Ocena wątku:
Szukam TDI około 10tys
29-07-2012, 10:30
Post: #11
RE: Szukam TDI około 10tys
Czemu? Napisz. Kupiłem- co jest do zrobienia, zrobię więc każda sugestia czy podpowiedź może być pomocna i zaoszczędzić mi czasu i pieniędzy. W końcu auto kupione dla siebie i ma służyć. Naprawiam sam, nie oddaję do mechaników, więc koszta robocizny odchodzą. Za części również płacę mniej niż średnia rynkowa.

Założenia poszły w łeb, ponieważ zwykle finanse są stoperem ograniczającym efekty końcowe.....

Obejrzałem z 20 różnych samochodów podczas poszukiwań i ten był najlepszy ze znalezionych. Reszta niezależnie czy od osób prywatnych czy handlarzy TRAGEDIA. Piękne zdjęcia, opisy i nic więcej.
Reklama

29-07-2012, 10:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2012 10:59 przez raventes.)
Post: #12
RE: Szukam TDI około 10tys
Ten okazał się najlepszy ze znalezionych bo...jak sam napisałeś był malowany ( i to cały ). Ciekawe czy byś zdecydował się na zakup tego auta przed malowaniem? Wydaje mi się, że nie. Poza tym ciekawe dlaczego był cały malowany? Może dachowanie? Może składak? Ale to już najbardziej pesymistyczne opcje, a ja mam w naturze właśnie takie scenariusze więc nie bierz ich zbyt bardzo do siebie Smile Nie uwierze w bajeczkę typu " dla odświeżenia wyglądu ". Powód musiał być konkretny. Mierzyłeś lakier miernikiem? Jakie wartości pokazuje? Z tego co napisałeś to sypie się też silnik i co jakiś czas zapewne będzie coś do roboty. Odnośnie założeń. Załóżmy, że zapłaciłeś za auto 10 tys zł, wpakujesz w nie teraz np ze 2. W takim układzie lepiej byłoby poszukać dłużej i kupić pewniaka w pełnym tego słowa znaczeniu, a wtedy szansa na ewentualne dokładki znacznie spada. Gdybym ja był na Twoim miejscu to bym pozbył się tego auta jak najszybciej. Sprawdziłbym też czy poduszki są, czy już pozostało po nich tylko wspomnienie.
29-07-2012, 11:12
Post: #13
RE: Szukam TDI około 10tys
Poduszki są- a przynajmniej ta w kierownicy. Lakier widać, że nie jest nowy - nie mam pojęcia czemu malowany, odbyło się to w Niemczech, auto niecałe dwa tyg w kraju. Faktem jest, że nie dopatrzyłem się przy zakupie.
"Pewniaków" nie ma. Mogłem dołożyć, ale oglądając droższe nie reprezentowały sobą również nic nadzwyczajnego. Każdy "pewniak" wymagał pakietu startowego a do tego był wewnętrznie bardziej zatyrany.
Na 2 tys wkładu jestem przygotowany i brałem pod uwagę. Szklanki kosztują grosze, wymiana prosta. Przed wymianą na pewno wpierw sprawdzę kompresje. Nim się za to zabiorę, sprawdzę spalanie i ew apetyt na paliwo. Silnik ma moc, może scenariusz nie będzie najczarniejszy.
29-07-2012, 15:35
Post: #14
RE: Szukam TDI około 10tys
raventes co ty opowiadasz?? Ja kupiłem swojego też po oglądnięciu przynajmniej z 20 egemplarzy zaden nie był w oryginale,i dotego same szpachlowozy tego co kupiłem też był cały malowany,tylko że ja o tym wiedziałem odrazu.Lakier musiał być połozony profesjonalnie,i parę lat wczesniej bo widać ze nie był swieży.Powiem Ci tyle że na 90% jestem pewien że lakier był położony dla odświerzenia.Cały samochod leciałem miernikiem lakieru i ani grama szpachli nie ma.Spód był jak z fabryki ale poodkręcałem wszyskie nadkola i wiele żeczy i widać po nim że nie miał żadnej najmniejszej przygody wypadkowej.Srodka jeszcze takiego zadbanego w żadnym nie widziałem.Przy kupnie miał 240tys a maskownice głośników jeszcze fabryczne, po czym mi już w ciągu 4 miesiecy pekneły dwa bo ktos wysiadając rozwalił.Zreszta jeżeli ja coś chocby w srodku okręcam czy ściagam to jest to pierwsza rozbiórka,bo widać że wcześniej nikt tego nie ruszał.Jeżdzę nim już ponak rok i jeszcze nigdy nie byłem z samochodu tak zadowolony jak teraz.Więc nie opowiadaj głupot żeby przedał swój samochód przez to ze był cały malowany.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
30-07-2012, 05:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2012 05:22 przez raventes.)
Post: #15
RE: Szukam TDI około 10tys
Opowiadam to co czytam. Poza tym po 1 nie wiadomo czy kolega mierzył auto miernikiem, a jeśli tak to jakie wartości pokazywał miernik. Po 2 - pisałem że z natury jestem czarnowidzem i jak widzę, że samochód był cały malowany to włącza mi się lampka ostrzegawcza. Dużo jeszcze zależy od tego czy malowane były elementy powierzchowne, czy również konstrukcyjne. Nikt nie maluje całego samochodu dla fanaberii - bądźmy realistami. Pisałem co ja bym zrobił, a nic koledze nie radziłem.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  szukam zegarka do sharana z czterema przyciskami czyli ze sterowaniem piecykiem fishbone 15 7,173 02-12-2020 18:52
Ostatni post: kalamb
  Szukam rolety do bagażnika aleksanderWroclaw 0 637 14-04-2018 15:48
Ostatni post: aleksanderWroclaw
  szukam lusterka tomcio146 0 650 17-09-2017 00:58
Ostatni post: tomcio146
  Historia samochodu -szukam Grzenio 14 5,111 20-02-2017 12:11
Ostatni post: Grzenio
  szukam zaslepek klapek pod fotele przednie wesol 7 4,575 03-09-2016 23:17
Ostatni post: andrew7800
  SZUKAM POMOCY FORUMOWICZÓW Z OKOLIC TRÓJMIASTA. Stefano 3 1,804 22-07-2016 12:22
Ostatni post: Stefano
  Szukam kogoś z vagiem w SK lub okolicy... kmach77 3 2,395 25-10-2015 20:55
Ostatni post: marvin
  Szukam warsztatu Gorzów WLKP tomeksopot 1 1,613 23-07-2015 11:17
Ostatni post: gueniu26
  Szukam firmy regenerujacej sprezarki klimy DNN 2 1,554 29-06-2015 20:15
Ostatni post: andrew7800
  Szukam sprawdzonego elektryka ogniowy 3 3,409 04-05-2015 01:42
Ostatni post: ogniowy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name