Ocena wątku:
vw czy seat
10-07-2012, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 19:35 przez empoli71.)
Post: #11
RE: vw czy seat
Ja miałem opla vectre kombi i z dwójką małych dzieci zrobiło się ciasno więc przesiadłem sie do sharana i to jest naprawde rodzinny samochód.Kilka razy w roku robię trasę włochy polska 1500km w jedną stronę i nie ma problemów z miejscem a dzieciaki spokojnie znoszą podróż.Największy plus dla bąbli to fotele z możliwością regulacji i zestaw dvd.Wartę wspomnienia jest też to że po takiej trasie wysiadam z samochodu i nie jestem połamany Smile wygoda podróży jest naprawdę wysoka.A wybór vw czy seat to już kwestia kasy upodobań i gustu Big Grin



Reklama

10-07-2012, 21:38
Post: #12
RE: vw czy seat
empoli71 to fakt mnie też podróże w tym aucie tak nie męczą.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
11-07-2012, 16:24
Post: #13
RE: vw czy seat
Dodam jeszcze że jak byłeś skłonny pojechać do Otmuchowa po auto z ,,linka,, to w samej nysie ostatnio widziałem tylko przy głównej ulicy 4komisy ale szkoda mi było czasu i słońca żeby się zatrzymać bo cisnąłem na jezioro-)ale może warto tam pojechać i się rozejrzeć



SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
11-07-2012, 21:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2012 21:54 przez Floyd.)
Post: #14
RE: vw czy seat
Jeśli benzyna, to tylko 1.8T lub 2.8, a do tego trzeba lać.
W TDI możesz mieć nawet 90KM, do miasta w zupełności wystarczy, w dieselku nie potrzebujesz dużej mocy, masz moment 210Nm, który w benzynie jest w silniku 1.8T. W takim aucie, to ważne, bo możesz zapakować go pod sufit z kompletem osób, a auto nadal idzie, tak jak ma iść, paląc przy tym ciągle wartości nie osiągalne dla benzyny (5,9 - 8 l ale to moje graniczne wartości). Mój robi trasy często >10 km, mimo to nie zamieniłbym go na benzynę (tym bardziej z gazem).
Aha, na trasę to każde auto jest dla mnie za słabe Big Grin
12-07-2012, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2012 12:31 przez daneczek76.)
Post: #15
RE: vw czy seat
Floyd tu troche pojechałeś stosunku mocy do masy nie oszukasz a jesle chcesz auto załadowane to te Niutony w 90 KM ci niewiele pomogą. Prawda jest fakt że jak byś turbognojka nie cisną wahanie spalania jest niewielkie w przeciwieństwie do Benzyny.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
12-07-2012, 15:58
Post: #16
RE: vw czy seat
no ja co do spalania tdi mam porównaniue do pracy mam 36 km mieszkam w kudowie pracuje w kvasinach w skodzie (czechy) i jak jade z 4 osobami pali mniej jak z 6 takze co sie włozy tym wieksze spalanie a nie ze Smile w passacie tez miałem 115 i powiem ze tam jak jechało sie w 3 jak w 5 tak samo palił ale o vanie tego raczej niemozna powiedziec Smile
12-07-2012, 23:33
Post: #17
RE: vw czy seat
W kwestii spalania to kliknij u mnie w link a zobaczysz historię, dopiszę tylko tyle że robię dziennie 50 - 100 km w mieście - taka praca - krótkie trasy często odpalany silnik.
Moc potrzebna, to przecież prawie 2 tony do ruszenia.
Marka - jestem snobem i wolę VW.
Mam diesel-a i jestem zadowolony.
Wygodny, przestronny, dużo miejsca.
Mam plan na te wakacje wyjechać z synem na parę dni, wyjmę drugi rząd siedzeń i będziemy spać w samochodzie.
pozdrowienia dla żony.



Piszę poprawnie po Polsku.
16-07-2012, 09:21
Post: #18
RE: vw czy seat
Mam Alhambrę 1.9tdi. Właśnie wróciłem z wakacji.Po wyjęciu trzeciego rzędu siedzeń przestrzen bagażowa tak duza że czteroosobowa rodzina zajmowała bagażnik w 40 pocentach.Dzieci zadowolone z wygodnych foteli- środkowy służył jako stolik.Srednie spalanie 7.5l/100km. Klima cały czas włączona, jazda - 80% górskie drogi.
Kupiłem diesla bo żadna benzyna nie bedzie miała tak niskiego spalania przy moim stylu jazdy.a gaz nie wchodzi w rachubę bo nie po to się kupuje duże auto żeby marnowac przestrzeń na jakieś butle.

marbor- jak będziesz szukał to rozgladaj się za wersją ze zintegrowanymi fotelikami dla dzieci.Rewelacyjna sprawa.
16-09-2012, 21:04
Post: #19
RE: vw czy seat
Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta:
vw czy seat? hm.... bierz forda AngelAngel
Pozdrawiam
17-09-2012, 10:08
Post: #20
RE: vw czy seat
Adam, widzę że stereotyp o butli w bagażniku to Twpoja dewiza.
piszesz , że 7.5 litra ropy, mi pali średnio 13 - 13.5 gazu, który jest o połowę tańszy a i nie musze sie z turbinami bawić. butle mam zamiast koła zapasowego i bagażnik pusty Wink


a co do pytania
ja mam seata i sobie chwalę, co nie kupisz z trójki to bedziesz miał takie same przypadłości tego modelu.
może ford ciutkę bedzie tańszy z częsciami, nie wiem, seat jest do ogarnięcia
w seacie coś 200 zł w vw 230 zł to samo.


poza tym odradzam 1.8T - za mały silnik, mała wiertareczka w aucie Wink a spalenie na poziomie 2.8 VR6, może ciur mniejsze Wink

polecam seata i tylko 2.8 VR6 i ...automat Wink




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SEAT +AUDI grażyny 4 1,948 27-01-2017 20:06
Ostatni post: bialekmleko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name