Ocena wątku:
Uszczelniacze zaworowe
21-03-2013, 23:16
Post: #21
RE: Uszczelniacze zaworowe
A czego to może być wina Twoim zdaniem?
Reklama

05-02-2016, 00:09
Post: #22
RE: Uszczelniacze zaworowe
U mnie sprawa jest następująca, przy porannym odpalaniu wali mi dużego niebieskiego bąka przez jakieś 2 sekundy i telepie wtedy silnikiem, po tych 2 sekundach wszystko wraca do normy, auto normalnie pracuje, dymi tylko i wyłącznie przy odpalaniu rano oraz, gdy samochód jakiś czas postoi np. 6h i znów odpalam to pojawia się znów taki sam soczysty niebieski bąk z wonią oleju silnikowego.
Auto mam niecały rok, w czerwcu podczas wymiany rozrządu padła komenda o wymianie uszczelniaczy zaworowych no i efekt znakomity - przestało mi dymić, rano bach odpalam NIC, zero dymu, dodatkowo spalone 3 świece, teraz wszystko sprawne.
No i co wróciłem z zagranicy i od połowy grudnia znów mi smrodzi przy odpalaniu taki sam objaw jak przed wymianą uszczelniaczy, oleju z bagnetu ubywa, czytam dużo po forach i teraz jest taka opcja, że prowadnice zaworowe powiedziały dość..??!
Ewidentnie gdzieś olej mi wali do cylindra i przy odpalaniu go wywala, podczas jazdy nie dymi.

Wczoraj miałem auto na kanale, rozpiąłem cały dolot od filtra powietrza - suchutko, rura idąc w dół do IC, na samym dole rozpięta, zero oleju nic mi nie wyleciało, w środku rura delikatnie tłusta na ściankach to wszystko, u góry też tłusto, ale oleju nie widać.
Robił ktoś prowadnice zaworowe z swoim TDI, jakie koszta mniej więcej..??
05-02-2016, 00:26
Post: #23
RE: Uszczelniacze zaworowe
W dieslach nie siadają tak ani prowadnice ani uszczelniacze to nie benzynowiec.
Koszt to zależy co robisz przy okazji. Bo zwalenie głowicy to troszkę kosztuje. Oringi pod pompki rozrząd uszczelka i szpilki pod głowice. Hmm z robocizna 1500 zł.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-02-2016, 00:40
Post: #24
RE: Uszczelniacze zaworowe
Kwota dość wysoka.
Na szafie 307k przebiegu sądzę, że prawdziwy. Wiem, że tak na sucho to nie ma co oceniać, ale co może być tą przyczyną tego smrodzenia tylko i wyłącznie przy odpalaniu, tak jak pisałem wyżej po wymianie uszczelniaczy problem zniknął na pół roku i znów powrócił, więc skłaniam się w tej okolicy uszczelniacze/prowadnice/zawory.
08-02-2016, 15:01
Post: #25
RE: Uszczelniacze zaworowe
Temperatura na zewnątrz już trochę poskoczyła dzisiaj przy odpalaniu +13 stopni znów wielgachny bąk na niebiesko przez 2 sek i czuć olej ..Angry
08-02-2016, 15:08
Post: #26
RE: Uszczelniacze zaworowe
Nie wiadomo jak pompki rozpylaja tak samo jak nie wiemy w jakiej kondycji jest też turbo. Tak na chybił trafił to nikt diagnozy nie postawi. Ja bym się tym nie przejmowa. Gdyby dymil podczas jazdy to wtedy bym myślał.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-02-2016, 19:57
Post: #27
RE: Uszczelniacze zaworowe
Witam>w moim silniku AFN też miałem podobne objawy-po rannym uruchomieniu na podwórku i w garażu kupa dymu-wyciągnąłem z silnika wtryskiwacze,zawiozłem do serwisu BOSCHA w Pisarzowicach i okazało się że 2 sztuki to już totalny złom a 2 jeszcze można regenerować-fachman polecił mi 4 końcówki nówki "włoskie" ale firma O.K. dał na 100 tys.km gwarancji i zapłaciłem za to razem z regulacją wtryskiwaczy 630 zł-po założeniu wtrysków do silnika efekt piorunujący-silnik "żywszy" i dostał takiej "twardej" i metalicznej pracy-a z tyłu brak chmury z komina pomimo odpalania zimnego silnika-teraz mogę go odpalać w garażu bez obawy ,że się otruję zanim wyjadę.
08-02-2016, 20:17
Post: #28
RE: Uszczelniacze zaworowe
jak wloskie to pewnie firad albo bosio. Nie wiem czy by nie kupil w tej cenie juz jakich lekko uzywanych 216 albo za jakies 700-800 zl juz chlopaki przerabiaja wlasnie na 216. chyba za 600 czy 650 to chodza WZM 216. Tez ponoc bardzo dobre i nie odbiegaja jakoscia od boscha nawet.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-02-2016, 21:52
Post: #29
RE: Uszczelniacze zaworowe
Witam.A te WZM to polskie i pasują do AFN-a-z tego co mi jest wiadomo do 216 do wwiększych mocy a jam "orginała" bez tuningu.
08-02-2016, 22:14
Post: #30
RE: Uszczelniacze zaworowe
No ponoć wzm robi dla Boscha generalnie nie pamiętam o jakich średnicach produkują. Napewno 216 ale chyba jeszcze 205 tez robią. Mieli 230 tez robić. Mam kolegę po sąsiedzku co robi takie wtryski. Zawsze to parę koni gratis.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name