Ocena wątku:
alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
08-03-2013, 08:47
Post: #11
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
pasjonaci elektroniki i vagaSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

14-03-2013, 14:46
Post: #12
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
Mój sharik ma obecnie 297 tys, pełną historię, że jak wydrukuję historię z Elsy to na książkę by starczyło. 10-cio letnie auto, serwisowane prawidłowo powinno być przy tym przebiegu w idealnym stanie. U mnie narzekam tylko na blacharkę, ale to wina raczej tego że było bite 4 razy (jeździło w policji) i po ostatnim dzwonie stało trochę.
Nieważne - pracuję jako informatyk w ASO VW - to co widzę z przebiegami, i ile jest lewych aut to po prostu głowa boli... A przebiegi ?? Niestety my mamy w głowach że musi być 1 z przodu i tyle, tydzień temu był u nas Touran, 2005 rok, z przebiegiem 560 tysi - auto wyglądało jak nowe, ale jeździło w normalnej firmie, co 15-30 tysi miało normalny przegląd, lista napraw wygląda imponująco - łącznie z wymianą skrzyni, głowicy. Ja wiem i widzę to, że jak auto regularnie ląduje w ASO, to zazwyczaj jest z nim wszystko ok, bez względu na przegląd.
14-03-2013, 15:07
Post: #13
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
(14-03-2013 14:46)janciownik napisał(a):  Niestety my mamy w głowach że musi być 1 z przodu i tyle
Tak myślą ludzie którzy nie mają żadnego pojęcia o motoryzacji. Myślą że jak auto ma 300.000km to już jest dojechane i zaraz się będzie sypało. Ja zawsze mówię, że niech to auto ma te 600.000km ale żebym ja o tym wiedział, a nie że na liczniku auto ma 195.000, pełną historię i jeździł nim niemiec rocznik 28. Kiedyś znalazłem na otomoto BMW w benzynie z przebiegiem chyba 260 czy 360 tyś. SPrzedający fajnie napisał w opisie "jeśli dla kogośprzebieg jest wysoki, to nie ma problemu. Mogę zrobić tak, że auto ma 120k i jeździł nim Hans Kloss" Ja w pełni popieram to co napisał kolega "janciownik"



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
14-03-2013, 15:40
Post: #14
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
Z tymi serwisowanymi z to tez różnie bywa, u mnie po mieście pełno lata serwisowanych aut. Problem jest taki że przed wizytą w aso cofa się licznik i już książka wygląda pięknie. Temat rzeka......



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
14-03-2013, 16:14
Post: #15
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
Wg mnie powinno być tak jak w Holandii. Tam nikt się w to nie bawi, bo kary są za wysokie aby im się opłacało ryzykować. W Polsce zamiast podnosić mandaty powinni podnieść kary właśnie za oszustwa, zabójstwa etc. Ludzie to robią bo nawet jak ich złapią to odsiedzą swoje, wyjdą i dalej będą kraść. Przecież to co się słyszy w mediach to już czasem jest szaleństwo. Przepraszam za OT, ale mnie poniosło Smile



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
14-03-2013, 23:49
Post: #16
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
(14-03-2013 15:40)fredric napisał(a):  Z tymi serwisowanymi z to tez różnie bywa, u mnie po mieście pełno lata serwisowanych aut. Problem jest taki że przed wizytą w aso cofa się licznik i już książka wygląda pięknie. Temat rzeka......

Dlatego użyłem słowa "normalnie serwisowanymi". Znam firmy co obowiązkowe rzeczy robią w serwisie, resztę gdzieś byle taniej. Co do liczników - jeśli jest podejrzenie o cofnięcie, to nie wiem jak, ale w nowszych autach jeden z naszych magików zawsze znajdzie ślad że było dłubane, im nowsze auto tym łatwiej.
16-03-2013, 01:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2013 01:22 przez sp6qkx.)
Post: #17
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
Holandia - nie wiem czy to taki dobry przykład Smile chyba że ktoś jedzi tam do słynnych Coffee Shopów Smile , można się zdziwić ile tam firm bawi się w odmładzanie - wystarczy zapytać wuja googla ,do tego jest sporo ogłoszen w j.niemieckim by przyciągnąć turyste - kuracjusza Wink oto pare ofert .

http://www.tachoteam.de/tachoservice.php
http://tacho-boy.de/

http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?p...eadID=5117
po googlowym tłumaczu ( 5km od granicy nimieckiej - ceny od 50EU )

Pozdrawiam



16-03-2013, 04:14
Post: #18
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
Tak jak kolega wyzej napisal. Fajny samochod bo serwisowany. W serwisie wymieniana glowica i skrzynia biegow? To niech kolega jeszcze napisze ile kosztuje w serwisie wymiana glowicy i ile kosztuje wymiana skrzyni biegow. Ciarki mi po plecsch przechodza na mysl, ze moglbym przeprowadzic takie naprawy w serwisie. Pewnie nawet nie posiadam takiej zdolnosci kredytowej dla provi@##.
16-03-2013, 07:43
Post: #19
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
W Polsce też niedaleko niemieckiej granicy można zaznać takich cudów z przebiegiem. To się nazywa cud nad Wisłą po przekroczeniu Odry Smile
26-03-2013, 11:32
Post: #20
RE: alhambra - Chechło, szkoda czasu na oglądanie
(16-03-2013 04:14)mirekm71 napisał(a):  Tak jak kolega wyzej napisal. Fajny samochod bo serwisowany. W serwisie wymieniana glowica i skrzynia biegow? To niech kolega jeszcze napisze ile kosztuje w serwisie wymiana glowicy i ile kosztuje wymiana skrzyni biegow. Ciarki mi po plecsch przechodza na mysl, ze moglbym przeprowadzic takie naprawy w serwisie. Pewnie nawet nie posiadam takiej zdolnosci kredytowej dla provi@##.

Głowica była na gwarancji - skrzynia normalnie, kosztów nie znam.
Większość napraw w ASO kosztuje obecnie tyle samo co w normalnym warsztacie, na plus jednak jest dostęp do wiedzy, TPI i inne akcje (np wymiana cewek u mnie w VR6). Oczywiście mówie o normalnym uczciwym naprawianiu auta, nie o "rzeźbie w g..wnie" Wink




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seat Alhambra 115 AUY 2000r marcyb3 9 13,915 04-05-2015 16:09
Ostatni post: marcyb3
  Seat Alhambra I - Żnin micszy 5 3,778 21-03-2015 19:16
Ostatni post: RAFFEN

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name