Ocena wątku:
vw czy seat
17-09-2012, 12:34
Post: #21
RE: vw czy seat
A ja tam w 100% popieram Adama nie ma to jak Diesel.Jak dasz butlę w koło zapasowe to Koło gdzieś musi leżeć?? czyli w bagażniku a po co ma mi miejsce zajmować.Co z tego że masz gaz o połowę tańszy niż ropa,ale nie zrobisz swoim tyle km bezawaryjnie co my dieslami Smile



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Reklama

17-09-2012, 12:43
Post: #22
RE: vw czy seat
koło mam dojazdowe,
bezawaryjne siesle ... hmmm czy Wy jezdzicie mecedesami 124 ?

mój szwagier ponad 250 kkm na gazie i nic, wskaż mi diesla w którym ponad 200 kkm wytrzymuje turbo, układy wtryskowe, szczególnie PD czy CR , ze o takich badziewiach jak DPF czy EGR swiece żarowe i wiele innych bolączek dieslów po 2000 roku mogę wskazać.
a VR6 - cóz, tęz ma swoje wady, ale jako stary dieslowiec wolę jednak gaz i święty spokój.
to tyle w kwestii diesla, każdy ma swoje zdanie i je wyraża.

kolejny VAN oczywiscie że będzie V6 Wink
17-09-2012, 17:07
Post: #23
RE: vw czy seat
Tak tylko ile osób juz pytalo jak zlogowac VR6 czy chocby 1.8T?? Jak wyglada napraw tdika a jak benzyn w warsztatach. JAkie koszty czesci nowych oraz uzywanych, dostepność itd. 200 tys dla turbo wcale nie musi byc duzym przelotem, nie wiem gdzie sie tego naczytaleś. PRzewrazliwiony jestes bo tdiki kreci sie zawsze na szafie o grube liczby. To ze licznik pokazuje 180 tys km i padal turbina przemnożuc trzeba conajmniej razy dwa lub trzy. Zmierz na hamowni wolnosaca benzyne i czy bedzie seria zachowana poza tym co mi po 100 czy 120 koniach przy obrotach 6100 jak przy 3 tys obr jest 50 koni. Zauwaz ze teraz mam 100 koni przy 2000 obr. Moment trzyma sie w miare rowno a przy 1700 obr mam 300Nm. Aut tez sporo naprawialem w życiu i w benzynach sporo jest do zepsucia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-09-2012, 17:32
Post: #24
RE: vw czy seat
ja jadę w tym miesiącu na hamowanie to zobaczymy czy trzyma chociaż serię
17-09-2012, 17:56
Post: #25
RE: vw czy seat
nie musiałem czytac, miałem w garażu parę sztuk już.

to co powisz o przypadkach 140 konnych co padały ?

mi padła przy 78 kkm


koszty naprawy benzyniaka a diesla, jak na razie na korzyść benzyny VR6, porónując TDI PD i VP Wink

ale niepotrzebue sie unosimy
każdy ma swoje poglądy Wink
23-09-2012, 20:15
Post: #26
RE: vw czy seat
(17-09-2012 12:43)Sigma_74 napisał(a):  wskaż mi diesla w którym ponad 200 kkm wytrzymuje turbo, układy wtryskowe, szczególnie PD

ja mam sharana 05 130PD przebieg 140k mil czyli okolo 230kk i poki co wszystko lata bez problemow i wczesniej tez nie bylo wymieniane... odpukac Tongue

a co do wyboru tak jak poprzednicy pisza wyglad kwestia gustu, jezeli chodzi o silnik to kwestia jak gruby portfel masz, ja osobiscie wolalbym vr6 ale niestac mnie na lanie do takiego auta, dlatego mam diesla i te 130 koni to jest minimum minimum co powinno byc w tym aucie, wg mnie jest to zamalo o jakies 50 koni, tam spokojnie powinni pakowac v6 w dieslu 180 koni Smile)

kazdy pisze ze te auta sa wygodne maja duzo miejsca itp, miejsca moze i maja sporo ale fotele napewno nie sa wygodne, jak jade z uk do polski to w polowie drogi cholera mnie bierze i nie moge znalesc wlasciwego miejsca w fotelu, wczesniej mialem audi a6 c5 i niema porownania



http://vwpomorze.pl
23-09-2012, 21:04
Post: #27
RE: vw czy seat
Ja mam od roku Galaxy 2002 TDi 116ps Tiptronic, od maja 11 do dzis zrobiłem równo 100 000km i z auta jestem bardzo zadowolony, spalanie w miescie 10l i niema opcji zeby mniej. Co wybrac? Po przejrzeniu około 6-7 Sharanów i Seatów(w poblizu WWA same zajazdy), obejrzałem jedno Galaxy i odrazu go wziołem. (Nie lubie Fordów) Liczy sie przedewszystkim stan techniczny! pzdr
25-09-2012, 04:25
Post: #28
RE: vw czy seat
A ja osobiście polecę Ci VW z 4 Motion - w moim myśleniu to jedyna słuszna droga, i nie wyobrażam sobie już w domu autka bez pędu na 4 łapy Smile
Jak masz kasę na lanie to szukaj VR-a - te 200 kucy z połączeniu z napędem na 4 naprawdę robi z tego autka fajną zabawkę, szczególnie zimą.
Nie rozumiem tylko czemu ludzikom tak mało palą VR-y - mi i benzyny i gazu pali identycznie - 17 to minimum.
25-09-2012, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 10:46 przez daneczek76.)
Post: #29
RE: vw czy seat
(17-09-2012 12:43)Sigma_74 napisał(a):  , wskaż mi diesla w którym ponad 200 kkm wytrzymuje turbo, układy wtryskowe, szczególnie PD czy CR , ze o takich badziewiach jak DPF czy EGR swiece żarowe i wiele innych bolączek dieslów po 2000 roku mogę wskazać.

Wskazuje - mój dokładnie 194 tyś przebiegu oryginalna turbina jaki dwumasa, jak i układ wtryskowy. Myślę ze te 200 spokojnie dotulam.
Myślę że najlepiej wypowiadać się o aucie które ma się od nowości wtedy można powiedzieć coś o jego awaryjności lub zna się pełną historie auta.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
25-09-2012, 11:04
Post: #30
RE: vw czy seat
ja miałem dwa, prawie nowe z pełną dokumentają i jakoś nie pokochałem ich a one mnie, poza tym benz jest mniej kłopotliwy moim zdaniem
ale nie będziemy tłuc piany czy diesel czy benz.
każdy ma swój punkt widzenia i swoje za i przeciw i tym się kieruje.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SEAT +AUDI grażyny 4 1,962 27-01-2017 20:06
Ostatni post: bialekmleko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name