Ocena wątku:
Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
15-07-2018, 18:18
Post: #21
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Podłączę się do tematu. Ostatnio wymieniałem bsi na nowsze ( kontrola żarówek i komfortowe kierunki ). Po zakodowaniu pilota wszystko działa ok. Z ciekawości zamykałem dzisiaj szyby nie z pilota a z kluczyka, alarm się ładnie uzbroił, ale po otwarciu drzwi alarm się nie rozbroił z kluczyka i zaczął wyć po ok 15 sek albo wykryciu ruchu. Do tej pory byłem święcie przekonany, że org alarm rozbraja kluczyk, tak było na poprzedniej skrzynce bsi. Tak samo w passatach b5. Rozwiązanie debilne w swoim założeniu, ale jak widać coś kombinowali po 2003/2004 r i wychodziły jednak z normalnym alarmem. BSI z końcówką AH ma taką funkcję. Być może wystarczy w vds pro uaktywnić taką funkcję, miałem kiedyś przetłumaczony opis możliwości z sgaf.de, były tam funkcję odnośnie alarmu, czas wywołania, itp.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Reklama

16-07-2018, 00:01
Post: #22
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Nowsze roczniki po 2004 zostały ulepszone BSI. W starszych rocznikach alarm fabryczny był dezaktywowany przekręceniem klucza w drzwiach ewentualnie otwarcie pilotem też tą opcję wyłączało.

W nowszych rocznikach jest tak ze jeśli kluczem otworzymy auto to po otwarciu drzwi załączy się alarm. Alarm dezaktywujemy pilotem w kluczyku w momencie otwierania drzwi.

O ile w starszej wersji jak złodziej wyłamał wkładkę i mógł okraść auto bez włączenia się alarmu o tyle w nowszych już tak łatwo nie jest. Złodziej jak wyłamie wkładkę to i tak nie wyłączy alarmu. W momencie otwarcia drzwi auto załącza sygnały dźwiękowe.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
19-07-2018, 09:12
Post: #23
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Hehe, potwierdzam - albo tak jak u mnie wyłamał wkładkę i jak od siebie z chałupy wyjął radio Big Grin

A nawiasem - gdzie sprawdzić, czy coś takiego można przeprogramować, co by alarm wyłączał się tylko z pilota? Jaki koszt bsi nowszego i czy podejdzie plug&play do mojego auta, czy już zabawa z programowaniem się kłania?



150KM -> 150kW Tongue
19-07-2018, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2018 15:53 przez DDiablo.)
Post: #24
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Wymieniasz BSI na model z końcówką ah i będzie działać plug and play. Nie wiem czy na ad też działa, ale na ah na bank bo taki mam Programowanie to jedynie pilota, i jak chcesz domykanie szyb z pilota/ autoryglowanie itp to vds pro trzeba odpalić.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
 Thanks given by: dyzioNR1
21-07-2018, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2018 11:23 przez dyzioNR1.)
Post: #25
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Przyjął, podziękował Smile

Może najpierw sprawdzę jaki mam..



150KM -> 150kW Tongue
02-02-2019, 12:53
Post: #26
RE: Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
Mam sharan 2004 z fabrycznym alarmem i potwierdzam że alarm uzbraja jak i rozbraja się zarówno pilotem jak i też samym dorabianym kluczykiem. Nie jest to mądre rozwiązanie ale niestety tak w nim jest.



Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
03-02-2019, 01:32
Post: #27
RE: Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
Witam.

Każdy kij ma dwa końce, a w Polsce często bywa tak, że ludzie kupują kilkunastoletnie auta, za którymi Niemiec płakał do granicy, z jednym kluczykiem i żal im wydać "stówkę", po zakupie auta, na drugi kluczyk i potem jest taka sytuacja, że będąc daleko od domu zamykają auto pilotem, pilot niespodziewanie pada i chcąc otworzyć auto kluczem włącza się alarm, odłączają syrenkę kluczykiem albo bezpiecznikiem ale auto i tak nie chce odpalić i wtedy dzwonią/przyjeżdżają do warsztatu i żebrają o jak najszybsze "odblokowanie" auta wiec czasem lepiej jest gdy alarm można rozbroić poprzez zwykłe przekręcenie kluczyka. Przerobiłem takich klientów na pęczki, a najbardziej bawiło mnie, jak każdy otwierał tylko auto pilotem, a gdy pilot padł, to nie można było auta otworzyć kluczykiem, bo zamek "zasyfił" się, przez wiele lat nieużywania ale jak na serwisie, klientom proponowało się za kilkanaście złoty, rozruszanie zamków, to się obrażali, że na kasę się chce ich naciągnąć.

Pozdrawiam
 Thanks given by: andrew7800
03-02-2019, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2019 16:18 przez wesol.)
Post: #28
RE: Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
Dokładnie jak mówisz. Ja sam w swoich autach zapodaje szczykawą oleju w zamki i chodzą jak lala. Od czasu do czasu wkładke też przekręcam. Zamki bagażników też chodzą pięknie. W te wakacje koleś z forum tourana do mnie dzwonił jako pobliskiego zioma bo nad morze przyjechał z rodziną i zatrzasnął kluczyk w bagażniku. Touran ma trzeci przycisk od otwierania tylko bagażnika. Otworzył, zapakował torby i w jednej był ten kluczyk. Zamykając klapę auto się zamyka samoczynnie. No i miał problem bo drugi kluczyk na końcu Polski. Nie wiem jak sprawa się rozwiązała ale chyba szybę tłukł. To samo tyczy się stacyjek. Nikt nic nie robi jak już zaczyna szwankować. Zamiast nawet choćby tylko parę kropel oleju zapodac. Wkładki mają taki nawet otworek serwisowy do wyciągnięcia bębenka. Tylko musi być stacyjka sprawna bo jak się już zatnie na amen to jest problem.
Problem ludzi polega na tym że coś się zaczyna pomału krzaczyc to nic z tym nie robią. Skanery, itp kupują by błędy kasować tak jakbyś to miało to leczyć. Benzyniakami też jeżdżą jak im wywala że mieszanka czy za bogata czy za uboga i też olewają a potem płacz bo silnik na złom się nadaje.
To takie refleksje troszkę odbiegające ale może choć parę osób ruszy do auta ibprzesmaruje wkładki, same zamki, zawiasy itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: norbic , andrew7800
03-02-2019, 14:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2019 14:22 przez kalamb.)
Post: #29
RE: Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
(02-02-2019 12:53)pmirek3 napisał(a):  Mam sharan 2004 z fabrycznym alarmem i potwierdzam że alarm uzbraja jak i rozbraja się zarówno pilotem jak i też samym dorabianym kluczykiem. Nie jest to mądre rozwiązanie ale niestety tak w nim jest.

I znowu aaallleee ooo cccoo cchhhoddzzi?
Jaki masz znowu problem? Normalnie kupując auto dostajesz trzy komplety kluczyków i czy alarm jest czy go nie ma można zamykać z pilota albo z kluczyka. Jak to sobie inaczej wyobrażasz? Ze alarm odblokowujemy z pilota a z kluczyka już nie? To by dopiero było „ mądre” rozwiązanie ;-)
Jesli znowu się „boisz” to powiem Ci ze nie przylecą kosmici i nie „skopiują” kluczyka w kieszeni a poza tym polecam kłódki na każde drzwi ;-) i metalowe siatki na szyby ;-)
03-02-2019, 16:22
Post: #30
RE: Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
To ludzie w tych klamkach wyciągają wkładki i dają zaślepki a czasami tylko samo smigielko usuwają. Dokładanie alarmu niefabrycznego w zakładach tym się specjalizujących też jest robione zazwyczaj tak że grotem nie rozbraja się alarmu ale dlatego też że nie trzeba dodatkowych kabli ciągać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 252 17-09-2023 20:12
Ostatni post: Niemago
  Uniwersalny sterownik centralnego zamka vw sharan 99r Krzakenes 1 302 24-12-2022 12:02
Ostatni post: wesol
  Sterownik centralnego zamka juniorbhm 31 15,519 17-08-2022 11:30
Ostatni post: Pawelas
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,326 20-07-2022 14:02
Ostatni post: Venom069
Smile Jaki pilot i pastyka smithpl 0 376 22-09-2021 10:27
Ostatni post: smithpl
  Domykanenie szyb pilot/kluczyk miggi_1980 2 1,187 08-07-2020 10:00
Ostatni post: kalamb
  Dziwne zachowanie... alarm czy elektryka? Dacota 1 1,017 09-04-2019 06:58
Ostatni post: wesol
  Nie działa pilot centralnego zamka mkl niebieski91 23 8,979 15-07-2018 01:53
Ostatni post: andrew7800
  Uniwersalny sterownik zamka do Alehambra 98 Pawcio87 5 3,533 03-01-2017 18:06
Ostatni post: tolus24
  Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie bogdan013 9 3,476 11-11-2016 14:24
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name