Ocena wątku:
Gwintowane zawieszenie
26-06-2014, 20:18
Post: #31
RE: Gwintowane zawieszenie
Czekam na zawias, mam nadzieje ze jutro bedzie i w weekend zabiore sie do montazu.
Mam Prosze o jakies wskazowki montazowe, na co zwrocic uwage, gdzie nie popelnic bledu.
Czy potrzebuje robic zbierznosc?
Pzdr
Reklama

27-06-2014, 08:46
Post: #32
RE: Gwintowane zawieszenie
Wymiana z tyłu prosta..odkręć dolną śrube.ściagnij plastikowe nadkole bo górna śruba jest za nim schowana.z górną u mnie było ciężej z uwagi na jej stan.troche zardzewiała. Jak amor ściagniesz potrzebujesz kogoś kto Ci na wahacz stanie zeby wyjąć sprężyne. Wyciagasz razem z górną podkładką czy co to tam jest. Takie gumowe..tuleje z gwintem nabijasz na trzpien.zobaczysz o co chodzi. Montaż w odwrotnej kolejności. Przód niestety wyższa szkoła jazdy. Jeśli nakrętke górnego mocowania masz mokra lub zardzewiała to ciężko będzie..przetrzyj ja teraz na sucho popsikaj czymś co może pomóc w okręcaniu.wd40 albo inne tego typu ustrojstwa. Dolna śruba pójdzie łatwo. Problemem moze tez byc odkręcenie łącznika stabilizatora. Powymieniaj górne mocowania i łożyska na nowe. Gwint Ci stare szybciej zniszczy. Ustawienie gwintu zależy od Ciebie.nisko wysoko średnio na jeża. Geometria po jak najbardziej. U siebie górną śrube z przodu odkręcałem palnikiem. Zeby mieć dostęp dużo trzeba ściagnąc..wycieraczki plastiki na podszybiu itp..
27-06-2014, 10:35
Post: #33
RE: Gwintowane zawieszenie
A ja tylko dodam że przed założeniem gwintu dobrze jest wymienić silentblocki na wahaczach z przodu, ponieważ koszty i robocizna to nie wiele, a one przy gwincie szybko się zużyją. Szkoda będzie za 2 miesiące znów wszystko rozbierać.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
15-09-2014, 20:31
Post: #34
RE: Gwintowane zawieszenie
Hej,
mam do swojego Sharana zawieszenie gwintowane na przednią oś.
Doradźcie co zrobić z tylną osią by położyć ją na dół z zachowaniem dobrego prowadzenia.
16-09-2014, 09:55
Post: #35
RE: Gwintowane zawieszenie
Jeśli nie masz gwintu na tył to szukaj sprężyn sportowych obniżających około -50/-60



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
20-10-2014, 11:28
Post: #36
RE: Gwintowane zawieszenie
http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane...38560.html

warto ??
20-10-2014, 14:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2014 15:13 przez Uciek.)
Post: #37
RE: Gwintowane zawieszenie
Warto ale nie w tej cenie. Za dużo o 195zł
U nich ten sam gwint kosztuje 1200 http://allegro.pl/sklep/4938262_db-tunin...ningu-auta



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
16-01-2015, 09:59
Post: #38
RE: Gwintowane zawieszenie
właśnie będę zamawiał tylko waham się jeszcze przed kliknięciem enter Smile

http://www.ebay.de/itm/Gewindefahrwerk-A...2ed829b4ee

180 E nie tak dużo i wolę być zawiedzionym za 180 Euro niż za 1200 zł :)Co myślicie ? Ktoś tam pisał, że jeździ na takim ... jak wrażenia ?
10-03-2015, 11:44
Post: #39
RE: Gwintowane zawieszenie
eśli ktoś będzie miał na sprzedaż prosze o info Big Grin



18-06-2017, 16:14
Post: #40
RE: Gwintowane zawieszenie
Siema nie będę zakładał nowego tematu żeby nie robić bałaganu Big Grin

Mam pytanko który gwint wybrać FK AK czy TA-Technix?

Z góry dzięki za odp Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name