Ocena wątku:
Głośnik nie gra
23-06-2017, 02:51
Post: #31
RE: Głośnik nie gra
http://allegro.pl/audison-ap-165-hertz-e...87846.html
Link przypadkowo-poglądowy.
Jak one grają? Słyszeliście je w jakimś aucie?



Pozdrawiam, Darek.
Reklama

23-06-2017, 23:02
Post: #32
RE: Głośnik nie gra
Nie słyszałem ale doświadczenie mówi ze nie ma możliwości wyprodukowania czegoś dobrego za pieniądze znikome. Gdyby tak było sens funkcjonowania takich firm jak Bang&Olufsen, Bose, Dynaudio, Scanspeak, Nakamachi, Fostex, Focal i innych byłby żaden. A jednak są i maja się dobrze.
23-06-2017, 23:23
Post: #33
RE: Głośnik nie gra
Kiedys znajomi w szczecinie polecali bo dosc dobre wzmaki maja. Glosniki to nie wiem nie sprawdzale.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-06-2017, 02:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2017 02:59 przez grzeczny_52.)
Post: #34
RE: Głośnik nie gra
Audiofilem raczej już nie będę
Pioneer z natury ostrzy dźwięk. I czy one z racji wysokiej efektywności nie dodadzą od siebie dodatkowo ostrości.



Pozdrawiam, Darek.
24-06-2017, 10:24
Post: #35
RE: Głośnik nie gra
Nie wiem co w Twoim rozumieniu oznacza pojęcie ostrość. Co do skuteczności papier wszystko przyjmie a z doświadczenia wiem ze producenci często zawyżają dane.
Głośnik "osiągający" zakres charakterystyki 60-5000 Hz wymaga wysokiej jakości a nie sadze by w kwocie w detalu nie przekraczającej 200 zł za pare mogło sie to udać.
Głośniki ori (pod warunkiem za są sprawne) biją na głowę tego typu wynalazki. Po prostu to Blaupunkt.
Dlatego poszukiwania "lepszego" zazwyczaj kończą się gorszym ;-)
25-06-2017, 14:23
Post: #36
RE: Głośnik nie gra
Ta ostrość polega na takim jakby lekkim pogłosie z uwydatnieniem niższych i wyższych częstotliwości z zakresu od ok. 3000 do 12000 Hz.
Po zabawie z ustawieniami korektora i odsłuchu tunera i CD (ten sam utwór w tel. jak i na CD) dochodzę do wniosku, że ten niezbyt przyjemny w słuchaniu efekt występuje po podłączeniu do AUX smartfona.
Sprawdzę np. jak jest z Samsung'iem - czy jest ten sam efekt, czy też będzie normalnie.



Pozdrawiam, Darek.
25-06-2017, 15:56
Post: #37
RE: Głośnik nie gra
No to tak. Zjawisko całkiem normalne wynikające z latencjii przy konwersji sygnału analogowego. To kwestia radia nie głośników choć sygnał wysyłany z wyjścia słuchawkowego może tez mieć na to zjawisko wpływ. Ogolnie używanie sygnału z wyjścia słuchawkowego jest degradujące pidobnie działa Bluetooth. Dlatego tez zmieniłem ostatnio sprzęt i odtwarzam muzykę z telefonu przez USB co dodatkowo ma te korzyść ze telefon się ładuje. Oczywiście najczęściej stosowany jest pendrive.
25-06-2017, 15:59
Post: #38
RE: Głośnik nie gra
Wina leży po stronie smartfona.

Microsoft Lumia 640 LTE - nie polecana - powoduje metaliczne podbarwienie trudne do skorygowania (nie do końca) korektorem w smartfonie.

Samsung Galaxy Grand Prime G531F - normalna barwa, nie zniekształca oryginalnego utworu.



Pozdrawiam, Darek.
25-06-2017, 17:14
Post: #39
RE: Głośnik nie gra
@kalamb
Ty, jako spec od trudnych zadań, powiedz mi - czy zastosowanie wejścia IP-BUS w Pioneer DEH-P4900IB może wyeliminować opisywane przeze mnie zjawisko "metalizowania"?
http://allegro.pl/zlacze-aux-pioneer-jac...60662.html
Ten kabel pozwala uaktywnić tzw. dodatkowy AUX na IP-BUS w moim radiu.
Może jest inny, oddzielny dla tego złącza tor m.cz., który poprawnie by współpracował z Lumią?



Pozdrawiam, Darek.
25-06-2017, 22:39
Post: #40
RE: Głośnik nie gra
Wracam teraz z trasy jutro spojrzę na specyfikacje Pioneera.
A nie masz przypadkiem w Lumii włączonego jakiegoś "upiekszacza"?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik w tylnych drzwiach gra ciszej "bez basów" tacini 5 2,276 24-08-2016 16:29
Ostatni post: tacini

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name