Ocena wątku:
Jakość montażu Waszych aut...
07-02-2013, 00:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 00:30 przez empe.)
Post: #1
Jakość montażu Waszych aut...
Jestem nowym posiadaczem VW Sharana 1.9 TDI/116km 2001rok, czarny, wersja family Smile

Nigdy wcześniej nie miałem niemieckiego VW, tym bardziej diesla i w dodatku [...].

Jestem zadowolony z aktualnego auta koncernu VW, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że każde auto nie jest bezawaryjne - jak każda zresztą marka.

Jaka jest jakość montażu kokpitu deski rozdzielczej Waszych vanów?
Czy czasami macie tzw drobne świsty lub trzaski w okolicach podszybia, ewentualnie schowka od strony pasażera?

Przy prędkości 120 - 140km pojawia się czasami jakby świst/trzask przy podszybiu...

Wcześniej miałem benzynę 3 litrową V6 włoskiej marki i po prostu silnik był cichy/super wygłuszony.

Nie wiem może nie jestem przyzwyczajony do tych rozmiarów aut lub jestem przesadnym detalistą Wink
Reklama

07-02-2013, 08:03
Post: #2
RE: Jakość montażu Waszych aut...
U mnie żadnych świstów nie ma ;D Trzeszczeć też nic nie trzeszczy ;D
07-02-2013, 08:30
Post: #3
RE: Jakość montażu Waszych aut...
U mnie też nie. Może ktoś zwalał deskę i coś źle złożył.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
07-02-2013, 08:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 09:00 przez ENDRJU222.)
Post: #4
RE: Jakość montażu Waszych aut...
gdzie kolego porównujesz V6 benzynowe z 4-ro cylindrowym klekotem Wink
auto nasze jest wygłuszone, choć niestety ze względu na bliskość silnika i krótki przód nie da rady się pozbyć w takim stopni hałasu niestety...
co do wnętrza - mam galaxy dokładnie w tej samej wersji silnikowej i rocznikowej.
jak go sprowadzałem to myślałem że się potnę po drodze! a jak wjechałem na odcinek od Berlina do Kołbaskowa to myślałem że mnie zasypią zaraz odpadające elementy kokpitu Big Grin (miałem 20-sto letnią mazdę 626 i tam nic nie zgrzytało, NIC)
musiałem wziąć sprawy w swoje ręce: wyprułem totalnie wszystko do gołej blachy, również z racji konieczności wymiany "UPERDLNJ" fabrycznej wykładziny Wink boczki drzwiowe naprawiłem grubo klejem montażowym uniwersalnym z casto, bo poułamywane były te czarne mocowania na żółte spinki, listwa górna też latała, a to ona trzyma boczek na górnej blasze. przy desce, schowkach i innych atrapach, zaślepkach - użyłem ordynarnie tej taśmy uszczelniającej do okien w miejscach styku elementów plastikowych - oczywiście tak, żeby nie było jej widać. gdzie trzeba było przykręcić, bo pourywane były mocowania, dawałem większe podkładki lub wkręty w nowych miejscach. wszystko na oko ładnie złożone, bez lipy, sprawdzając przy tym, czy nie wydaje dźwięków przy poruszaniu danym elementem i już. roboty trochę było, ale dla mnie nie ma nic bardziej irytującego jak luźne elementy deski, jakieś zgrzyty i trzaski - szlag mnie trafia z miejsca Wink teraz jest naprawdę rewelacyjne w porównaniu do tego co było poprzednio - SERIO!



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-02-2013, 09:04
Post: #5
RE: Jakość montażu Waszych aut...
U mnie na dziurach trzeszczala tapicerka tylnej klapy. Podciągałem ten rygiel troche w stronę przodu auta, ale dużo to nie dało. I wyczytałem kiedyś tu na forum, chyba piotrek o tym pisał, że tą tapicerkę po założeniu trzeba ręką od góry uderzyć. Zrobiłem tak i już mam spokój. Ale spod deski żadnych trzasków nie mam.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
07-02-2013, 09:13
Post: #6
RE: Jakość montażu Waszych aut...
boczki drzwiowe są mocowane od góry na takiej plastikowej listwie i osadzone na blasze. jak ta listwa nie jest przytwierdzona lub źle jest osadzone to wtedy zgrzyta i się rusza.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-02-2013, 11:20
Post: #7
RE: Jakość montażu Waszych aut...
Ja podkleiłem schowki uszczelką do okien, bo słyszałem je na każdej dziurze. W nich też nic nie wożę, bo denerwują mnie telepoczące się elementy. Przy dużych prędkościach też słyszę gwizdy. Sharan jest znacznie cichszy niż mój Golf 3 kombi, ale nie tak jak np Passat b5. Jest duży i ciężki i daleko mu do limuzyny, ale i tak go bardzo lubie...
07-02-2013, 18:02
Post: #8
RE: Jakość montażu Waszych aut...
W moim aucie nic nie trzeszczy, nie zgrzyta itp. Wydaje mi się, że ów zgrzytanie/trzeszczenie i pochodne zależy od tego na jakich drogach auto było użytkowane.
07-02-2013, 21:51
Post: #9
RE: Jakość montażu Waszych aut...
W porównaniu do Opla to Sharan jest super u mnie nie słychać żadnych dziwnych odgłosów.Jedyny mankament to hałas wiatru powyżej 140km/h



07-02-2013, 22:32
Post: #10
RE: Jakość montażu Waszych aut...
stasio59 mnie w Espace podoba się jak elektronika wariuje.
Co do jakości wykonania najwięcej można powiedzieć o aucie jak sie ma je od nowości bo tak to kto wie co w nim było wyprawiane. i to nie mówię o jakości wnętrza ale także o usterkach itd.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakosć plastikow deski. skimir 17 3,668 06-08-2018 18:40
Ostatni post: Czerwony
  Hak holowniczy - Koszt montażu do MKI kubabike 34 14,034 08-04-2015 21:16
Ostatni post: misiek_lbn

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name