Ocena wątku:
Opinia Vw Touran vs Zafira
02-07-2012, 14:52
Post: #1
Opinia Vw Touran vs Zafira
Witam

Jestem w trakcje sprzedawania mojego sharana i planuje zakup vw touran 2005-06 z silnikiem 1.9tdi pd i przebiegiem ok 130-160k km tylko ze ostanio troche poszperalem po internecie i znalazlem cos takiego jak opel zafira ktorego mozna kupic w ladnej wersij tzn wyglad sri z silnikiem diesla rocznik 2007-08 i z przebiegiem miedzy 90-130k km za te same pieniadze co tourana jw. zeby tego bylo malo to w sieci zbiera lepsze opinie od tourana a ze nie jestem jakims fanem opla i duzo bardziej lezy mi vw dlatego tez pisze ten watek bo moze ktos z was jako uzytkownik 7osobowek mial do czynienia z tymi samochodami i ma jakies ciekawe opinie/informacje na temat tych samochodow
Reklama

02-07-2012, 16:54
Post: #2
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
ani jedno ani drugie nie polecam. Mam kolege co mial sharana przedliftowego i teraz ma tourana. PRoblemy ma caly cza z tym touranem a kupil wcale nie zajechanego. Raz juz robil remont glowicy- wymiana walka rozrzadu, popychacze itd. Teraz znowu mu cos tam stuka. Silniki w touranach coprawda sa blizniacze jak w naszych ale nieco sie roznia. Instalacja jest w pelni na szynie CAN.

Opel jak opel nie plecam bo robilem w serwisie opla i wiem czym to pachnie. Siedz ena forach opla i jest masakara z tymi systemami CR. Strasznie drogie w naprawach. Zerknij ile kosztuje sprzeglo do vaga a ile do opla ile wysprzeglik. sachsa wysprzeglik do opla to 700-800 zl a gdzie jeszcze dwumas i reszta.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-07-2012, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2012 17:19 przez Collega.)
Post: #3
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
No to co kupic sga juz nie chce bo nie potrzebuje az tak duzego autobusu no i przez to ze mieszkam w uk to oc jest tu drogie na sharana mozna powiedziec ze za tourana zaplace polowe i wielkoscia mi pasuje ze tak powiem jak dla mnie jest w sam raz a aut w takim segmencie nie ma zbyt wiele najciekawsza opcja jest wlasnie turan i zafira bo jak by nie patrzec to oprocz tego zostaje peugot i citroen a w te badziewia nie chce sie pchac z tego co udalo mi sie wyczytac wlasnie to turan nie jest tragiczny o ile kupisz go z tym silnikiem co w sga 1.9 na pompowtryskach bo te 2.0 ponoc bardzo sie sypaly

Zostaje jeszcze mozna powiedziec mazda 5 z takich rozsadnych samochodow ale tez slyszalem ze z mazda sa problemy malo tego nie mozna jej podlaczyc tak latwo pod kompa jak vw i pozostaje serwis a w serwisie 80funtow za podlaczenie

Zalezy mi poprostu na aucie wielkosci tourana zeby bylo 7 foteli bo raz na jakis czas potrzebuje ich zeby nie palil zbyt duzo i zeby nie bylo z nim wiecej problemow niz z sga
02-07-2012, 17:52
Post: #4
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
mazde tez nie polecam. Pracowalem w aso wlasnie opla i mielismyu takze chewrolety saaby, mazdy i wiem czym to pachnie.

W takim razie najlepszy z tego wszytskiego touran. To ze 1.9 to nie taki sam do konca jak w SGA czy innych. Nie chodzi tu o roznice w budowie tylko ne wiem czemu ale w touranach jakos sie sypia na potege te motorownie. 2.0 tez s arozne i niektore sa odmienne a niekotre sa takie jak te 1.9 tylko rozwiercone do 2 litrów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-07-2012, 17:58
Post: #5
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
Co do Tourana kolega jeździ na taxi z silnikiem 2.0 i jest bardzo zadowolony, am już go od ponad roku i nie ma z nim problemów. Co do Mazdy to mój poprzedni szef ma od 2 lat z silnikiem 1,8 i jeździ bez awarii, codzienny dojazd do pracy po 60 km i jest ok, ale to w przypadku moich znajomych
02-07-2012, 20:54
Post: #6
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
ja mowie o silnikach diesla i serwisowanie mazdy jest dosc drogie. Czujniki na dpf np siadaja dosc czesto a sa piekielnie drogie. Do tego to co ja cenie sobie w vagach to diagnostyka. Kto ci pomoze jak sie cos skiepszczy w mazdzie czy innym grzmocie. Vga zrobi prawie kazdy mechs. Nawet w oplu jest neizaciekawa diagnostyka. Zreszta w system CR bym sie nie pchal. Wtryski siadaja ot tak sobie. Nawymienialem sie ich dzieisatkami. Niekiedy bywalo tak ze wtrysk siadl po przelocie 70 tys km. To jest bardzo fajny uklad i w miar eprosty- bardzo duze cisnienia wtrysku, dobra kontrola bo nawet do 7 wtrysniec podczas jednego suwu pracy. Tylko jak siadzie wtrysk boscha to jeszcze koszty sa znosne ale jak padnie wtrysk japonski denso to ja dziekuje bo koszta sa jak dla mnie za duze. Za jedna sztuke placic 1000 1500 a nawet pod dwa tysiace zl to troszke duzo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-07-2012, 21:22
Post: #7
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
najgorsze jest to ze kazde uzywane auto ma jakies wady i teraz ciezko cos kupic rozsadnego
02-07-2012, 21:58
Post: #8
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
nastawiony ze tak powiem jestem na tourana tylko jeszcze weszla mi do glowy ta zafira bo mozna kupic tak jak pisalem 07-08 z przebiegiem mniejszym o 50k km no i w internecie duzo ludzi pisze ze to udany samochod
03-07-2012, 06:29
Post: #9
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
na przebieg nie patrz. To czy ma 200 tys czy 400 tys km nie jest istotne. Jedne i drugi moze byc zarowno wzorem jak i złomem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-07-2012, 09:18
Post: #10
RE: Opinia Vw Touran vs Zafira
w tej klasie tylko Turana 1.9 tdi i żadnego innego, opel czy mazda 5 odpada już to przerabiałem. Choć mazda 5 ma jeden atut drzwi boczne rozsuwane .
Sam Turan jest udanym samochodem no może pierwsze gzemplaże coś tam maiały jak pamiętam ale to jak to mówią wady wieku dziecięcego. Samochód pożądny i trzymający cene. niestety jak każdy trudno kupić dobry egzemplarz. Szukałem dla szwagra po allegro i takich tam niestety szwagier nie chciał się bawić w sprowadzanie ,no i w końcu po paru oględzinach super fur z allegro uległ i kupiliśmy w tym samym źródle co ja.
Przebieg 178 tyś 2007 rok.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Touran 1.6TDI Scrappy 10 6,237 23-01-2018 13:28
Ostatni post: MACKO1980
  Wymiana amortyzatorów Opel Zafira sharan2004 4 3,944 13-12-2013 13:33
Ostatni post: bamber

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name