Ocena wątku:
Zasilanie silnika wodorem.
04-08-2013, 11:47
Post: #31
RE: Zasilanie silnika wodorem.
witam coz ja jezdzilem i mnialem oszczednosci na przebiegach długich i krótkich i jakos się nie otumaniłem takim zasilaniem i znowu zamontuje caly zestaw a nawet dobra myśl to odzyskiwanie energii z ciepla spalin .pozdrawiam
Reklama

04-08-2013, 12:31
Post: #32
RE: Zasilanie silnika wodorem.
ponoc juz jakas firma wprowadzila na rynek alternatory do aut wlansie na cieplo a nie napedzane od wału.

W te HHO nie wierze z racji czystej fizyki a ze fizykiem jestem dobrym to wiem ze nie ma niczego za darmo. Tyle trzeba pradu wlozyc zeby rozbic wode na wodór i tlen ze po ponownym spaleniu tego czyli przywróceniu do skladu H2O. Nie ma szans by bilans byl wiekszy po spaleniu tego jak wlozona energia do rozbicia. Fizyki nie oszukasz. A te wyniki i odczucia to wiadomo- kazdy moze sobie takie mieć. tak samo jak te odczucia po usunieciu kata daja 10 koni wiecej. Smiac sie chce.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-08-2013, 15:51
Post: #33
RE: Zasilanie silnika wodorem.
fizyki się nie oszukuje ale jak matka natura cos za darmo daje to czemu tego nie wykorzystujemy tylko dalej twierdzimy ze się nie oplaca
04-08-2013, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2013 16:50 przez sp6qkx.)
Post: #34
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Poza aspektem zysku energetycznego ( mysle że niewielkiego ) warto jeszcze uwzględnić to że te urzadzenie dodatkowo obciąza alternator i pasek który go napędza a co za tym idzie skraca ich żywotność. Myśle że warto szukać alternatycnych rozwiazan
i być może ktoś znajdzie proste rozwiazanie na pozyskanie taniej energi a może perpetum mobile Smile .
Dodam jako ciekawostke że np w niemczech można nabyć tansze paliwo E85 ( mieszanka paliwa z 85% zawartością bioetanolu ) troche na ten temat poczytałem na forum https://www.sgaf.de/ i przy okazji wizyty u znajomych w niemczech zalalem 20L E85 na jakieś 40L E98 które było w zbiorniku - na tej mieszance mój VR6 (24 zaworowy) ciszej pracował - prawie nie było go słychać -
troszke stracił na mocy ale i troche wiecej spalił na 100km w sumie zysk był niewielki ale przy wielkich przebiegach moża troche zaoszczedzić . Pozdrawiam



04-08-2013, 20:29
Post: #35
RE: Zasilanie silnika wodorem.
(04-08-2013 15:51)jurekgo napisał(a):  fizyki się nie oszukuje ale jak matka natura cos za darmo daje to czemu tego nie wykorzystujemy tylko dalej twierdzimy ze się nie oplaca

jak ci cos daje. Czy nie rozumiesz tego ze zeby wytworzyc "x" ilosci gazu jakim jest owdór i tlen musisz włożyć dajmy na to 1kWh ( kilowatogodzine). Spalajac teraz tą wytworzona ilosc gazów ( tlen i wodór) uzyskujemy takze ta sama ilosc energii czyli kilowatogodzine ale ta energia to suma energii cieplnej ( gaz spalajac sie wytwarza ciepło) energie swietlną i energie mechaniczną i pewnie jeszcze jakies inne drobne energie nieistotne. Sprawnosc silnika spalinowego to okolo 30-40 % To co mi tu opowiadasz ze rozkladasz wode i potem skladasz ponownie w wode i masz jakiś zysk. Myśl kolego myśl.
Ten system to bajka dla naiwnych tyle odemnie. Nie ma perpetum mobile
KLIK



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-08-2013, 09:32
Post: #36
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Jak można być tak tępym, zeby uwierzyć w to "zasilanie wodorem" Wink ? Co to w ogóle za temat... szarlataneria jednym słowem.



05-08-2013, 12:41
Post: #37
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Czemu policja w USA jeździ z generatorami wodoru, też są tępi i nie znają się na fizyce? Zapewniam że musiało to zostać doprze przetestowane i przeliczone pod względem ekonomicznym. Kilka lat temu jak nastawał czas instalacji LPG też było nazywanie ludzi którzy takie instalacje montowali "tępakami" nie znającymi mechaniki bo przecież gaz to tylko do kuchenek. Teraz rzadko który benzyniak nie ma zamontowanego LPG. Niektórzy z obecnych na tym forum uważają się za posiadających monopol na rację i twierdzą że we wszystkim są dobrzy i wszystko wiedzą a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jeśli kolega jurekgo używał generatora HHO i miał oszczędność to chyba wie co mówi przecież nie robi żadne reklamy i nie namawia nikogo aby to montowali w swoich autach.
05-08-2013, 13:06
Post: #38
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Mały73: taka sytuacja:

jedziesz rowerem, załaczasz dynamo ale kabelki nie zasilają lampek, tylko silnik który napędza koło. Myslisz że będziesz mniej zmęczony jadąc tak, niż w ogole nie właczając dynama? Analogicznie jak z tym hho Wink Wiesz jakie są straty energii podczas elektrolizy wody? Jedyny sens mogłoby to mieć wtedy, gdybyś odzyskiwał energię darmową - energię hamowania ale o ile wiem takie urządzenia niedawno wyszly z testów w F1

Ja chciałbym wszystkich przestrzec przed HHO, bo nie kazdy mógl uczyć się z chęcią fizyki w podstawówce. Zaoszczedzone pieniązki mogliby wydać np na paliwko aby pojechać na urlop Wink I to jest wtedy zysk!

BTW skad wiesz ze policja w usa jezdzie z generatorami wodoru? Ja z koleji wiem, że straż przybrzeżna na Grenlandi używa w swoich kabrioletach podbnychurządzeń.



05-08-2013, 21:17
Post: #39
RE: Zasilanie silnika wodorem.
witam koledzy nie skaczmy sobie do oczu bo nie oto chodzi czy ktoś ma racje czy niema racji czy ktoś niezna praw fizyki nie oto chodzi żeby sobie na wciskać wtaki czy inny sposób tylko nadmnienie ze ostatnio oglondalem program z chin i tam zastosowano w domach mieszkalnych wodor do ogrzewania jak i gotowania i pruby sa robione do większego zastosowania .jak ktoś ma chec niech sobie poczyta o magnesach neodymowych i ich zastosowaniu i może się wtedy przekona ze matka natura dal cos czego nie wykorzystujemy .pozdrawiam
06-08-2013, 07:57
Post: #40
RE: Zasilanie silnika wodorem.
tak energia z niczego. Magnesem neodymowym nie trzeba ruszac by wzbudzic pole w cewce z drutu co nie by wytworzyc prad. Stawiasz obok magnes i juz masz prad tak??
Przestań bajki opowiadać. Nabieraja ludzi by rozne rzeczy sprzedać i zareklamować. Z 40 milionów ludzi 100 tys zbałamucisz. To tak jakbys mi wmawial ze zakupy w Mango tez są okej i maja tam najlepsze produkty.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceramizer do silnika Hubert111 10 5,619 05-02-2024 17:15
Ostatni post: foton

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name