Ocena wątku:
Syczenie ze schowka pasażera.
24-08-2012, 22:05
Post: #1
Syczenie ze schowka pasażera.
Klimę nabijałem 2 lata temu,po wymianie zaworu rozprężnego i naprawy rurki.Szczelnośc była sprawdzana azotem na 20 atmosfer i wynik po 30 min,ok.Wszystko było w porządku aż do dziwnego syczenia od strony schowka.Co prawda chłodziło wtedy ale troszkę słabiej, teraz już wogule nie chłodzi.Taki dziwny syk tylko trochę mniejszy jest też z tylniego parownika.Klima dwusterfowa , brak migania klimatronika,wiatraki jak i sprężarka się załącza.Przewody przed zaworem rozprężnym jeden gorący , drugi chłodny.Obejrzałem wszystkie przewody ,chłodnicę ,zawory i nie widać żadnego śladu wycieku, zostaje tylko parownik pod deską , ale trudno się tam dostać.Co jeszcze mógłbym sprawdzić przed wyjazdem do warsztatu?
Reklama

25-08-2012, 08:15
Post: #2
RE: Syczenie ze schowka pasażera.
szczelnosc sprawdza sie w okularach z lampa na UV bo inaczej nic nie zobaczysz. Po co zawor rozprezny wymieniany byl i na jakiej marki zostal wymieniony?? Chlodzic moze slabo jak bedzie malo czynnika z tym ze po 2 latach to raczej nie powinno sobie samoczynnie ujsc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-08-2012, 09:08
Post: #3
RE: Syczenie ze schowka pasażera.
Zawór zmieniany był dlatego że poprzedni warsztat za mocno dokręcił śruby i naderwał się gwint.Zawór znajduje się na lewym błotniku(ten od drugiego parownika -klima dwustrefowa), sam zmieniałem i sam kupiłem używkę.Teraz patrzyłem do tego zaworu i wszystko niby ok, nie widać śladu zieleni tak jak poprzednio.No ale może tak jak mówisz,trzeba załorzyć okulary,czyli czynnika nie powinno się dobijać jak jest wszystko szczelne?
25-08-2012, 09:44
Post: #4
RE: Syczenie ze schowka pasażera.
sprawdza sie jaka jest ilosc czynnika. Nie dobija sie jak sie nie wie ile go tam jest. Nie moze byc go za duzo jak i za mało. Wbrew opiniom lajków ze wiecej czynnika to zimniej w srodku mija sie to jednak z prawdą. Sprawdzic na poczatek ile jest czynnika w ukladzie. Jesli nie bedzie duzo mniej jak zaklada producent( nie wiem ile masz czy 1050g czy 1400g- bywalo roznie przy dwustrefowej). Syczenie takie jest slyszalne w sumie w aucie jak pracuje klima a takze jak wylaczysz silnik to jeszcze sie gaz rozpreza na parowniku i takie dzwieki wydaje. Z racji z emasz dwa parowniki i zawory rozprezne to w dwoch miejscach moze tak byc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera eMeR 3 1,317 15-05-2018 07:21
Ostatni post: markiz323
  syczenie maselinho 1 1,256 13-05-2015 15:29
Ostatni post: wesol
  syczenie po włączeniu klimy tomamar 14 8,214 14-11-2013 00:29
Ostatni post: Drops
  Zamknięta klapka nawiewu pasażera Squiby 11 5,950 18-06-2013 16:51
Ostatni post: wesol
  Syczenie , wyłączający się kompresor , falujące obroty kuba 2 2,166 19-04-2013 19:43
Ostatni post: G.T.

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name