Ocena wątku:
Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
06-12-2012, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 13:46 przez ENDRJU222.)
Post: #11
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
raventes, kolega jetta jest tak zaaferowany całą sytuacją, że chyba pominął twoje pytania Wink generalnie to jakaś grubsza wada fabryczna jak dla mnie bo auto z tego co wyczytałem jest salonowe. - zakup w lipcu 2011.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Reklama

06-12-2012, 14:14
Post: #12
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Salonowe nie znaczy bezwypadkowe Smile Sam znam przypadki, gdy z salonu wyjeżdżały kinder niespodzianki, tzn 2 w 1 Smile
06-12-2012, 16:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 16:55 przez vwjetta.pl.)
Post: #13
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Sorki Raventes, umknęła mi Twoja wypowiedź, już odpowiadam:

"Ustawiali Ci te kąty prawidłowo, czy zmierzyli i tak zostawili ??"

Rzekomo coś ustawiali w geometrii, co dokładnie nie wiem, ale to dość dziwna sprawa bo najpierw jak poprosiłem o dokumentacje (w spisanej ugodzie zobowiązali się udostępnić mi dokumentacje) to byli zdziwieni i napisali (tu cytat)
"problem ściągania samochodu (w Pana rozumieniu) został wyeliminowany poprzez wymianę opon co potwierdził Pan przy odbiorze samochodu z serwisu.
Wszystkie czynności wykonywane podczas ostatniej wizyty Pana w naszym serwisie osobiście z Panem omówiłem.Proszę o sprecyzownie jakiej dokumentacji Pan oczekuje od nas."

Odpisałem więc:
"nigdzie nie podpisałem, że został on wyeliminowany przez wymianę opon. Zresztą wielokrotnie zwracałem uwagę, że na innym komplecie opon problem występował.

Zwróciłem się do Państwa z prośbą o dokumentację ponieważ (o ile dobrze pamiętam) podczas naprawy zostały wykonane zmiany w geometrii i zbieżności samochodu i chciałbym zobaczyć jak wyglądały ustawienia przed i po naprawie."

To mi nagle niewiadomo skąd przesłali jakiś wydruk z geometrii (gdzie poza marką samochodu nie ma żadnych danych identyfikacyjnych typu VIN, albo nr rejestracyjny) na którym jest informacja "kompensacja bicia obręczy", a mi żadna obręcz nie biła w tym aucie, a wszystkie felgi mam w stanie bardzo dobrym.

"Piszesz, że przy 40 km/h jest bardzo głośno w samochodzie, ale skąd dobiega ten hałas ?? Z silnika, czy może z zawieszenia?? Czy hałas wraz ze wzrostem prędkości zmienia swoje natężenie??"

To już jest rozwiązana sprawa. Za pierwszym razem twierdzili, że opony Bridgestone Potenza mają głośną charakterystykę pracy i nie docierało, że po zakupie tego hałasu nie było. Oni wiedzieli swoje. Za drugim razem uznali, że opony są wyząbkowane i stąd ten hałas, a nie z charakterystyki pracy. Ale ich zdaniem, nie oznacza to, że przy pierwszej wizycie opony również były wyząbkowane.

"Te otarcia plastik o plastik - skąd dobiega ten dźwięk??"

To także rozwiązany problem - za pierwszym razem powiedzieli, że producent nie wymyślił sposobu jak to naprawić,a w protokole wpisali "nie zaobserwowano", a za drugim razem nagle już wiedzieli, że to taśma poduszki powietrznej.
06-12-2012, 17:53
Post: #14
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
To pewne kwestie mamy już z głowy. Wracając do ząbkowania opon i ściągania auta. Ciągle nie daje mi spokoju ów kąt. To właśnie on może być powodem tego, że zmieniałeś opony i być może tego, że auto ściąga. Tym bardziej nie daje mi to spokoju, gdyż miałem już taki przypadek w 1 ze swoich poprzednich aut i winny był właśnie kąt. Tak więc dla świętego spokoju - jedź do jakiegoś porządnego serwisu i wykonaj geometrie jeszcze raz. Zapewne kąty będą złe, i nich od razu przy Tobie je ustawią.
06-12-2012, 18:20
Post: #15
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Kąty są w normie, pod tym linkiem znajdziesz skany geometrii:

http://vwjetta.pl/vwjetta/index.php?kalendarium&7
06-12-2012, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 18:32 przez raventes.)
Post: #16
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Albo ja nie umiem czytać wyników, albo kąty nie są w normie. Norma jest 7,4 - 8,4 a u Ciebie jest odpowiednio 7,29 i 6,58 oraz 7,33 i 7,09
06-12-2012, 19:29
Post: #17
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
nie umiesz czytac. Sa te trojkaciki i widac ze sa w przedziale tolerancji. W tym, po prawej ( nowszym pomiarze) mas ztylko na osi tylnej zbieżnosc złą. Moze tu lezy przyczyna. Mysle ze ustawili na tyle ile pozwalały regulacje. Tam masz wielowahacz na tyle co nie?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-12-2012, 19:35
Post: #18
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
To chyba mi nie powiesz, że prawa strona mieści się w normie Smile Poza tym skoro są normy 7,4 - 8,4 to chyba jest coś nie tak.
06-12-2012, 20:01
Post: #19
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
w tym linku masz trzy fotki po lewej stronie z 24 zdaj sie i trzy fotki po prawej stronie z 26 jak dobrze pamietam. Masz tam na dole fotke wlasnie po prawej- pomiar osi tylnej i zbierznosc jest poza tolerancją. Reszta fotek po przwej stronie pokazuje przednią os i cos tam jeszcze i tam sa wartosci poprawne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-12-2012, 20:04
Post: #20
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Na zdjęciu 1 jest zapis 6,58 ( oś przednia ) i trójkącik o jakim piszesz jest biały więc grubo poza tolerancją... Poza tym te trójkąciki akurat w tym pomiarze, chyba coś szwankują.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak kupić auto grażyny 14 6,553 01-02-2014 12:48
Ostatni post: RAFFEN

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name