Ocena wątku:
Głośnik nie gra
31-05-2012, 13:23
Post: #1
Głośnik nie gra
Witam, od jakiegoś czasu nie gra mi głośnik w drzwiach za kierowcą.Wszystkie grają przód,tył bagażnik oprucz tamtych drzwi.Rozebrałem drzwi podpiołem inny głośnik i też nie działa,gdzie szukac przyczyny??



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Reklama

31-05-2012, 14:12
Post: #2
RE: Głośnik nie gra
Mnie też czeka rozebranie tapicerki drzwi bo jeden z tylnich głośników tylknich drzwi przerywa. Ja najpierw zdjąłem a raczej zsunąłem gumowy peszel z przedowów między słupkiem a dzwiami. Jeden grubszy brazowy przewód miał zerwaną izolację. Na twoim miejscu sprawdził bym testowym głośnikiem i przewodami czy dochodzi sygnał do słupka tzn w słupku po zdjeciu gumowego puszla jest złącze do wiązki. Wyeliminował bym wtedy przerwe w przewodzie gdzieś na zgięciu. Dalej nie wiem jak w tym samochodzie idzie wiązka.
Jak na razie szukam schematu elektrycznego tego samochodu i nie chodzi o dany fragment a o całość. Dziwne że nikt czegoś takiego tutaj nie udostępnia. Gdzieś kiedyś widziałem w jednym programie (nie ETKA) i jak znajde to wrzuce.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
 Thanks given by: RAFFEN
31-05-2012, 23:16
Post: #3
RE: Głośnik nie gra
Witam
Mam ten sam problem - nie działa mi głośnik m drzwiach za kierowcą i do tego jeszcze elektryczna szybka - brak reakcji z przełącznika w drzwiach jak i przełącznika na przednim panelu. tapicerkę na drzwiach już ściągałem - i nic... .Przewody na słupku też sprawdziłem, choć sprawdzę jeszcze raz i wtedy napiszę.



Piszę poprawnie po Polsku.
01-06-2012, 07:43
Post: #4
RE: Głośnik nie gra
U mnie problem ten jest w przednich drzwiach. Nie gra głośnik oraz nie działa przycisk od odblokowywania drzwi. Też będę się do tego zabierał.

Może ktoś doradzić, jak wygląda łatanie tych przewodów?
Ma ktoś na to sprawdzony sposób?



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
 Thanks given by: RAFFEN
01-06-2012, 11:33
Post: #5
RE: Głośnik nie gra
Ja obstawiam przerwane kable w drzwiach w tej ,,rurce" jak otworzysz drzwi. U mnie wymieniałem we wszystkich drzwiach. Moim zdaniem najlepsze z miedzi beztlenowej.
 Thanks given by: RAFFEN
01-06-2012, 11:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2012 11:46 przez sirius98.)
Post: #6
RE: Głośnik nie gra
(01-06-2012 11:33)piotrek_1980 napisał(a):  Ja obstawiam przerwane kable w drzwiach w tej ,,rurce" jak otworzysz drzwi. U mnie wymieniałem we wszystkich drzwiach. Moim zdaniem najlepsze z miedzi beztlenowej.

Znaczy nie wymieniałeś z oryginalnej na oryginalną wiązkę tylko zastosowałeś swój patent? Działa bezproblemowo? Z miedzi beztlenowej znaczy tj w przypadku kabli do głośników?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
01-06-2012, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2012 12:18 przez piotrek_1980.)
Post: #7
RE: Głośnik nie gra
Ori kable do głośników właśnie to lipa. Miałem troszkę rozbudowane audio więc potrzebowałem lepszych kabli do głośników. To jest typowa przypadłość tych kabli że się łamią a któryś z Was w tym temacie pisał że coś mu jeszcze nie działa. Trzeba ściągnąć tą gumę co łączy drzwi i słupek po otwarciu drzwi i przepatrzeć te kable i wymienić złamane. Na takie lepsze audio najlepsze kable są właśnie z miedzi beztlenowej. Możesz też posztukować - tzn. odciąć kawałek przełamanego i dolutować nowy kabel. Wtedy pasuje rozebrać tapicerkę drzwi i poluzować wiązkę będzie łątwiej lutować. Musisz zastosować kabel o tej samej brubości - chodzi o funkcje jak central. Do głośników dawałem grubsze 1,5 miałem wzmacniacz. Jeżeli nie masz wzmacniacza zapodaj 1,0
Gdyby ktoś chciał najprościej sprawdzić czy głośnik jest sprawny to podłącza i odłącza się do niego baterię paluszka. Wtedy słychać ,,pykanie" w głośniku. Nic mu się nia stanie przez taką próbę.
 Thanks given by: RAFFEN
02-06-2012, 08:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2012 09:07 przez wesol.)
Post: #8
RE: Głośnik nie gra
Zwykle tez sa z miedzi beztlenowej. Chodzi tylko oto iz glosnikowe markowe maja miedz czystszą i zawartosc miedzi to 99,9 czasami przy lepszych kablach jest jeszcze lepiej bo 99,99 czy 99,999 ale czy to ma znaczenie skoro zwykly kabel od zelazka ma napewno nie mniej jak 98 czy 99 % miedzi. To jest dla melomanów i audiofili. Ja tez mialem duzo stycznosci kiedys ze sprzetami z wyzszej półki i powiem ze raczej niewiele osob zauwazy taka roznice w domowym sprzecie gdzie sie jeszcze stosuje srebro i wegiel czy zloto. W aucie to owszem dobrze by bylo dac kabel nieco grubszy i w izolacji kałczukowej bo te ori to faktycznie po latach tak twardnieja ze sie łamią jak paluszki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-06-2012, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2012 22:31 przez RAFFEN.)
Post: #9
RE: Głośnik nie gra
Problem rozwiązany, głośnik gra ,przerwany był kabel w gumowym wężu miedzy drzwiami a słupkiem.Ci którzy pomogli poszły plusiki.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
04-06-2012, 08:35
Post: #10
RE: Głośnik nie gra
(02-06-2012 22:30)RAFFEN napisał(a):  Problem rozwiązany, głośnik gra ,przerwany był kabel w gumowym wężu miedzy drzwiami a słupkiem.Ci którzy pomogli poszły plusiki.

Zdejmowałeś czarną parcianą taśmę żeby to naprawić?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik w tylnych drzwiach gra ciszej "bez basów" tacini 5 2,276 24-08-2016 16:29
Ostatni post: tacini

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name