Ocena wątku:
Głośnik nie gra
25-06-2017, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2017 23:03 przez grzeczny_52.)
Post: #41
RE: Głośnik nie gra
Cześć pracy.
Też jestem na kolejnej nocce.
Może faktycznie jest coś spaprane w ustawieniach telefonu. Popatrzę co i jak jest wgrane lub jest aktywne.



Pozdrawiam, Darek.
Reklama

26-06-2017, 01:56
Post: #42
RE: Głośnik nie gra
Znalazłem pdf service tego Pioneera:
https://www.electronica-pt.com/esquema/a...00ib-8035/
Zerknij na schemat w wolnej chwili.



Pozdrawiam, Darek.
26-06-2017, 13:09
Post: #43
RE: Głośnik nie gra
Jeszcze nie przeglądałem info ale z Twoich wpisów wynika ze winowajcą raczej jest Lumia lub kabel. Albo masz włączony jakiś "ulepszacz" albo problem jest w gnieździe słuchawkowym i wtyczce kabla. To dość częste zjawisko ze chińskie kable maja nieprecyzyjnie wykonane wtyczki jack ( są minimalnie za krótkie bądź maja dziwnie odlane "obudowy" wtyczek) nie wchodzą idealnie zaburzając połączenie. Spróbuj inny kabel lub podłącz Lumię do innego radia tym samym kablem bo możliwe tez jest wadliwe osadzenie gniazda w telefonie. Niedokładność połączenia może powodować wyżej opisane zjawisko.
29-06-2017, 11:34
Post: #44
RE: Głośnik nie gra
zawsze można wymienić końcówkę jack, jest to 10 minut roboty (o ile masz lutownicę), a dobrą końcówkę kupisz za 5zł Smile w razie czego służę pomocą, bo takie zabiegi przeprowadzało się setki razy
29-06-2017, 12:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2017 12:19 przez kalamb.)
Post: #45
RE: Głośnik nie gra
Nie ma DOBRYCH końcówek (rozbieralnych wtyków mini jack) za 5 zł ;-) w detalu. Chyba ze masz "dojścia" do hurtu bardzo dużych ilości Neutrika, Amphenola itp. A poza tym lutowanie dobrej końcówki na kiepski kabel mija się z sensem ;-)
30-06-2017, 03:27
Post: #46
RE: Głośnik nie gra
Kabel jest niskiej (czyt. tani w zakupie) jakości. Nie ma co dyskutować.
Na starym, padniętym Sony, był OK. Nic nie waliło po uszach jak opisywałem powyżej. Dobrze jest też na Samsungu.
Być może Lumia go nie toleruje lub po prostu jej tor powoduje takie efekty. Można z tym "żyć", ale przecież nie muszę się takim dźwiękiem katować.
Poszukam coś lepszego. Sprawdzę też to drugie wejście.



Pozdrawiam, Darek.
30-06-2017, 09:03
Post: #47
RE: Głośnik nie gra
Sprawdź czy na słuchawkach występuje opisane zjawisko. Jeśli "winowajcą" jest Lumia tylne wejście niczego nie zmieni.
30-06-2017, 13:49
Post: #48
RE: Głośnik nie gra
(30-06-2017 09:03)kalamb napisał(a):  Sprawdź czy na słuchawkach występuje opisane zjawisko. Jeśli "winowajcą" jest Lumia tylne wejście niczego nie zmieni.
Też o tym pomyślałem pisząc nad ranem, ale nie edytowałem wpisu z braku czasu - praca.
W słuchawkach nie ma tego zjawiska. Wpadnę do sklepu z car audio. Ma gość mydło i powidło prócz firmowego sprzętu. Najpierw zwykły kabel aux do sprawdzenia.



Pozdrawiam, Darek.
30-06-2017, 18:05
Post: #49
RE: Głośnik nie gra
Kabel co prawda z chińskim rodowodem Krüger&Matz, ale niemal zniknął efekt pogłosu. Tak na 98%. Jest jeszcze te delikatne 2%, ale można wytrzymać.
Widocznie fabryczne słuchawki niwelują wszystko do 100%.



Pozdrawiam, Darek.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik w tylnych drzwiach gra ciszej "bez basów" tacini 5 2,229 24-08-2016 16:29
Ostatni post: tacini

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name