Ocena wątku:
Spryskiwacze ZIMĄ
20-02-2018, 22:56
Post: #21
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
No to może z wężyków idących do przednich sprysków gdzieś się leje? To już by było bliższe.
Reklama

20-02-2018, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2018 23:23 przez kalamb.)
Post: #22
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Przelewa sie w kratkach czyli hydrozagadka ;-) gdzieś pluska od lata ale nie ma śladów ciekawe jak Ty to słyszysz podczas pracy silnika, pracy nawiewów itd. W ciągu tak długiego czasu gdzieś musiałby ślad płynu sie pojawić. Poza tym płyny do spryskiwacza nie sa bezwonne byłoby to dość mocno czuć. Grzebanie w radiu czy module centralnej elektryki nie moze spowodować uszkodzenia bo wezyrów tam nie ma. U mnie pękł wężyk od tylnego sprysku w komorze to była plama płynu za lewym kołem, koledze „zjechał” łącznik w kabinie to czuc było mocno płyn i wykładzina była mokra ( kilka osób tez o tym na forum pisało). Bez bardziej szczegółowych danych trudno cokolwiek dociec.
21-02-2018, 12:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2018 12:26 przez Klaudek.)
Post: #23
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Może gdzieś pod podszybiem się leję. Przednie działają bez zastrzeżeń. Widzę po lewej wężyki pod maską ale nie widać gdzie się rozchodzą, jak się z tym uporam to powiem co było. Dzieki za uwagę.
21-02-2018, 19:47
Post: #24
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Jeśli przednie działają bez zastrzeżeń to na podszybiu nie ma się skad lać. Od pompki idą dwa wężyki po burcie obok akumulatora przechodza pod zawiasem maski, jeden idzie w lewo pod plastikową listwą do spryskiwaczy, drugi przez grodź do środka i do tylu. A wiec hydrozagadka ;-)
21-02-2018, 21:05
Post: #25
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
ja polecam zerknac pod dywanik kierowcy

ja u siebie nie slyszalem lania sie wody ale "sik" na tylna szybe byl marny. Robiac wlacznik dogrzewacza natrafilem na zlaczke gietkiego i sztywnego przewodu,mniej wiecej pod podstopnica (ten plastyk do podparcia lewej nogi).

okazalo sie ze mam mokro pod wykladzina i nie bylo zapachu plynu ani innych objawow,poza brakiem plynu na tyl
22-02-2018, 15:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2018 15:17 przez Klaudek.)
Post: #26
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
No prawda... nie ma co gadać tylko trzeba zorganizować czas i tam zerknąć. Tak sobie myślę że dlatego to słyszę w środkowej kratce bo może tuż przy wejściu do wewnątrz się rozłączył tuż przy lewej kratce, a że tunel powietrzny jest ze sobą połączony to dlatego tak słychsć w środkowym. Ale kolo masz rację że dywanik też trzeba podnieść i tam zerknąć tym bardziej że od jakiegoś czasu tak często mi szyby parowały i nie wiedziałem dlaczego. Czuję nosem że tam będzie bagno Smile
05-03-2018, 17:17
Post: #27
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Temat opanowany Smile okazało się że łączenie wężyków pod nakładką lewego progu puściło. To jest ciekawe bo słyszałem wyraźnie w środkowych kratkach jak pluska. To łączenie jest dokładnie w samym narożniku pod nakładką mniej więcej pod dźwignią otwierania maski. Z resztą ktoś już tam przede mną był bo połączenie było ściśnięte małą metalową opaską, ale i tak się rozlączyło. Ciekawi mnie tylko strumień płynu na tylną szybę nie wiem czy powinien pryskać w jedno miejsce czy powinien kręcić się z wycieraczką bo u mnie się kręci, ale kolego hydrozagadka rozwiązana Big Grin
05-03-2018, 18:00
Post: #28
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Powinno stać w miejscu. Po to jest wycięcie w plastiku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-03-2018, 23:28
Post: #29
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
Ja też słyszałem że powinno stać w miejscu.
A rusza się bo: był lany zły płyn i przez to zatarł się ten luz w spryskiwaczu bo do okoła niego jest wycieraczka a oprócz tego dostał się tam brud i zblokowało go (przykleił się) do ruszającej się wycieraczki. W wyniku tego urwała się końcówka sprysku i rusza się z wycieraczką i z tego co się dowiedziałem to jak to ruszysz to do wymiany jest cały mechanizm.

Po prostu jak już się tak stało to niech tak będzie bo inaczej koszta. Miałem tak w audi A4B5.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
06-03-2018, 22:30
Post: #30
RE: Spryskiwacze ZIMĄ
(05-03-2018 23:28)schak napisał(a):  (...) A rusza się bo: był lany zły płyn i przez to zatarł się ten luz w spryskiwaczu (...)

W mojej obecnej firmie zatkane spryskiwacze były swojego czasu taką plagą, że prawie w każdym samochodzie w popielniczce jeździły igły do przepychania. Przez całe lata kombinowałem co to za choroba zakaźna i jedyna teza, która się trzyma kupy, to kranówa.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spryskiwacze szyby przedniej - temat zbiorczy niebieski91 33 8,974 21-02-2019 17:50
Ostatni post: tolus24
  Mechanizm opuszczania szyb a zima sirius98 4 3,162 10-12-2012 14:56
Ostatni post: Rakus
  Wyposarzenie auta na dluższy wyjazd zima sznooora 8 6,164 06-03-2011 11:19
Ostatni post: bobbudow
  jak dbacie o swoje SGA zimą ? sharanista 5 4,960 29-12-2010 13:50
Ostatni post: wojtas178

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name