Ocena wątku:
wady i zalety chipu 1.9 auy
27-07-2012, 21:34
Post: #11
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
urlop sie zaczął Smile także w poniedziałek do rodzinki na śląsk i przy okazji do rybnika na chip gosc twierdzi ze bez jakiejkolwiek zmiany czegokolwiek do 150 moze dzwignąć cena 500 zł zobaczymy co za tuner wypróbuje albo polece komuś albo napisze niemiłych zdań na niego w poniedziałek Smile
Reklama

28-07-2012, 14:20
Post: #12
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Ceny chipów to około 800( po znajomości ) 1000-1500 zł i to można powiedzieć że jest chip tuning / wtedy nie musimy się bać o nic w silniku / za to autko jest mocniejsze. ( mówię na podstawie 1.9TDI AUY 2002 rok ) więc różnica jest odczuwalna pod butem ... gdybyśmy jeździli tym samym stylem co wcześniej powinien być "spadek" spalania o 0,5 - 1 litr / jednak ja mam dosyć ciężką nogę ... jak jest więcej to trzeba korzystać więc u mnie 0,5 - 1 litr w mieście więcej, na trasie jeszcze nie próbowałem. Chip jest na około 140 km / teraz "blokadą" jest suszarka ... jak będę miał przypływ gotówki to może nowe turbo z ASZ i podciągnie się sharanika więcej ...

Co do BOX'ów i pseudo tunerów po 300-500 zł - UWAGA przestrzegam przed tym.

Owe "chińskie boxy" są o d*** rozbić i tylko zajadą silnik / tak jak to miało miejsce u znajomego w skodzie 2005 rok.
A "tuner" który robi coś za 300-500 zł w garażu ... to wiadomo jak to się skończy. Takie "zabiegi" wcale nie są bezpieczne dla silnika i nikt nie da nam tej gwarancji.

Jak chcemy być spokojni o nasze autko polecam dać większe pieniądze za chipa i spać spokojnie / z wiedzą że zrobili to fachowcy którzy sprawdzili auto najpierw / i potem DO TEGO AUTA dostosowali chipa. Takie moje zdanie ...



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
28-07-2012, 18:37
Post: #13
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
I tak właśnie zrobi firma softech do której się wybieram pan powiedział najpierw diagnostyka a potem dobieramy Smile
29-07-2012, 00:36
Post: #14
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
piwek86 jeśli zrobią to "jak należy" i jeszcze z oryginalnego AUY wyciągną 150km ( z tego co wiem to suszarka "na maksa" daje 140km / więcej nie pójdzie ) to będę pod wrażeniem za tą cenę.
Tak czy siak co będziemy gdybać, pochwal się po robocie, może będzie rzeczywiście ktoś warty polecenia Smile



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
29-07-2012, 09:43
Post: #15
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
pan przez telefon zadał dwa pytania eco tuning czy chip na moc no to ja ze cos by lepiej sie zbierał no to on stwierdził 152 km mozna wiecej ale poprstu nieradzi bo przy fabrycznych gratach to niebędzie dobre trza zmieniac turbo ic itd... na cos wiecej on najpierw chce zrobic diagnostyke auta pózniej zobaczymy na co nam pozwoli ten silnik adres firmy http://chiptuning-softech.pl/1.html
30-07-2012, 21:20
Post: #16
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Noi się stało dwie godziny pan kopiował wgrywal dwie korekty robił i jestem e szoku jak moje auto odżyło jeszcze niehamowalem ale na zlocie wjazd na hamownie ale różnica kolosalna ustawiony na 150 km wszystko tłumaczył ale ja tak obeznany jak nic kwota 500zl jutro kolega wyłączenie wgra jedzie i chip w vectra c bo był dziś ze mną w firmie i widział jak mądrze gość prawi ze zna się na zeczy Smile
31-07-2012, 01:05
Post: #17
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Jak możesz daj wykres z hamowni, jak będziesz hamował. Bardzo by mi się to przydało.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
31-07-2012, 10:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2012 10:19 przez daneczek76.)
Post: #18
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Dobry box tez kosztuje i nie jest niczym złym dla silnika ale widzę sens użycia go tylko w tedy kiedy mamy auto na gwaranci w innym wypadku tylko Soft.
Box to zło to jakieś błędne myślenie - no chyba że jest to box niewiadomego pochodzenia.
Sam miałem Box-a renomowanej firmy Chiptronik w Octavi z 90 km robił 115 Km sprawdzone na hamowni i był to box analogowy z trzema śrubkami do strojenia.
Ale dobry Box tez kosztuje podobną kasę a nawet więcej jak chip softowy i ma to tylko sens jak auto na gwarancji.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
01-08-2012, 02:11
Post: #19
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
mi ze 115km wyszlo az 155 km na hamowni. przejechalem juz okolo 30tys i nic sie zlego nie dzieje, spalanie jak przed chipem. jazda jest taka jak bys jechal na biegu nizej, ciagnie od 1700 obrotow praktycznie do samego konca. koszt 900zl wrazenia bezcenne Big Grin
01-08-2012, 10:08
Post: #20
RE: wady i zalety chipu 1.9 auy
Z ta hamownia to troszkę zejdzie bo muszę dowiedzieć się gdzie na Czechach jest bo chyba nablizej mnie narazie mam Wrocek mieszkam w Kudowie zdrój zaluje ze wcześniej niechipowalem aut sobie tak się ładnie zbiera wyprzedzanie w moment naprawdę dla mnie szok jak zrobię hamownie wszystko wkleję tutaj pozdrawiam Wink




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name