Ocena wątku:
sharan by wesol
17-09-2012, 16:49
Post: #11
RE: sharan by wesol
program dopieszczany byl kilka razy. Parametry pracy motorowni tez nie sa iealne za kazdym razem gdy mierzysz. To juz czepianie sie. Szukasz bledu jednego mm gdy my mierzymy dlugosc w metrach. To za duza tolerancja jaka chciałbyś uzyskać. No i w sumie nie jest ani istotna ani potrzebna. Byles przy wirusowaniu a bylo uruchomione wygladzanie wykresu czy nie?? Moze nie wiesz a było tak zrobione i wydaje ci sie ze taki wykresik pieknie zmalowany wyszedł.

Co do skrzyni to raczej sie nie boje. Predzej stawiam na koniec przegubów a raczje tego wewnetrzego prawego. Sprzeglo i tak bede wymienial z dwumasą bo mam w garazu plus wysprzeglik u uszczelniacz na wale. Tu i tak duzo zalezy od kierowcy co padnie a co nie. Poza tym przyrost tez nie jest jakis mega duzy. Jaa by zapakowal jakies GTB, wtryski AL i celowal w moce 2xx to wtedy owszem mozna sie bać. To ma byc auto do wożenia rodziny a wyprzedznaie ma byc szybkie i bezpieczne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

17-09-2012, 19:24
Post: #12
RE: sharan by wesol
wesol pytanie z kategorii głupich, czy mój agregat tez można jakoś w ten sposób" naprawić":)?
17-09-2012, 19:28
Post: #13
RE: sharan by wesol
oj z 2L to raczej nie poszalejesz
18-09-2012, 06:24
Post: #14
RE: sharan by wesol
(17-09-2012 19:24)Motorek4612 napisał(a):  wesol pytanie z kategorii głupich, czy mój agregat tez można jakoś w ten sposób" naprawić":)?

Masz na mysli podnoszenie mocy?? Jesli tak to tylko uturbienie i dalsze modyfikacje potrzebne. Inaczje nic nie wskurasz poza przesunieciem odcinki i drobnym poprawom chcrakterystyki ale koszty raczej duze.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-09-2012, 17:31
Post: #15
RE: sharan by wesol
No np moc lub sam moment,ale wiem ze to jest problem, turbo nie wchodzi w grę, w sumie zbyt duże koszty tez nie, dlatego mówiłem ze to kategoria głupich pytań, wywaliłem kata i wstawiłem nowy markowi filtr powietrza, jest lepiej, ale nie najlepiej, modyfikacje pewnie mechaniczne by się przydały, szlif dolotu ,nowy wydech itp a to już koszta. Moze zostanę przy tym co mam, a z czasem sprawie sobie vr-ka po lifcieSmile
18-09-2012, 20:08
Post: #16
RE: sharan by wesol
zawsze przekładkę silnika możesz zrobić
18-09-2012, 20:09
Post: #17
RE: sharan by wesol
Te mody nic nie dadzą a raczej prawie nic. Nie poczujesz tego. W benzynie musi byc caly czas mieszanka stechiometryczna. Zeby bylo wiecej mocy trzeba wiecej paliwa a wiecej paliwa wymusza wiekszej ilosci powietra by lambda byla 1. Zalewanie benzynowca spowoduje (mimo ze paliwa podlałeś) zmniejszenie mocy. Wiekszy dolot i wydech to moze poprawa ze 3 % i to jeszcze nie w calym zakresie tylko raczej przy odcince. Walki i porting glowicy najwiecje da ale to tez nie jakis mega przyrost. Lepszy 1.8T jak juz moim zdaniem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-09-2012, 21:20
Post: #18
RE: sharan by wesol
:-/Tylko pozazdroscic tylko pozazdroscic Wesol SmileSmileSmile
19-09-2012, 13:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2012 13:36 przez daneczek76.)
Post: #19
RE: sharan by wesol
Motorek4612 w twoim wypadku stosunek kosztów do mocy nie ma sensu , najlepsze i tanie rozwiązanie to SWAP silnika.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
19-09-2012, 16:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 14:36 przez wesol.)
Post: #20
RE: sharan by wesol
najlepiej zmiana auta. Zawsze mozesz posmigac z rok czy dwa i sprzedać. Przez ten czas dozbierac pare zl i kupic juz z silnikiem odpowiednim.

Dziś grubo pojechalem bo zakonczylem wymiane uszczleki pod glowicą. Ci co byli na spocie to wiedza o tym ze mialem taki problem. Na szczescie glowica prosta i nie dawalem do planowania co wiazaloby sie z wyszarpaniem pompek i walka rozrzadu. Roboty troszke jest i zeszlo mi mniewiecej jeden caly dzień bo robilem przez trzy dni po 3 godziny oraz dzisiaj cos kolo 4 godzin. Przy okazji rozebralem turbo i wyczyscilem geo tak jak Robert przyuwazyl- lekko sie przycinała ale co dziwne tylko przy pierwszym starcie pozniej juz lepiej. Koszt operacji wymiany UPG to 110zl uszczleka oraz 75zl sruby glowicy. Roboty nie polecam nikomu bo umordować sie idze.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name