Ocena wątku:
Gwintowane zawieszenie
05-06-2012, 08:56
Post: #11
RE: Gwintowane zawieszenie
Spuki1, ja jeżdżę na sprężynach firmy Jamex i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o zachowanie auta, fajnie się usztywnił i w zakrętach wymiata, jesli chcesz kupic to możliwe że będe sprzedawał bo chce obnizyc bardziej, a mam je na aucie drógi miesiac wiec są praktycznie nowe nawet jeszcze nie noszą żadnych śladów użytkowania, jak coś pisz: ferdzio56514@wp.pl
Reklama

21-07-2012, 13:02
Post: #12
RE: Gwintowane zawieszenie
jaki koszt wykonania zawieszenia na poduszkach ?? Smile
07-04-2014, 22:12
Post: #13
RE: Gwintowane zawieszenie
Witam.
W temacie sprężyn. Założyłem springi eibach pro sport -3cm.
Gość na allegro ma za 500 nowe a normalnie kosztują 800. Nie wiem skąd ma, ja już mam na samochodzie. Wrażenia: lepiej wybiera drobne dziury niż na cs germany nowych. Brak pogorszenia komfortu jeździ się szybciej pewniej i bezpieczniej. Na dużych falach drogi nie pływa i nie podbija go do góry. Na mniejszych falach czuć trochę podbijanie jak w sportach springach.
Zakręt wiadomo mega poprawa pewność tego co się robi. Wcale nie zauważyłem żeby tył tłukł. Amory przód sachs roczne 20tys km przelatane, tył nie wiem- był działał i działa ok. Po załadowaniu towaru ok 600kg tył siada ale nieznacznie. Na tych co były wcześniej siadał bardziej. Koła ori rozmiar 215 55 16" tylko felgi z passata mniejsze ET. nie jest to super sport kołek jest po prostu poprawa parametrów auta. No i jak stoi: koło z przodu ma równą odległość do nadkola z boku i od góry. Wygląda zacnie, robi wrażenie, nie jest gleba, jak ktoś nie ma sharana to może nie zauważyć że auto jest na zawiasie. Jeżdżę po Lublinie taki zawias jest ok to nie rajdówka ale jest git. Na moje potrzeby wystarczy. Sprężyny mają nierówna średnice pręta tył na górze jest cieńszy. Ogólnie to była najlepsza inwestycja jaką poczyniłem w ten samochód. Jakby ktoś chciał komentować moje wrażenia obrażliwie to dopiszę, że miałem samochody na zawiasach, startowałem w rajdach z wynikami na pudle i potrafię ocenić prowadzenie samochodu.
Pozdro
09-04-2014, 19:17
Post: #14
RE: Gwintowane zawieszenie
Fajnie to wygląda z tego co piszesz . Możesz kolego zapoda jakieś fotki jak to wygląda??



SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI":P
11-04-2014, 13:49
Post: #15
RE: Gwintowane zawieszenie
foty przed i po.
Słabe ale tylko takie mam.


Załączone pliki Miniatury
           
11-04-2014, 22:52
Post: #16
RE: Gwintowane zawieszenie
Dobrze to wygląda. z innej beczki.jak tak lota na klapie wyglada?bo chce a widuje różne w internetach
12-04-2014, 10:59
Post: #17
RE: Gwintowane zawieszenie
Musze pomyśleć nad tymi sprężynami bo fajnie to wygląda Big Grin



SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI":P
12-04-2014, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2014 12:04 przez polozei2009.)
Post: #18
RE: Gwintowane zawieszenie
Hamamatsu napisz na private ceny do audi a4 i mojego szarana jaki jest koszt gwintow i jaki koszt air :-) moze bylbys zainteresowany rozprowadzaniem za granica , mysle ze tu w uk szlo by jak swieze buleczki
12-04-2014, 12:19
Post: #19
RE: Gwintowane zawieszenie
gwintów masz jak mrówków do sharana teraz otwierasz ebaya i jedynie od tego ile hajsu masz na to zależy co kupujesz . od tańszych fk po jakeś mega wypaśne z regulacjami odbicia i dobicia ! co nie zmienia faktu że powietrze jest super opcją do autobusu Cool
20-06-2014, 23:46
Post: #20
RE: Gwintowane zawieszenie
Hej
Mam pytanie odnosnie gwintu FK co jest na ebay w granicy 1200zl
Czy warto czy To tani shit?
Jaki rekomendujecie w dobrej cenie?
Pzdr




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name