie postojowe, na uchylne szyby tez zwroce uwage, oczywiscie w octavii mam klimatronik wiec do zwyklej klimy juz nie wroce, czujniki parkowania raczej zbedne w skodzie mam a nie kozystam. Co do usterkowosci to czy wspomniany voyager nie jest przypadkiem jednym z najbardziej awaryjnych aut, mazda w pl dopiero od kilku lat a z doswiadvzenia wiem ze czesci do japoni drogie i trudno dostepne. Myslalem tez o C4 grand picasso ale to juz zapewne znacznie delikatniejdza i naszpikowana elektronika konstukcja wiec mimo usterkowosci dupereli sharan wydaje mi sie dosc solidna konstrukcja a ewentualne czesci do vv jak to sie mowi mozna kupic w kiosku ruchu. Moje roczne przebiegi to 10-15tys wiec jak bym znalazl mie zajezdzony egzmplaz moze by troche posluzyl.
. Jeszcze raz zapytam o spalanie automata bo po bardzo ekonomicznej octavi zastanawiam sie jak bardzo to bedzie bolec
31-03-2013, 00:33
Post: #87
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Wiesz, rankingi to ja olewam, statystyki problemów na forum to też nie są do końca wiarygodne bo nie wiemy kto ma w jakim stanie auto. Ja może dużo nie zrobiłem bo niecałe 80tyś, ale kolega ma sharana 96 też AFN i lata dużo, bo z lawetą na zachód i też mu się nic nie dzieje takiego. Najdroższa rzecz to chyba dwumasa u niego. Półosie, turbo itp na razie OK. Są bardziej awaryjne auta. Miałem Fabię 1.4MPI nową z salonu, sprzedałem przy 30tyś km a przy 45 miała robioną już UPG, teraz niedawno przy 97kkm znowu UPG - dwa razy po wyjęciu uszczelki, była ona zgnita. Mów co chcesz, ja sobie chwalę SGA i na pewno jak będę zmieniał to także na SGA.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
31-03-2013, 00:43
Post: #88
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
(31-03-2013 00:33)Scrappy napisał(a):  Mów co chcesz, ja sobie chwalę SGA i na pewno jak będę zmieniał to także na SGA.

Ja mam 2 SGA i niestety ale są awaryjne.

Tak i zróbmy, że zostaniem przy swoich ocenach.

Cytat:. Jeszcze raz zapytam o spalanie automata bo po bardzo ekonomicznej octavi zastanawiam sie jak bardzo to bedzie bolec
Voyager - mniej problematyczny od SGA.
Mazda - również.

Mogę tylko o dizlach sięwypowiedzieć kompetentnie. O bezynie nie chce powtarzać plotek.
Diesel automat w trasie od 5,5 litra (przy 80 km/h, delikatnie i jednostajnie) do 16 l (z klimą) w korkach w megapolisach typu londyn, paryż, moskwa.
31-03-2013, 13:48
Post: #89
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Ci którym auta się nie psują to nie czytają i nie piszą na forach, tak samo jak ci co nie potrafią nic zrobić i oddają swoje auta do mechaników. Każdy więc niech pozostaje przy opini jaką sobie sam wyrobił o tym aucie. Choć autko nad wyraz fajne wygodne i praktyczne, to gdyby nie upierdliwa usterkowość mojego egzemplarza, byłbym skłonny kupić go następnym razem, ale tego nie zrobię. Fiat Tempra którą miałem poprzednio była mniej kosztowna.
Co do spalania to brat ma w automacie z takim samym silnikiem co ja i spalanie ma do 2 litrów wyższe. Wyposażenie niemal identyczne.
31-03-2013, 14:11
Post: #90
RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz
Panowie każde auto jest awaryjne jeśli nie dba się o nie należycie. Jak kupuje się używane z niepewnego żródła to szansa na to, że trafi się trefny egzemplarz jest spora i wzrasta jeśli kupuje się auto z komisu / od handlarza.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chcę kupić sharana,proszę o poradę tacini 91 71,930 01-12-2018 12:53
Ostatni post: Kuba2000
  Chcę kupić - Łomża - proszę o radę Maja2011 0 1,116 28-09-2018 00:40
Ostatni post: Maja2011
  Chcę kupić sharana z allegro pirx 13 4,641 17-01-2018 17:43
Ostatni post: Grześ K.
  Co kupić 1.8 T czy 2.8 V6 bandit84 42 24,271 20-01-2017 13:13
Ostatni post: Bartas
  Czy warto kupic sharana 1.4 TSI dana79 9 3,462 26-11-2016 18:37
Ostatni post: wesol
  Chcę kupic proszę o porady . RC__GOLDBERG__TT 1 1,355 19-06-2016 07:52
Ostatni post: wesol
  Chcę kupić [...] DjHardy 3 2,177 14-03-2016 09:24
Ostatni post: suhhar
  czy kupić 2.8 4x4 alhambra? sito 2 3,482 02-02-2014 01:05
Ostatni post: skimir
  VW Sharan r2009 80tys km mam możliwość kupić czy warto? rafalp 8 5,774 06-12-2013 08:34
Ostatni post: m-blue

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name