Ocena wątku:
wady i zalety chipu 1.9 auy
13-07-2013, 19:58
Post: #31
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
jak moze mniej saplic jak przed chipsem jest powiedzmy dawkowanie 56 gram a po chipsie jest na maxa duzo ponad sześćdziesiąt. Oczewiscie mowa o max depnietym pedale gazu. Owszem czasami da sie troszke ugrać jak sie nieco wyprzedzi kąt wtrysku i takie tam ale to nie w kazdej motorowni sie tak da. Niektore maja firmowo w fabryce nieco spartolone to sie bardziej wtedy odczuje ale nie ma tak z epo programie masz mniejsze spalanie. Zresztą kto robi chipsa w tdi by jezdzic jak SDIkiem?? chyba nikt.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

13-07-2013, 20:56
Post: #32
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
przepraszam a są jakieś wady wirusa na zdrowej motorowni poza wydaniem kasy? bo ja ich nie widzę.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
14-07-2013, 23:16
Post: #33
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
ale ta moc sie bierze z czego?? Z paliwa. Nie pojmujesz pewnej zasady. Weiksza moc i niuton nawet z dolu czy w srodkowym przedziale obrotowym wynika z tego ze wiecej podlewa paliwa. Jesli tuner ruszy w mapie tylko dawke paliwa i doladowanie oraz przesunie limitery to niby jak ma zmneijszyc sie spalanie nie ingerujac w inne parametry silnika. Wikszy niuton przy powiedmzy 2200 obrotach jest wlasnie jak pedal gazu masz maksymalnie w podlodze co nie? Jak chcesz przyspieszac rowno dwoma autami( jeden z wirusem drugi bez wirusa) to musisz tyle samo podlewac paliwa. Roznica bedzie tylko taka ze u jednego pedal gazu bedziewcisneity powiedzmy na 60% a u drugiego na 50%. Dawki paliwa beda te same. Trudno mowic o zmianach jesli sie zmieniaja wartosci maksymalne w mapie a te posrednie srodkowe sa nie ruszone. Poza tym kazdy wie przeciez ze kazda maszyna ma jakas tam sprawnosc i niekt mi nie powie ze najlepsza sprawnosc ma na maksymalnych swoich obrotach. Nawet silnik elektryczny np taki na 230V ma tak ze jak go traktujesz napieciem podwyzszonym np autotransformatorem na 260V nie ma sprawnosci lepszej proporcjonalnie do tego ile podniosłeś napiecie. Zawsze jest tak ze wiecej sie ciepla wydziela no i wzrastaja opory wraz ze wzrostem obrotów. Nie ma nic za darmo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-07-2013, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2013 09:39 przez daneczek76.)
Post: #34
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
stasio59 masz racje spalanie może spaść przy normalnej jeździe , oczywiście zależy od map jak są zmodyfikowane. Ale sam miałem tak w Octavii że po chipie i przy takiej samej jeździe auto spalało mniej, powód prosty jak z eko driving -iem , auto bardziej ciągło od dołu przez to szybciej dochodziło do żądanej prędkości ,a więc mniej/krócej operowałem gazem i średnia spalania spadała.
Oczywiście mamy też drugą stronę że po chipie spalanie wzrasta bo jak to mówią trzeba trochę podeptać i się pocieszyć , a jak sie więcej szaleje to i w kieszeni lżej.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
15-07-2013, 16:47
Post: #35
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
(15-07-2013 09:19)daneczek76 napisał(a):  Octavii że po chipie i przy takiej samej jeździe auto spalało mniej, powód prosty jak z eko driving -iem , auto bardziej ciągło od dołu przez to szybciej dochodziło do żądanej prędkości ,a więc mniej/krócej operowałem gazem i średnia spalania spadała.

Tu miales chyba okte na VP co nie?? Troszke inne zasady sie trzymaja na VP i na PD. Choc mimo wszystko obstaje wlasnie ze ekonomi nie ma sie co doszukiwac w chipsowaniu. Roberta tez pytalem by robil wlasnie na ekonomiczna jazde to mnie odrazu wylachał. Jesli ktos mowi ze mniej pali to zapewne po odczytach z fisa gdzie po wirusie wskazania kompa sie rozjezdzają niestety dosc znacznie. Zreszta jest odwieczna zasada ze im bardziej silnik wysilony i wiecej koni wycisniete z danej jednostki ( pojemnosci) tym mniej ekonomiczne jest. Wystarczy tylko spojrzec chocby na nowoczesne jednostki nawet vaga np 2.0 na CR czy 140 czy 170 konne sa takie super oszczedne? Kazdy powie ze 1.9 starszej generacji byly oszczedniejsze w paliwo a tymbardziej te na VP. Jak to mozliwe skoro wieksza kontrola nad motorownią wiksze cisnienia wtrysku, lepiej rozpylane paliwo co sie stalo ze technologia do przodu a spalanie wzroslo. Czemu slysze ze 1.9CDTI 150 konne w oplach nie sa tak ekonomiczne i pala po 7-8 litro minimum a nawet i pod 10 podchodzi. Niesmiertelny 1.7 isizu bije je na glowe w spalaniu jak to jest??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-10-2013, 18:34
Post: #36
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
A moze mi ktos powiedziec jak bedzie ze spalinami? Mieszkam w anglii. Mam alhambre 1.9 AUY. I w anglii na przegladzie przechodze test spalin. Czy po zawirusowaniu samochod przejdzie mi test spalin na przegladzie?
25-10-2013, 19:19
Post: #37
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
czy na przegladzie masz auto sprawdzane na pelnym obciazeniu silnika?? Czy silnik wyje na obrotach wysokich a kola napedaja jakies rolki pod mega duzym obciazeniem?? NIE wiec nie ma prawa sie wydzielac cokolwiek innego jak to co w standardzie bez chipsa. Drugo sprawa jest tez to ze wazne jest kto robi ten chiptuning i jego wiedza o tym a tunerow w ostatnich latach przybylo nam jak grzybów po deszczu.

O spalaniu juz byla mowa- poczytaj.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-10-2013, 20:15
Post: #38
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Zawsze w 10 minut możesz powrócić do oryginału Big Grin



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
25-10-2013, 20:48
Post: #39
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
no nie zawsze.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-10-2013, 09:11
Post: #40
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Owszem, do oryginalu moge powrocic. Tylko wiazac sie to bedzie z przyjazdem do polski. Nastepnym razem jak bede w polsce to zrobie wirusa i wtedy sie okaze jak to bedzie. Tylko niestety dopiero w nastepnnym rokuSad




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name