Ocena wątku:
kcr powerbox i inne a Soft
13-02-2013, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2013 10:48 przez daneczek76.)
Post: #11
RE: kcr powerbox
i znów pieprzenie o Chopinie, nie którzy nie mogą uwierzyć w to że są profesjonalne boxy które dają przyrosty podobne do softu choć jak wiemy nigdy box nie zastąpi dobrego softu (soft to lepsza charakterystyka itd)
Niestety nie mam już wyniku z hamowni mojej Octavii ale udowodnił bym wam że na boxie chiptronika wypluwała coś około 115-118 KM na serii miała 90.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Reklama

13-02-2013, 14:26
Post: #12
RE: kcr powerbox
Pozatym pieprzenie o chopinie jest też takie że jak napiszą mape to dla naszego silnika, guzik prawda, maja chłopaki kilka map standardowych i dopasowują, nikt nie siedzi kilka godzin i nie wali mapy od poczatku do naszego silnika ! Na mazurach średnia cena chipsa to 500 zł ... bez hamowni oczywiscie, ale hamowania jest w suwałkach za 80 zł np ...
13-02-2013, 18:10
Post: #13
RE: kcr powerbox
Tu jest conieco na temat tego boxa. Konkret dla mojego Sharana.
http://www.kcr.se/render_page_vs.asp?pag...icleid=448

To jest wykres
http://www.kcr.se/images/effektkurvor/vag19tdi110hk.jpg

A tu jest kilka zdań na temat użytkowania tej puszki (komentaż kolegi "KARCIANY"). Z całą pewnością popieram te słowa.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic562286.html

Pewnie i tak zostanę zjechany przez niedowiarków, którzy nigdy nie mieli z tym boxem do czynienia ale nie szkodzi. Oczywiście nie ubliżając nikomu. Może gdybym mógł porównać samochód z boxem kontra samochód z chipsem, może zmieniłbym zdanie.

Jeszcze jedno. Najbliżej mam do Olsztyna i wedle cennika pewnej firmy koszt takiej operacji to hamownia+chips+hamownia to jest 100+900+100. Czyli co? Nadal chcę kupić boxa.
13-02-2013, 18:40
Post: #14
RE: kcr powerbox
(13-02-2013 18:10)fuks81 napisał(a):  Jeszcze jedno. Najbliżej mam do Olsztyna i wedle cennika pewnej firmy koszt takiej operacji to hamownia+chips+hamownia to jest 100+900+100. Czyli co? Nadal chcę kupić boxa.

To nie wiem gdzie tak jest bo raczej wszyscy mają hamownię w cenie. (Podejrzewam że w V-tech)



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
13-02-2013, 18:52
Post: #15
RE: kcr powerbox
wykres jest jak to mowią z [automat-usunięto wulgaryzm] a raczje z painta. Druga sprawa ze gosc co go tam tak chwalisz to nie ma kompletnie pojecia w tej dziedzinie.
Powtórze jeszcze raz- ten tandetny box ingeruje tylko w podlanie masakryczne paliwa bez podpompowania powietrza. Jesli jeszcze tego nie wiesz to trzeba i podlac i podpompowac by moc byla odpowiednia. Chipowaniem pozadnym podcigniesz moc o jakies 20-25 koni. Chodzi oto ze zazwyczaj 90 konne maja na hamowni 98 koni a nawet i sa rodzynki co maja 102 konie. po porgramie tez bywa roznie i peka czasami 125 -130 koni tak mniejwiecej. Tak wiec nie bardzo mozna mowic ze przyrost wynosil 40 koni bo jak roznica do serii jest tylko 28 koni. Ja tez mam silnik 115 konny a na hamoiwni wyszlo 122 KM a po programie wyskoczylo 160 KM bo wiecej nie chcielismy podciagac ( a ozna było) bo obawa byla o dwumas, sprzeglo i półośki. JElsi ogarne temat przegubów wewnetrznych a dwumas zmienie na ten od ASZ/BTB to mam w planach jeszcze wymiane suszary na wieksza i atak okolic 200 koni. Pomyslimy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Aktualnie szarancza 160 konna nie ma szans z seryjnym golfem 130 konnym wiec ciagle mi mało.


Daniel a tej twój ALH to mial w sertii tylko 90 koni- zero gratisów?? Dziwne to troszke.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-02-2013, 19:59
Post: #16
RE: kcr powerbox
Dobra z tą ceną to przegiołem FAKT. Rzeczywiście cała akcja zamyka się w 900zł.

wesol widziałeś do czego ta firma ładuje te urządzena? Czy może współpracują tylko z koncernami paliwowymi promując -"tandetny box ingeruje tylko w podlanie masakryczne paliwa bez podpompowania powietrza"-. A gdzie w tym wszyskim (udowodniona własnym doświadczeniem) oszczędność paliwa.

Ty masz swoja rację, ja mam swoją. Ale nadal chcę (wtopić????) kasę w tandetnego boxa, pochłaniającego masakryczne ilości paliwa i na nim śmigać.
13-02-2013, 21:53
Post: #17
RE: kcr powerbox
Ale powiedz co on może innego zrobić niż podlać paliwa, skoro wpina się go w przepływkę i pompę?



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
13-02-2013, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2013 22:46 przez wesol.)
Post: #18
RE: kcr powerbox
kolega nie rozumie co robi box i ze ci co sie znaja nazywaja go potocznie "kłamcą". Kłamcą z racji iz przeklamuje wartosci parametrów ktore trafiaja do ECM ( kompa silnika). Przeklamuje parametry tak ze ECM widzi ze jest niby malo paliwa podlane i dlatego zwieksza dawke paliwa. Druga sprawa jest to kolego z emoc sie bierze z paliwa. Nie ma oplcji by byla moc i paliwa nie spalał juz ne mowiac o fakcie takim ze zwiekszajac moc silnika musisz podlac paliwa i zeby auto ni ekopcilo poza tym wykozystalo w pelni to podlanie do kompry musi byc wiecej powietrza takze podane. BOX dokoksowuje paliwa niestety nie w sposób jakis programowy ( wzgledem jakiejs mapy) tylko podaje poporstu wiecej o pewena wartosc i na tym koniec. Podpiecie boxa pod przepluwke tez nie zawsze jest realizowane.

Zreszta co ja ci bede tlumaczyl. Mamy na forum dobrego i cenionego tunera ktory takie auta jak 1.9 tdi to ogarnia nawet o 3 w nocy jakby go wyrwał z łóżka.

Co do spalania to ciezko jest powiedziec ze moze spalanie spasc w aucie chipsowanym a co dopiero z boxem. Te super boxy przerabial juz kiedys masters w roznych autach miedzy innymi w bmkach konkretnych i wlasciciele sie niezle dziwili jak na hamowni wychodzilo ze przyrost przy mocach serii ponad dwiescie koni bylo tylko wiecej z boxem o 8 koni. Tyle sa warte te boxy. Jeszcze do tego wszystkiego czasami potrafia mieszac strasznie, potrafi auszkodzic silnik. Wykonaie logów na aucie z podpietym boxem tez sie mija z celem bo sa strasznie nieczytelne.

Aha kup teg super boxa i zapodaj logi z podpietym i nie podpietym a ja ci powiem ile on jest wart.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-02-2013, 22:55
Post: #19
RE: kcr powerbox
(13-02-2013 19:59)fuks81 napisał(a):  Ty masz swoja rację, ja mam swoją. Ale nadal chcę (wtopić????) kasę w tandetnego boxa, pochłaniającego masakryczne ilości paliwa i na nim śmigać.

Droga wolna, my Ci tylko podpowiadamy co lepsze dla silnika. Możesz kupić taki za 50zł na allegro i masz to samo Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
14-02-2013, 00:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2013 00:49 przez fredric.)
Post: #20
RE: kcr powerbox
Jako chwilowy użytkownik boxa z V-techu przynajmniej tak było na opakowaniu i instrukcji obsługi powiem małe co nieco. Miałem zamontowane to cudo w golfie 5 z silnikiem bkd w 2005r tylko dlatego że miałem auto na gwarancji i nie chciałem ingerować w mapy. Zrobiłem na boxie 5tyś km różnica była spora w przyśpieszeniu w spalaniu też a dodatkowo w gratisie miałem efekty buchania na czarno. Jak dawałem w piec to z tyłu czarnooooooo efekt po 5tyś padła sonda. Jako że auto było na gwarancji to wymontowałem boxa i na serwis że coś się zapaliło na desce, oczywiście wymienili.Jak tylko gwarancja się skończyła to program(tym razem masters) zrobił łagodnie bez zbędnych wybuchów i tylko 166KM bo to było bezpieczne i auto na programie pod moją nogą zrobiło 120tyś. Jak sprzedawałem auto to miało blisko 220tyś na ori turbinie(i głowicy) i to słynny bkd.Postanowiłem rozebrać boxa i pooglądać co tam siedzi hehe w sumie części jakieś 70zł z obudową i wtyczkami w listwę a kosztował mnie majątek w tamtych czasach. fuks poczytaj opinię i sam zadecyduj, w sumie jak 1 osoba powie że alfa nigdy się ni psuje to nie oznacza że jest bezawaryjna.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Więcej mocy VW T5 1.9 AXC Chiptuning Remap Soft Artur677 4 2,197 15-03-2016 23:23
Ostatni post: Artur677
  Nitro OBD 2 II Chip Tuning BOX ELM PowerBOX 2015 1per 6 15,106 28-08-2015 16:49
Ostatni post: wesol
  Sharan '03 - Inne pompki horse66x 6 3,833 03-03-2014 00:43
Ostatni post: horse66x

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name