Ocena wątku:
instalacja haka 7n0
13-10-2020, 22:47
Post: #141
RE: instalacja haka 7n0
Ze złącza 8 pinowego które idzie z belki haka mam już drugą stronę tego złącza zarobioną w 5 z 8 pinów tak jak fabryka przykazała ale nie wiem do czego przykleić te nieszczęsne dwa przewody pin 3 i 4 Sad może jest jakaś dalsza część tego schematu (pytanie do tych co mają dostep do elsyAngel )
Reklama

13-10-2020, 23:30
Post: #142
RE: instalacja haka 7n0
Schemat połączyłam ze wszystkich 3 czy 4 stron schematu z ELSY . To jest wszystko co jest na temat kabelkologii haka . Ja miałem wewnętrzną wiązkę w samochodzie gotową to nad niczym nie myślałem . Kol. Szczyku więcej rzeżbił z kablami .
 Thanks given by: turek
07-12-2020, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2020 21:52 przez turek.)
Post: #143
RE: instalacja haka 7n0
Podpoiłem hak i niby wszystko ok. ale w gatku mam dziwnie ubogo tylko 3bity i nic więcej co by dotyczyło haka a mam takie błędy chyba właśnie od nie zakodowania haka w gatku ? Huh


Załączone pliki
.txt  Log-HAK-VSSZZZ7NZFV513124-397590km.txt (Rozmiar: 19.18 KB / Pobrań: 9)
12-12-2020, 19:35
Post: #144
RE: instalacja haka 7n0
Witam . Dawno zakładałem , już dużo zapomniałem .
1 błąd nie mam zielonego pojęcia z tą komunikacją .
W gateway-u wiele w nim nie kodujesz. . Trzeba tylko "odptaszkować" kolejny sterownik czyli np hak .
Po dodaniu sterownika haka informacja o nim zaczyna krążyć wśród innych sterowników .
1. Przejrzeć kodowanie haka - mógł być od audika .
2. O haku są informacje w innych sterownikach : silnik , na pewno ABS , park Assist czy tam OPS . Trzeba poszukać w sterownikach i pozaznczać gdzie tam się tylko pojawia : Trailer .
3. Na koniec adaptacją haka czyli otwórz zamknij .
12-12-2020, 22:19
Post: #145
RE: instalacja haka 7n0
Ja mam nawet coś takiego że gdy auto jest zamknięte (zabezpieczone) to odpięcie wtyczki kablowej przyczepy aktywuje cichy alarm w postaci migania awaryjnych. Że niby ktoś kradnie przyczepkę.
24-03-2021, 14:41
Post: #146
RE: instalacja haka 7n0
Panowie. Jestem nowy na forum. Przejrzałem w miarę wnikliwie Wasze porady jak zamontować hak holowniczy. Już wiem że to przerasta moje umiejętności. Chodzi głównie o podłączenie elektryczne i kodowanie sterowników. Czy może ktoś polecić jakiś ogarnięty warsztat w okolicy Łodzi który podjął by się montażu haka elektrycznego do Seata Alhambry 2016r. Znalazłem w swojej okolicy taki komplet.

https://www.olx.pl/d/oferta/sharan-ii-ha...EqBwm.html

Czy ze zdjęcia można stwierdzić że jest tu wszystko co potrzeba.

Mam jeszcze w odwodzie taki zakład

https://allegro.pl/oferta/fabryczny-hak-...8821616730

Twierdzą że w tych pieniądzach dostaje wszystko zrobione jak z fabryki z kodowaniem sterowników przyciskiem w bagażniku.
25-03-2021, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2021 17:59 przez Maciej_F.)
Post: #147
Tongue RE: instalacja haka 7n0
(24-03-2021 14:41)Sadok napisał(a):  Znalazłem w swojej okolicy taki komplet.
https://www.olx.pl/d/oferta/sharan-ii-ha...EqBwm.html
Czy ze zdjęcia można stwierdzić że jest tu wszystko co potrzeba.
No to jeszcze wiązka wenętrzna (przez cały samochód ) i śmiga .Big Grin
Wiązka wewnętrzna jest do kupienia na alledrogo .
Aha śrubki do przykręcenia haka lepiej mieć oryginalne ale to grosze w ASO


(24-03-2021 14:41)Sadok napisał(a):  Mam jeszcze w odwodzie taki zakład

https://allegro.pl/oferta/fabryczny-hak-...8821616730

Twierdzą że w tych pieniądzach dostaje wszystko zrobione jak z fabryki z kodowaniem sterowników przyciskiem w bagażniku.
Nooo ....Blush to tak se 1500 liczą za robociznę za tysiaka graty uzbierają
29-03-2021, 12:44
Post: #148
RE: instalacja haka 7n0
Dzięki za odpowiedź. Niestety jak pisałem ani moje zdolności ani czas jakim dysponuje nie pozwolą mi na samodzielny montaż haka. Wszystko rozbija się o
zakład w pobliżu łodzi który by to ogarnął. Z tych do których dzwoniłem to żaden nie montuje używanych i nikt nie podejmie się zakodowania haka w komputerze samochodu. Więc pewnie zostaje mi ta oferta kompleksowa. Może tak być że wszystko skompletują z tanich używek a nie że to niby nowe części (jak to sprawdzić).
29-03-2021, 16:57
Post: #149
RE: instalacja haka 7n0
(29-03-2021 12:44)Sadok napisał(a):  Może tak być że wszystko skompletują z tanich używek a nie że to niby nowe części (jak to sprawdzić).
Za te pieniadze motażu 2-3 tys na allledrogo to na pewno używki . Jakby sie miało kupić jako części z ASO to sam hak widać za 7 tys . Więc zabawa nierealna . Pozbieraj graciki i uśmiechnij się do kol Szczyku Tongue Może będzie mu się chciało robić jeszcze raz Big Grin
14-05-2022, 21:26
Post: #150
RE: instalacja haka 7n0
Witam,
Mam pytanie odnośnie montażu haka sharan 2011r:
Czy jak kupię oryginalny hak elektrycznie składany i zamontuje go a wiązkę podepnę jak przy zwykłym haku przez moduł do przewodów od świateł + założe guzik do zwalniania haka to będzie wszystko działać?
Pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name