Ocena wątku:
STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
05-11-2012, 20:36
Post: #11
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
"Kolego ten czujnik temp płynu chłodzącego jest podwójny tj. dwa w jednej obudowie. Jeden daje dane do licznika, a długi do kompa silnika"

Kolego Rakus - jest to oczywiście możliwe. Jednakże byłby to czujnik z kostką 4 pinową ( dwa przewody do tablicy i dwa do komputera). A u mnie wtyczka ma tylko dwa piny a jak ją rozłączę to wskazówka leży.

Ciekawostka co. . . .

A schemacik elektryczny to koledzy skąd można zassać ?
Sharan ATM 2.0 2001
Reklama

08-11-2012, 22:00
Post: #12
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
Witam no i gazik założony !

Stanęło na BRC Sequent z rąk lokalnego gazownika z polecenia dobrego kolegi.

Chłopaki jestem pod wrażeniem gościa. Nie licząc faktu iż byłem z polecenia, łatwo udało mi się nawiązać kontakt z instalatorem.
A ponieważ jestem po elektronice i informatyce to jestem troszkę przewrażliwiony jeśli chodzi o wykonanie prac instalatorskich ( poprawność i estetyka), więc poprosiłem żeby brać „udział” w pracach instalatorskich. Pewnie fakt mojego polecenia skłonił instalatora do wpuszczenia mnie na warsztat .

PANOWIE - Ten Facet jest jeszcze większym perfekcjonistą ode mnie.

Nie ma lipy, poprawek, przekładań- wszystko zostało przymierzone, sprawdzone a potem zamontowane. Kolektor ssący zdemontowany, uszczelki wymienione, odwierty wykonane poprawnie, reduktor zamontowany stabilnie do konstrukcji pojazdu, wtryski ukryte pod osłoną- nic nie stuka, nic nie obciera- wszystko tak jak powinno być. Prace przebiegały bez żadnego pośpiechu, a trwały one prawie dwa dni.
Programowanie – obwodnica z laptopem i OBD2 jednocześnie. Ustawione dotryskiwanie paliwa przy wysokich obrotach. Do 160 km/h bez zająknięcia więcej nie dawałem bo mi szkoda fury.

Po sprawdzeniu szczelności – konserwacja podwozia w miejscach ingerencji przy montażu butli gazowej i przewodów ( Bitex).

Do tego pełna diagnostyka komputerowa samochodu.
Pomyślałem, że gościu po elektronice jak ja, a tu „zonk” – po MECHATRONICE.

Bądź co bądź jestem mega zadowolony z instalacji. NARESZCIE ogarnięty gazownik. Polecam Bydgoszcz, ul. Kalinowa 2.

Rano 8 st. C odpalam na benzynie – jadę – po 250 metrach już gazik. Próg przełączenia 30 st.C

Nareszcie TANIO . ;-)
09-11-2012, 05:50
Post: #13
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
coś chyba bujasz z tym 250m, może przy temp. otoczenia 30st ale nie nie 8st C



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
09-11-2012, 19:23
Post: #14
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
Heh tez mi się nie chce wierzyć. U mnie w tych warunkach to gdzieś po 1-1,5 km się przełącza.
Chyba że może ma reduktor w szereg podłączony to wtedy szybciej by osiągał temp na reduktorze.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
09-11-2012, 21:52
Post: #15
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
Zgadłeś Rakus - reduktor podłączony w szereg. W pętli do grzania automatycznej skrzyni biegów.

Wczoraj startowałem rano z pod domu gdzie jestem osłonięty wysokim murem, a dziś startowałem po nocce, gdzie furka stała przy lesie - wynik już bardziej "prawdopodobny" bo 600 m.

Pozdrawiam
10-11-2012, 09:01
Post: #16
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
zaraz wyjdzie ze 1600 m Smile
może i mu się przełącza jak cisnie na 6tysiach obrotów Wink
ze BRC będziesz zadowolony, mam taką samą tylko w VR6 Wink
19-10-2013, 14:05
Post: #17
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
No cóż Panowie mija prawie rok od użytkowania LPG w samochodzie i w związku z tym czas na parę refleksji.

Dane instalacji
Pakiet BRC Sequent 24,
reduktor BRC,
Wtryski BRC
Butla pod spodem 53 litry.

Przejechane 12tyś.km od czasu instalacji i w trakcie eksploatacji jedyną usterką związaną z LPG było zapalenie się kontrolki „check engine”.
Podczas wizyty u gazownika w w/w sprawie została skorygowana mapa pracy silnika ze względu na ubogą mieszankę. Błąd wykasowano.
Z portfela nie skasowano – gratis.

Analizując współpracę, kontakt i podejście do pracy gazownika jestem bardzo zadowolony z wyboru opcji BRC w moim Szariku.

Fajne jest to że o fakcie zmiany z PB na LPG informuje mnie tylko i wyłącznie „kolor” na wyświetlaczu. Nie odczuwam żadnej różnicy podczas zmiany z benzyny na gaz a jeżdżę taniej.

Co do spalania : no cóż ..

Jazda „szafą” z 2.0 w automacie nie generuje niskiego spalania i tak:

trasa 13 lpg/100 - raz wyszło 11 podczas wycieczki do Warszawy( ale jazda 90km/h troszkę mi się dłużyła) wiec średnio jeżdżę 100-110
miasto 16-17 lpg/100 – ścisłe centrum , 3 km dowóz dziecka do szkoły

Benzyny nie przeliczam ponieważ tak wiele jej nie zużywam ,no chyba że się bardzo, bardzo spieszę i pałuję a wtedy komputer dodaje Pb do gazu. Ale to się rzadko zdarza.

Co do temperatury przełączenia z PB na Lpg to jest to 30st. C – można mniej ale Ja zastosowałem bardziej sprytne rozwiązanie.

Obwód wodny reduktora podłączony jest w szereg w pętli podgrzewania automatycznej skrzyni biegów co daje szybki przepływ ciepła.
Takie rozwiązanie zaproponował mi sam gazownik. I miał chłopak rację bo nagrzanie 7 litrów chłodziwa to trochę trwa.

Ja za to ze swojej strony zredukowałem ten czas do minimum po zastosowaniu przepływowego podgrzewacza cieczy chłodzącej tzw. dogrzewacza.
W/w urządzenie zostało zaadaptowane z Renault i jest to kawałek rury w której mieszczą się świece żarowe, ich zadaniem jest dogrzanie cieczy chłodzącej i szybszą jazdę na samym LPG.

Świeca pobiera 12A więc nie ma to dużego obciążenia dla alternatora.

Całość prac instalatorskich przeprowadziłem jako „asystent” w zakładzie Instalacji LPG gdzie montowany był gaz (Bydgoszcz ul. Kalinowa 2).

Jeśli ktoś z kolegów chciałby takie rozwiązanie zastosować u siebie to gazownik ma na ten temat pojęcie.

No i to by było tak w skrócie - moja prawie roczna jazda Szarikiem na gaz.
A przy okazji … wciągnął mi litr oleju na 12 tyś przebiegu co w grupie VW jest „podobno „ do przyjęcia ; wymieniłem końcówkę drążka (dziury) i czyściłem fotel po czekoladzie – dzieci. Tongue

Pozdrawiam

Ps. A co u szanownych kolegów ?
19-10-2013, 18:43
Post: #18
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
edogrzewacz z renaulta jak dobrz epamietma to ma 4 swieczki wiec 12 amper to nie wiem jak ci wyszlo kolego ale raczje blizej 40 amper poboru. Troszke duzo jesli chodzi o obciazenie alternatora.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-10-2013, 19:12
Post: #19
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
Dogrzewacz faktycznie posiada 4 świeczki ( czyli 12 X 4 = 48 A )

Wiadomo iż nie grzeję na wszystkich jednocześnie bo 120A altek nie dał by rady.
Sterowanie jest następujące :
włącznik 1 - jedna świeca 12A
włącznik 2 - dwie świece 24 A

nigdy razem.

Każdy obwód na własnym zabezpieczeniu i przekaźniku.

I daje radę. Big Grin
19-10-2013, 19:16
Post: #20
RE: STAG ISA2 czy BRC Sequent 24 - help
12 tys km w ciagu roku? to oplacalo ci sie montowac LPG?

Co do spalania to mam u siebie KME i zarowno trasa jak i miasto wychodza podobnie. Miasto nie przekracza 14. Co do patentu z podgrzewaczem, to moze zapodalbys jakiegos linka to tego ustrojstwa? chetnie bym to do SDIka włożył.
Temp przelaczenia na LPG 30* tez mysle, ze to sluszne, bo 25 to jednak troche malo.



Astra wybijała plomby od gleby Tongue
AleHandro zapewnia KOMFORT Smile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z gazem BRC sequent 24 smokusmk 3 3,900 28-07-2017 22:12
Ostatni post: piotrkulig
  AYL Stag 300 duze spalanie OBD uboga mieszanka lysydriver 1 2,359 12-10-2016 10:36
Ostatni post: Rysiekkk
  BRC SEQUENT 24 - czy trzeba programować ten sterownik dla konkretnego silnika maselinho 3 3,420 09-01-2015 22:16
Ostatni post: blabson

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name