Ocena wątku:
instalacja haka 7n0
12-06-2012, 12:32
Post: #1
instalacja haka 7n0
witam,
panowie kupilem oryginalny hak elektrycznie skladany do mojego sharana 7n0 z 2011r. hak jest wraz z modulem. czy ktos sie orientuje jak wyglada kwestia jego podlaczenia. z gory dziekuje za pomoc
Reklama

12-06-2012, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2012 15:09 przez daneczek76.)
Post: #2
RE: instalacja haka 7n0
Daj zdjęcie modułu od strony wejścia jakie ma końcówki może coś poradzimy albo najlepiej całości bo przy haku tez jest kostka z wyjściem.
Sama wiązka od haka jest zakończona dwoma kostkami i jest podłącza kostką przy lewym tylnym reflektorze , a druga jak się nie mylę wchodzi do modułu. A tą co wypiąłeś z reflektora wpinasz w moduł . Moduł powinien mieć 3 wejścia.
Tak czy tak raczej bez podłączenia kompa i aktywacji haka się nie obędzie bo w aucie jest CAN i musi wiedzieć kiedy jest podłączona przyczepa itd.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
12-06-2012, 18:56
Post: #3
RE: instalacja haka 7n0
zgadza sie, modul ma 3 wejscia, z czego jedna wtyczka jest z instalacji z samego haka i druga prawdopodobnie do lampy.

[Obrazek: scaled.php?server=27&filename=mo...es=landing]

pozostaje kwestia jednej kostki w modul oraz podlaczenia przycisku wysuwania sie haka.
13-06-2012, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2012 15:25 przez daneczek76.)
Post: #4
RE: instalacja haka 7n0
wiesz ja niestety wszystkiego nie byłem wstanie zobaczyć po-prostu miałem okazje przez chwile podpatrywać jak takie rozbite auto rozbierali na części.
Myślę że najlepiej będzie rozebrać tapicerkę w odpowiednich miejscach i zobaczyć jakie mamy okablowanie i co jest przygotowane w instalacji do ewentualnej rozbudowy i czy w ogóle jest?
Bo jak wiemy te lepsze wersje wyposażenia aut czasem maja okablowanie którego w uboższej wersji brak.
Oczywiście mam nadzieje że zdasz relacje co i jak bo jestem ciekaw , a i taka wiedza przyda się na przyszłość.

Co do przycisku jest on z prawej strony bagażnika odblokowuje hak wysuwa go i z stamtąd powinna iść wąska z powrotem do haka.

znalazłem taki hak masz coś takiego? i tu chyba widzimy tą wiązkę z przyciskiem. : http://img02.allegroimg.pl/photos/orygin...2393232144



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
14-10-2012, 07:17
Post: #5
RE: instalacja haka 7n0
I jak koledzy, udało się zamontować hak ? Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki, gdyż niedługo będe montował hak w moim Sharanie

Pozdrawiam
albi
14-10-2012, 07:42
Post: #6
RE: instalacja haka 7n0
Zajżyj tu http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=6&L=4

jak masz nr katalogowy haka to znajdziesz trochę więcej info. pod warunkiem ze jest to westfalia.

Jak montowałem u siebie z wiązka 13 pin, to podłączenia były z dwóch stron. po prawej światło cofania i przeciwmgłowe reszta po drugiej stronie. mam podłączone bez modułu.
14-10-2012, 09:27
Post: #7
RE: instalacja haka 7n0
a kierunek prawy??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2013, 18:37
Post: #8
RE: instalacja haka 7n0
Witam

Panowie potrzebuje numer części przekażnika do haka
takiego jak na zdjęciu
[Obrazek: galaxymk2225resize.jpg]

[Obrazek: galaxymk2224resize.jpg]



był : Passat B3 2.0 16v
był: Polo 6N 1.4 16v
Jest: Passat B4 1.8
Jest: Sharan 1.9 TDi
18-04-2013, 21:20
Post: #9
RE: instalacja haka 7n0
Przy okazji zapytam - czy jeśli jest oryginalny hak to jest jakaś sygnalizacja obecności przyczepy że tak to ujmę, albo kontrola żarówek w przyczepie?



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
18-04-2013, 23:53
Post: #10
RE: instalacja haka 7n0
Zależy d wersji instalacji haka. Jeżeli jest moduł to na desce przy włączenia kierunkowskazów zapala sie kontrolka C2, no i ESP też lubi lubi widzieć czy przyczepa jest podłączona.



był : Passat B3 2.0 16v
był: Polo 6N 1.4 16v
Jest: Passat B4 1.8
Jest: Sharan 1.9 TDi




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name