Ocena wątku:
zakłócenia CB - przyczyny
21-02-2011, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2011 00:25 przez sharanista.)
Post: #1
zakłócenia CB - przyczyny
Przyczyny zakłóceń CB w naszych autach to objawy ukrytych usterek:
ALTERNATOR:
kończący się alternator może być przyczyną zakłóceń słyszalnych w głośniku CB, dźwięk jest jednostajny, ale zmienia się w zależności od obrotów silnika.
UKŁAD ZASILANIA:
podobne objawy jak wyżej powoduje zużyta pompa paliwa, obok pompy poważnym źródłem zakłóceń są wtryskiwacze.
PRZETWORNICE KSENONÓW:
tanie zestawy ksenonowe nie tylko są nielegalne, lecz także mogą zakłócać prace elektroniki w naszym aucie. Źródło problemu tkwi zwykle w wadliwych, źle ekranowanych przetwornicach napięcia.
INSTALACJE GAZOWE:
podczas montażu instalacji gazowej często uszkadzane są oryginalne ekranowania instalacji. Również sterowane elektromagnetyczne wtryskiwacze gazu bardzo często emitują zakłócenia słyszalne w radio.
UKŁAD ZAPŁONOWY:
CB demaskuje wszelkie niedoskonałości układu zapłonowego. Jeżeli w radio słychać trzaski i terkotanie o częstotliwości zmieniającej się w zależności od obrotów, należy sprawdzić przewody, świece, rozdzielacz i cewki.

Dobre radia mają zwykle wbudowane filtry przeciwzakłóceniowe. Jeżeli w naszym CB tego nie zamontowano, to zawsze można ten brak uzupełnić , stosując filtr zewnętrzny zakładany na przewody zasilające urządzenia.
   



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Reklama

09-11-2011, 14:47
Post: #2
RE: zakłócenia CB - przyczyny
taki filtr nic nie daje . Chcesz mieć ciszę w aucie - poszukaj radia wykonanego metoda przewlekana
09-11-2011, 19:17
Post: #3
RE: zakłócenia CB - przyczyny
Przeciw zakłucenią dobrym rozwiązaniem jest równiez pierścień ferrytowy.
Przeciwzakłóceniowy toroidalny pierścień ferrytowy. Filtruję zakłócenia impulsowe - pochodzące z regulatorów, silników , aparatów zapłonowych.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
12-01-2012, 23:00
Post: #4
RE: zakłócenia CB - przyczyny
Wydaje mi się, że jest jeszcze jedna istotna, choć dość pośrednia, przyczyna zakłóceń - a mianowicie jakość radia CB.
Ja swojego Walkera używałem w trzech pojazdach (dwóch Galaxy i jednym C-Maxie) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z żadnymi zakłóceniami.
Miałem za to, że tak się wyrażę, przypadek odwrotny. Ponieważ w C-Maxie używałem do Walkera Triflexa, spece od CB zainstalowali mi dopałkę, coby polepszyć zasięg. Tego efektu raczej nie zauważyłem, ale po przełozeniu całego zestawu (tylko z Alanem 9 zamiast Triflexa) stwierdziłem, że włączone CB zakłóca mi działanie domontowanych czujników cofania. Po wywaleniu dopałki wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam
13-01-2012, 12:00
Post: #5
RE: zakłócenia CB - przyczyny
Ważna jest tez dobra masa radia jak i anteny dobra masa to dobre osiągi i mniej zakłóceń. .



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
 Thanks given by: sp6qkx
13-01-2012, 21:53
Post: #6
RE: zakłócenia CB - przyczyny
U mnie zakłócenia generują podnośnik szyb, przy opuszczaniu lub podnoszeniu.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
14-01-2012, 00:49
Post: #7
RE: zakłócenia CB - przyczyny
Mam pytanie, aktualnie mam podłączone CB radio pod gniazdo zapalniczki - radio CB można włączyć kiedy włączy się światła pozycyjne. Podczepiałem CB radio prosto pod akumulator używając dwa razy dwóch różnych kabli - i niestety po odpaleniu samochodu z klimatyzacją w CB słychać szumy.
Można coś na to poradzić ?
Radio to Uniden 520 xl
14-01-2012, 08:05
Post: #8
RE: zakłócenia CB - przyczyny
no mam to samo ;( jak klima nie działą jest idealnie, jak włączę klimę to troszkę ale troszkę nieraz słychać szum , mam również od aku pociagniety kabel zasilający.
14-01-2012, 15:01
Post: #9
RE: zakłócenia CB - przyczyny
Przeczytajcie to co napisałem kilka postów wyżej o pierścieniach ferrytowych, zostało sprawdzone w fordzie tranzicie podobne problemy jak w waszych przypadkach.

(09-11-2011 19:17)Jabol napisał(a):  Przeciw zakłucenią dobrym rozwiązaniem jest równiez pierścień ferrytowy.
Przeciwzakłóceniowy toroidalny pierścień ferrytowy. Filtruję zakłócenia impulsowe - pochodzące z regulatorów, silników , aparatów zapłonowych.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
15-01-2012, 00:28
Post: #10
RE: zakłócenia CB - przyczyny
oooo dzięki za radę na pewno skorzystam, ale mam pytanie.
Jaki dokładnie pierścień zamontować ? Ile razy owinąć kabel ? Czy spróbować na jakimś małym pierścieniu - drogą prób i błędów sprawdzać ile razy owijać kabel do okoła pierścienia, lub zamontować coś takiego -> http://allegro.pl/filtr-rdzen-ferrytowy-...74561.html




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakłócenia w CB radiu od ładowarki nawigacji smok_wawelski 5 7,206 08-06-2014 10:27
Ostatni post: Andrzej0110

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name