Ocena wątku:
Ubezpieczenie OC
04-09-2012, 12:11
Post: #1
Ubezpieczenie OC
Czy jest nadal przepis dotyczący podwójnego ubezpieczenia,czy się coś zmieniło orientuję się ktoś.Moje ubezpieczenie skończyło się 1 września i zapomniałem o tym oczywiście zadzwoniłem do ubezpieczalni i jak mi gość podał składkę to mi szczęka opadła.Znalazłem lepsze OC ale nie wiem czy poprzedni nie przedłuży mi i będę musiał płacić dwa.
Reklama

04-09-2012, 12:31
Post: #2
RE: Ubezpieczenie OC
Z tego co sie orientuje- przedłużyli Ci umowę z automatu i jesteś na nich skazany na najbliższy rok. Wymówić można najdalej na dzień przed zakończeniem umowy (przynajmniej tak jest w PZU)
04-09-2012, 12:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2012 14:21 przez sp6qkx.)
Post: #3
RE: Ubezpieczenie OC
Witam
z tego co wiem funkcjonuje ten przepis od 11 lutego 2012 o podwójnym ubezpieczeniu i
dotyczy aut ubezpieczonych po tym terminie , więcej inf jest pod tym adresem
http://www.ubezpieczenie.net/Aktualnosci...-samochod/

Pozdrawiam ..



04-09-2012, 13:08
Post: #4
RE: Ubezpieczenie OC
Nie wiem co mam zrobić czy kupić nowe ubezpieczenie za 380 pln i wysłać wypowiedzenie umowy i czekać co będzie czy zapłacić za kontynuację 870pln w dotychczasowej ubezpieczalni.
04-09-2012, 13:31
Post: #5
RE: Ubezpieczenie OC
..zadzwoń do kilku ubezpieczycieli (nr z google na farta) i się dopytaj. Zajmie Ci to pół godziny- pewnie się coś bardziej wiążąco dowiesz i wtedy dopiero podejmiesz decyzje.
04-09-2012, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2012 14:01 przez piotrek_1980.)
Post: #6
RE: Ubezpieczenie OC
Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy najpóźniej dzień przed jej zakończeniem umowa zawierana jest z automatu na nowo. Więc nic nie zrobisz. Czasem ,, przypomnieniem" jest nowa oferta do obowiązującej umowy jeżeli kończy ci się i ci wysyłają. Jeżeli nie wypowiedziałeś to już po ptokach. No chyba że zawarłeś w tej samej firmie tylko na korzystniejszych warunkach wtedy stara jest nieaktualna ale to wyjątek JEŻELI W TEJ SAMEJ FIRMIE. Ja się tak przewiozłem przy ubezpieczeniu motocykla. Zawarłem nową w innej firmie a starą mi przedłużyli. Całe szczęście że to motocykl (30 zł).
(04-09-2012 12:31)dyzio767 napisał(a):  Z tego co sie orientuje ...(przynajmniej tak jest w PZU)

Tego nie decydują sobie firmy tylko ustawa... Więc we wszystkich firmach ubezpieczeniowych w całej Polsce.
04-09-2012, 16:37
Post: #7
RE: Ubezpieczenie OC
jedynie co cie ratuje to pujscie do firmy ktora zajmuje sie grupowo roznymi ubezpieczycielami. Tam dobrze zagadasz i pani moze wystawic papier z data wczesniejszą - wypowiedzenie umowy. Chodzi oto ze zawsze papier gdzies mógł kilka dni przelezakowac. Pamietam jak kiedys mi jedna pani wysyłała elektronicznie i cos bylo uwalone i oni tma nie dobierali i mowiła ze to nie istotne bo my mamy podkladke ze wysyłaliśmy( probowaliśmy) co np jest zapisane w "wysłanych"



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-09-2012, 17:01
Post: #8
RE: Ubezpieczenie OC
...ja około pół roku temu tak próbowałem (przyczepa kempingowa) i absolutnie nie przeszło. Nie zostało potwierdzone w terminie- pozamiatane. Nie pomogła znajoma ubezpieczycielka. Dobrze, że kwota nieduża.
04-09-2012, 23:09
Post: #9
RE: Ubezpieczenie OC
Byłem w firmie(stare ubezpieczenie)złożyłem wypowiedzenie(3dni po terminie)pogadałem z miłą panią powiedziała że policzą mnie jedynie za 3 dni,jak to wyjdzie faktycznie nie mam pojęcia poczekam aż przyjdzie pismo.
05-09-2012, 00:39
Post: #10
RE: Ubezpieczenie OC
no to fart Wink ale o różnice prawie 500 zł też bym walczył to złodzieje jaka ubezpieczalnia tak sobie wysoko liczy ?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name