Ocena wątku:
Głośnik nie gra
16-03-2017, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2017 20:39 przez tolus24.)
Post: #21
RE: Głośnik nie gra
Witam.

Po pierwsze, kolejny raz, proszę o dopisywanie się do istniejących wątków, w odpowiednich działąch, teraz połączyłem sam, a nie zakładanie nowych, następne będą lądowały w "Śmietnisku" bez ostrzeżenia.
Po drugie system połączenia głośników jest taki, że jak będą przełamane kable w przelotkach tylnych drzwi to przednie/przedni głośniki/głośnik też mogą nie grać, w zależności od kombinacji uszkodzenia przewodów więc należy sprawdzić/naprawić przewody we wszystkich przelotkach, a nie tylko w tych, których nie gra głośnik, sam miałem połamane kable w przelotkach tylnych drzwi i nie grała mi cała prawa strona.
Po trzecie głośnik to "cewka" więc jak masz kable na wierzchu, to sprawdzasz czy jest przejście/rezystancję między biegunami danego głośnika miernikiem i już wszystko wiadomo, a 100% diagnoza to zrzucenie boczka drzwi + ciągłość przewodów dla eliminacji radia.

Pozdrawiam
Reklama

16-03-2017, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2017 21:37 przez kalamb.)
Post: #22
RE: Głośnik nie gra
Zrób lepsze ujęcia obydwu kostek bo z tego zbyt mało widać. To po pierwsze. Z tego ujęcia wyglada na dość spory bałagan. Spróbuje pomoc ogarnąć tylko potrzebuje więcej danych czyli lepsze ujęcia.
Konkretnie rozepnij przejściówkę i zrób zdjęcia kostek instalacji samochodu tak by było widać gdzie wchodzą kable. W tych rocznikach brązowa kostka jest od głośników cztery kable wskazują na instalacje szeregową wiec nie będzie działać funkcja FADER. Czarna kostka pod spodem to zasilania (zazwyczaj trzy), masa, podświetlenie, 12v wysyłane do automatycznej anteny bądź wzbudzania wzmacniacza zewnetrznego, mute zestawu głośnomówiącego z telefonem pokładowym i sygnał GALA regulujący głośność radia w zależności od prędkości.
Jeśli grało i przestało ( człowiek nie czuje jak mu się rymuje ;-) ) najbardziej prawdopodobnym jest uszkodzenie kabli w przelotach drzwi przód lub tył, przy szeregowym połączeniu jakakolwiek przerwa uwala całą stronę.
17-06-2017, 21:18
Post: #23
RE: Głośnik nie gra
Dziś zabrałem się za porządek w kablach od głośników przed zmianą radia... MASAKRA.
Lewe tylne na zdjęciu, prawy tył - jak Cię mogę, ale głośnik też nie grał.
Moim zdaniem wina leży nie tylko w kablach (niby linki, ale twarde jak czort) co ich zainstalowaniu - ze słupka są wyprowadzone sztywno bez możliwości "układania" się wraz z otwarciem drzwi, ponad to do tylnego głośnika (z drzwi) para przewodów jest skręcona, co powoduje przerwanie ich w pierwszej kolejności.
Krzesełko sobie podstawiłem, bo kucając nie dźwignąłem tematu lutowania Angry

Dla potomnych załączam dramat na zdjęciu. Na szczęście ogarnięte, ale wszystko pęknięte, nieprzerwane były chyba 4-5 szt.

Swoją drogą - przewodów naliczyłem pi razy drzwi 17 szt. Ma ktoś rozpiskę który do czego idzie? Wszystko oprócz głośnika i ewentualnie szyby czasami działało.


Załączone pliki Miniatury
   



150KM -> 150kW Tongue
17-06-2017, 22:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2017 22:36 przez grzeczny_52.)
Post: #24
RE: Głośnik nie gra
Kiedyś na rosyjskiej stronie (zapodałem jakiś czas temu link na shout box) była rozpiska tych złączy.
Jutro zerknę i wrzucę.
... jestem po wizycie u szwagrów i niestety jestem nieco "sparaliżowany"...



Pozdrawiam, Darek.
17-06-2017, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2017 23:41 przez dyzioNR1.)
Post: #25
RE: Głośnik nie gra
...to tak z ciekawości, może mam funkcję masażu w drzwiach i o tym nie wiem...

Na pocieszenie po tym lutowaniu też się lekko sparaliżowałem Big Grin

Nigdy w żadnym aucie z grupy VAG nie miałem takich bajek z kablami... a kilka ich było, no przegięcie. Nie mylić z przegnicie Smile))



150KM -> 150kW Tongue
18-06-2017, 10:05
Post: #26
RE: Głośnik nie gra
Niestety.
Pliki, które kiedyś zapisałem na dysku nie zawierają twojej wersji.
Możesz poszperać na http://vwts.ru/
Mnie się w oczach pstrzy jak widzę cyrylicę... ewentualnie daj na drugiej karcie tłumaczenie po polsku...



Pozdrawiam, Darek.
21-06-2017, 12:20
Post: #27
RE: Głośnik nie gra
U mnie to samo - jak widzę j.rosyjski to strasznie się denerwuje... A odnośnie głośników, to jaki polecacie do Sharana?



Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
22-06-2017, 21:27
Post: #28
RE: Głośnik nie gra
Ori głośniki w dobrej kondycji (Blaupunkt) a jeśli coś lepszego to Scanspeak, Fostex, Nakamichi lub Dynaudio i koniecznie z małą głębokością montażową woofera ( poniżej 50 mm)
22-06-2017, 21:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2017 21:36 przez wesol.)
Post: #29
RE: Głośnik nie gra
Dunskie to raczej tanie nie beda a ta japonska firma to robi glosniki tez? W radiach to raczej nigdy nie byla niskobudrzetowa. Ale tez jstem zwolennikiem takich sprzetow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-06-2017, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2017 22:56 przez kalamb.)
Post: #30
RE: Głośnik nie gra
Owszem Nakamichi tez robi głośniki :-) a chodzi ogólnie o to ze komplet ori głośników można wyjąc za grosze w bardzo dobrym stanie. A zagrają zdecydowanie lepiej niż marketowe JBLe, Magnaty Boschmany czy inne Helixy za kilka stow wiec jak to mówią szkoda sensu ;-)
I aby moc powiedzieć coś o jakości dźwięku w Sharanie to koniecznie wytłumić drzwi w których zmieścić można pół województwa ;-)




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik w tylnych drzwiach gra ciszej "bez basów" tacini 5 2,274 24-08-2016 16:29
Ostatni post: tacini

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name