Ocena wątku:
kcr powerbox i inne a Soft
14-02-2013, 01:15
Post: #21
RE: kcr powerbox
"w sumie jak 1 osoba powie że alfa nigdy się ni psuje to nie oznacza że jest bezawaryjna"- no kolego , ja miałem 164 TS i złego słowa o Alfie nie powiem !Jak sprzedawałem miała 460 tys km z czego 340 tys km na LPG i 250 tys km pod lawetą.Zawsze mnie cało do domu przywiozła i nigdy nie jechała na lawecie
Reklama

14-02-2013, 07:21
Post: #22
RE: kcr powerbox
hehe owczar miałem jedną z najbardziej nieudanych jednostek napędowych vw w golfie silnik bkd z pierwszych lat produkcji. Gdzie większość ludzi miało problemy z pękającymi głowicami i padającymi turbo, u mnie nic się nie działo. Ale statystyki awaryjności nie pozostawiają złudzeń mimo mojej naprawdę dobrej sztuki wiem i zdaję sobie sprawę że ten silnik nie był idealny. W przypadku boxa może i producent jest super hiper extra ale nie jest to normalne(czyt zdrowe) rozwiązanie na podniesienie mocy i tu znów można iść w statystyki. Jeżeli box jest taki super to dlaczego większość wybiera droższe rozwiązanie??? Itd.....



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
14-02-2013, 09:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2013 10:07 przez daneczek76.)
Post: #23
RE: kcr powerbox
(13-02-2013 18:52)wesol napisał(a):  Daniel a tej twój ALH to mial w sertii tylko 90 koni- zero gratisów?? Dziwne to troszke.

To był AGR nie pamiętam by miał gratisy szczeże to było tak dawno, ale miał cos koło 115 KM, ale przy starcie równoległym z AGR z softem na początku szły równo ale potem to ja już gdzieś od 120 km/h nie miałem szans, na pewno przyspieszał lepiej niż seria , ale nie tak dobrze jak soft.


(13-02-2013 18:10)fuks81 napisał(a):  Jeszcze jedno. Najbliżej mam do Olsztyna i wedle cennika pewnej firmy koszt takiej operacji to hamownia+chips+hamownia to jest 100+900+100. Czyli co? Nadal chcę kupić boxa.

Olsztyn sobie podaruj, najlepiej jedź do Gdańska lub do Warszawy.
Gdyby w Olsztynie była dobra firma tunjjjjuningowa Cool to bym już miał soft , a tak to nie ma czasu na odwiedziny Gdańska lub Wawy swoim samochodem, bo służbowo to jestem często ale na pewno niezrobie tak jak niektórzy że wyciągnę kompa i pojadę wgrać soft.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
14-02-2013, 18:49
Post: #24
RE: kcr powerbox i inne a Soft
zrobienie softa np w Gdańsku nie bylo by niczym zlym tyle ze zostaje ten niesmak ze sie nie wie ile koni bylo i ile jest teraz. TO jest najgorsze. Sam soft byłby calkiem okej. Poza tym tez pomiar na hamowni u kowalów tez zapewne nie bedzie zbytnio dobry bo zazwyczja maja jakies lewe te hamownie bo albo zle dobieraja parametry przed pomiarem alebo specjanie maja nagmerane by wynikami szokować- przyciagac klientele.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-02-2013, 13:44
Post: #25
RE: kcr powerbox i inne a Soft
Kolego BOX da Ci przyrost mocy i momentu. Ograniczy tez spalanie (zwlaszcza na FISie Wink )
Tylko za te pieniadze to zupelnie sie nie oplaca.
Rezystor za 50gr 380ohm da porownywalne efekty...(bedzie tylko bardziej nerwowy)

Masz starego TDI ze sterowaniem prostym jak konstrukcja cepa i moga sobie pisac o 44 generacji BOXow a to tylko sprowadza sie w Twoim silniku do zwiekszenia napiecia idacego na nastawnik....
Dokladnie to samo sie robi w sofcie tyle tylko ze tam dodatkowo zmienia sie kat wtrysku, cisnienie doladowania, czulosc pedalu gazu limitery dymienia itd...majac pelna dowolnosc jesli chodzi o zakresy obrotowe w ktorych te zmiany sie robi....

I co najwazniejsze te BOXY (jak i rezystory) dzialaja !!!

Podnosza moc czasem nawet niezle (chociaz bardziej ida w kierunku podniesienia momentu z dolu ze wzgledu na brak mozliwosci dopchniecia wiecej powietrza u gory - brak sterowania doladowaniem)
I jezeli ktos kupi sobie takiego boxa za 200zl to niech sobie ma....
Ale wiecej bym nie dal....







Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Więcej mocy VW T5 1.9 AXC Chiptuning Remap Soft Artur677 4 2,198 15-03-2016 23:23
Ostatni post: Artur677
  Nitro OBD 2 II Chip Tuning BOX ELM PowerBOX 2015 1per 6 15,108 28-08-2015 16:49
Ostatni post: wesol
  Sharan '03 - Inne pompki horse66x 6 3,833 03-03-2014 00:43
Ostatni post: horse66x

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name