Ocena wątku:
vw czy seat
07-07-2012, 14:40
Post: #1
Information vw czy seat
witam jestem szczęśliwym posiadaczem passata b4combi, lecz okazało sie ze moja zona jest w ciąży a wczoraj lekarz na usg pokazał nam jak bija dwa serduszka, doszliśmy do wniosku z zona ze w tej sytuacji nasze b4 bedzie trochę małe, pomysłem o sharanie ale w oko wpadło mi cos bliźniaczo podobne:
http://otomoto.pl/seat-alhambra-2-8-v6-4...90267.html
szukam raczej czegoś od 2000roku ale max do 2002, skoro posiadacie to może jakieś dobre rady, ze lepiej diesel,lub vw anie seat najlepiej to ten model silnika bo....
na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie itp, wszystkie porady lub sugestie zawsze mile widziane, plusy i minusy itp, bardzo dziękuje za wszystkie pomysły
Reklama

07-07-2012, 18:18
Post: #2
RE: vw czy seat
Powiem Ci jak zwykły użytkownik, bo nie jestem mechanikiem ani zawodowym kierowcą.
Jak robisz trasy, wystarczy że będą to odcinki 50km i około 100 150dziennie to TDI a jak mieszkasz i pracujesz w mieście robiąc 5 do 20 km dziennie to benzyna bez wynalazków typu gaz.
Jak auto rodzinne to 115km 100% się sprawdza, podobno mocniejsze są mniej awaryjne ale jak lejesz normalne paliwo i olej,
wymieniasz często filtry i jeździsz normalnie, to nie ma prawa nic się stać.
Czy ford, seat albo VW to już kwestia nadarzającej się okazji, uprzedzeń i gustu, bo niby to samo, ale zawsze jest jakieś ale.



SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
07-07-2012, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2012 20:55 przez zawiszanieczarny.)
Post: #3
RE: vw czy seat
Gratuluję bliźniaków. Też mechanikiem nie jestem a powiem ze swojego doświadczenia. Jest nas piątka, mam trójkę dzieciaków i faktycznie wybór między którymkolwiek z "trojaczków" vw, seat czy ford galaxy jest trafny. Auta te są przestronne, wygodne i nie zamieniłbym mojego Sharana na żadne inne.
Tak jak bobbudow pisał, silnik 115 KM jest idealny, mam taki i spisuje się rewelacyjnie. Na co zwracać uwagę przy kupnie? Sporo tego na naszym forum pojawiło się, pogrzeb w starych postach a na pewno znajdziesz taki temat.

Wcześniej miałem kombi ale był za ciasny. Pisząc tego posta jestem na wakacjach, pełne walizy, 5 osób na pokładzie i jeszcze miejsca w bagażniku jest tyle ile na pusto w starym moim kombi. Do tego ta przestrzeń dla kierowcy i pasażera - bajka, (mam 200 cm wzrostu więc wiem co mówię) Pozdrawiam i życzę powodzenia! |Pozdrowienia dla żony!



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
07-07-2012, 22:21
Post: #4
RE: vw czy seat
Jeżeli jeżdzisz dużo po mieście to benzynka, jeżeli mieszkasz poza miastem i robisz trasy do miasta to diesel. Ja mam diesla sharana i nie zamieniłbym go za nic innego



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
09-07-2012, 10:10
Post: #5
RE: vw czy seat
wszystko zależy jakie przebiegi roczne kolega robi , a czy w mieście czy poza to już drugorzędna sprawa. Ja np. wole turbognojka bo przy tej masie auta średnia 9 litrów jest trudno osiągalna w benzynie.
Kolego jęsli TDI szukaj min 130 KM bo przy tej masie auta , i załadowaniu auta rodziną będziesz miał większą frajdę z jazdy, jak i z manewrów na drodze.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
09-07-2012, 15:32
Post: #6
RE: vw czy seat
mam 15km do pracy, ale tez malo siedzimy w domu, czy tdi to madry wybor?
ile pala wasze vw, po opisach widze ze lepiej vw niz seat Smile
09-07-2012, 23:55
Post: #7
RE: vw czy seat
:)Czołem ja bym obstawiał za Vw fakt w tym przypadku placi sie za marke uzytkuje takiego sharana 115km i jako auto rodzinne+autko do pracy w zupełnosci daje rade SmileBig GrinSmile
10-07-2012, 09:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 09:51 przez daneczek76.)
Post: #8
RE: vw czy seat
marbor bez różnicy pod względem technicznym, kwestia wyglądu i co komu się podoba, fakt vw miało ostatni moim zdaniem lepszy FL i lepiej wygląda (patrz sharany po 2004 czyli migacze w lusterkach, inna podsufitka ze schowkiem, inne światła tył i jakieś pierdółki), a i cenowo zawsze trochę droższe w zakupie.
Co do Alhambry też w środku możesz spotkać inne radia i inny kolor podświetlania, a w galaktyce to wiadomo całkiem inna deska rozdzielcza i światła , ale to jak mówią kwestia gustu, mnie się nie podoba.
Co do silników zależy kaki kupisz benzynowy jeśli kupisz zwykłe 2.0 MPI to masz na pewno inne usterki - niz w TDI ale też inna przyjemność z jazdy . W tdi czy w 1.8 T benzynowym te same usterki mogą ale nie muszą cie spotkać - czyli turbina, jak i dwu masa w porównaniu tych dwóch jednostek jak dla mnie lepiej wypada TDi bo kolosalnie mniejsze spalanie przy podobnych osiągach oczywiście mówię o tych samych jednostkach z ta samą mocą silnika.
Musisz obliczyć ile miej więcej rocznie robisz samochodem i jak długo zamierzasz go eksploatować. masz 15 km do pracy czyli dziennie 30 km w dwie strony razy 20 dni roboczych to już ma 600 miesięcznie do tego doją pewnie jakieś wypady z rodziną i zrobi się drugie tyle na pewno + wakacje itp.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
10-07-2012, 10:24
Post: #9
RE: vw czy seat
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, ze przez najbliższy rok-dwa większe auto od tego co masz nie będzie konieczne. Miejsca zacznie brakować gdy dojdą większe foteliki, poprostu zrobi się ciasno na tylnej kanapie. Też mam bliżniaki(chłopaki) + starsza córka i mając audi C4 w sedanie spokojnie dawaliśmy sobie rady z zapakowaniem gratów. Nie wiem, czy to są twoje wstępne przemyślenia, czy już końcowa decyzja, ale gdy bliżniaki przyjdą na świat, to ilość miejsca w aucie będzie najmniej ważnym tematem Big Grin



VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
10-07-2012, 11:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 12:39 przez daneczek76.)
Post: #10
RE: vw czy seat
Drops kiedyś mieściłem sie w Octavie jadąc na Wakacje - wyjeżdżając Sharanem myślałem że spokojnie Luzik - ale nie - moja kochana druga połówka mnie zaskoczyła.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SEAT +AUDI grażyny 4 1,953 27-01-2017 20:06
Ostatni post: bialekmleko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name