Ocena wątku:
Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
05-12-2012, 17:22
Post: #1
Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Wprawdzie nie chodzi o Sharana, ale o Jette, ale pomyślałem, że może kogoś z Was zainteresuje.

Właśnie założyłem stronę na której opisuje moje zmagania z ASO VW - mam auto, które w 10 sekund ze skrajnie lewego pasa na drodze trzypasmowej zjeżdża na pas skrajnie prawy.

Nie wierzycie - sami zobaczcie na http://www.vwjetta.pl

Będę wdzięczny za odwiedzenie i polubienie strony - może jak się zrobi wokół tego szum ASO lub importer podejdą do sprawy poważnie i zrozumieją, że z samochodem są problemy.

Z góry dzięki i przepraszam za drobną promocję strony.

Prosiłbym Moderatora o nie usuwanie tego tematu, jeśli to oczywiście możliwe. Strona do której link podałem nie jest w żadnym stopniu komercyjna i została stworzona wyłącznie w celu walki z ASO.
Reklama

05-12-2012, 18:42
Post: #2
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Ja bym wykonał pełną geometrię. Wtedy będzie wiadomo coś więcej.
05-12-2012, 23:28
Post: #3
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Bity raczej nie był bo został sprawdzony czytnikiem głębokości lakieru.

Co do geometrii to była robiona dwukrotnie - najpierw okazało się że przód jest rozjechany, ale co ciekawe powinien ściągać w lewo, a nie w prawo

Za drugim razem (dwa miesiące po trzeciej naprawie w ASO) okazało się, że tył jest rozjechany i tył ciągnie w prawo, zatem auto znowu powinno ściągać w lewo, a ściąga w prawo.

Dwa pomiary i dwa razy zaprzeczyły zachowaniu auta. Skany wyników wrzuciłem na stronę w dziale kalendarium->Badanie geometrii i amortyzatorów
05-12-2012, 23:53
Post: #4
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
ja też tak miałem nagle geo się przestawiło ale nie do końca podnieś auto i zobacz co się dzieje na mocowaniu wahacza może już nie masz sinenbloków... ( nie wiem jak to się pisze)...



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
05-12-2012, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 00:02 przez marcin01081985.)
Post: #5
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
zobacz koła od jakiegos innego auta. najprostrza metoda ! miałem taki problem jezdziłem na letnich a pózniej zmieniłem na zimowe i zaczeły sie problemy kiere musiałem trzymac dwoma rekami zeby jechac prosto !
miałem to samo jak na twojim filmie tylko ze do srodka jezdni


albo inny motyw jescze daj sobie z tyły na przód koła i tak mi sie wydaje ze powinno pomóc . a jak nie to juz naprawde ta geometria .ale jestem w przekonaniu 50 na 50 procent podaje tylko na swojim przykładzie
06-12-2012, 08:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 09:29 przez raventes.)
Post: #6
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
(05-12-2012 23:28)vwjetta.pl napisał(a):  Bity raczej nie był bo został sprawdzony czytnikiem głębokości lakieru.

To że miernik wykazał prawidłowe grubości nic nie oznacza, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Ustawiali Ci te kąty prawidłowo, czy zmierzyli i tak zostawili ??

Piszesz, że przy 40 km/h jest bardzo głośno w samochodzie, ale skąd dobiega ten hałas ?? Z silnika, czy może z zawieszenia?? Czy hałas wraz ze wzrostem prędkości zmienia swoje natężenie??

Te otarcia plastik o plastik - skąd dobiega ten dźwięk??
06-12-2012, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 11:23 przez ENDRJU222.)
Post: #7
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
panowie, może to nie wina samego zawieszenia? wiadomo, wyrobione tuleje wahaczy, sworznie... ale do cholery? w rocznym aucie?? miałem kiedyś 626 93' - jak przyspieszałem skręcał w lewo, jak hamowałem w prawo Big Grin jazda byłą niezła do czasu wymiany tulei w przednich i tylnych wahaczach . potem jak ręką odjął. wracając do sprawy zaintrygowała mnie jednak informacja użytkownika tej jetty "słyszalne otarcia kierownicy podczas jej kręcenia". a co sadzicie o wadliwym układzie kierowniczym? o wadliwej maglownicy? moze system hydraulicznego wspomagania padł? pompa? wiadomo, że jak się podróżuje to siły naporu na koła mogą powodować samoczynne przesuwanie się kierownicy czyli ściąganie samochodu, a jeśli to przekładnia jest uszkodzona i wszytko tam się bezwładnie porusza? być może dlatego na ustawianiu geometrii na stojącym aucie wszystko jest ok!?!



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
06-12-2012, 11:48
Post: #8
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Panowie w ramach sprostowania - kierownica jest już naprawiona, była to taśma poduszki potwietrznej. Za pierwszym razem nie wiedzieli o co chodzi i twierdzili, że żadnych otarć nie ma, a za drugim razem przyznali, że to taśma. Jest to opisane szczegółowo na stronie:

http://vwjetta.pl/vwjetta/index.php?kalendarium&2

Co do ściągania - auto jeszcze przed trzecią wizytą w ASO testowałem na kołach z audi kumpla i problem dokładnie taki sam. Teraz mam nówki opony i też ściąga, na zimówkach też ściąga (a próbowałem chyba wszystkich możliwych kombinacji ułożenia tych opon). Geometria dwukrotnie wykazała nieprawidłowości, skany badań tutaj:

http://vwjetta.pl/vwjetta/index.php?kalendarium&7

Co do turbokamery to jestem z nimi w kontakcie - już byliśmy umówieni na spotkanie, ale w ostatniej chwili ASO się wystraszyło i zobowiązało się naprawić auto. Teraz wiem, że naprawa nie pomogła i dalej ściąga - w styczniu ruszają nagrania do kolejnej serii i jestem ugadany, że jeśli do stycznia problem nie zostanie naprawiony to TVN przyjedzie.
06-12-2012, 12:46
Post: #9
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Ja bym (gdyby to nie byl auto na gwarancji) poluzowal sruby sanek i puknal w odpowiednia strone) zmieni sie kat pochylenia kol przednich. Nawet jak bedzie duza roznica miedzy stonami to juz nie powinno sciagac na dana strone. Co za przyczyna to nie wiem ale wyprzedzenie nie powinno miec nic do tego. Ewentualnie opory na kolach do sprawdzenia ale pewnei to zrobili.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-12-2012, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 13:25 przez raventes.)
Post: #10
RE: Ściąganie - w 10 sekund auto samo zmienia dwa pasy
Coś mi się wydaje, że ten samochód ma poważną przeszłość powypadkową. Poza tym nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak kupić auto grażyny 14 6,574 01-02-2014 12:48
Ostatni post: RAFFEN

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name