Ocena wątku:
Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy
10-07-2014, 22:22
Post: #111
RE: klima słabo chłodzi
plusz a jakie powinny byc wartosci?
u mnie byly jakies 11.7 a ta dolna byla 2.0 a powiedzial mi koles,ze ta wyzsza powinna byc pomiedzy 11-15 a ta dolna najlepiej w okolicach 1?
I tak przekopalem forum i bede zamawial osuszacz bo sporo osob mialo wlasnie z tym problem.w sumie to mowilem mechanikowi,ze jak kupowalem sprezarke to napisali aby wymienic osuszacz no ale on mowi,ze tak zawsze nakazuja aby powymieniac polowe podzespolow a tak naprawde niema takiej potrzeby no ale jak sie okazuje to qwa jest potrzeba!Wink
Dodam,ze koles jesli chodzi o klime to dopiero sie uczy ale nikogo innego w okolicy nie mam.pozdrawiam.
Reklama

11-07-2014, 08:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 08:45 przez plusz730.)
Post: #112
RE: klima słabo chłodzi
LP 2 bary jest idealne. Odparowanie czynnika jest na poziomie około 0 st.C.
HP 11,7 nie jest złe w niższej temperaturze zewnętrznej.
LP 1 bar to zdecydowanie za nisko zważywszy na zmienną pojemność skokową sprężarki.
Osuszacz powinno się zmieniać przy każdorazowym rozszczelnieniu układu. Ale wiadomo jak to jest. Lepiej wymienić filtr oleju niż osuszacz.
Pozdrawiam
11-07-2014, 09:31
Post: #113
RE: klima słabo chłodzi
dzieki za odpowiedz.
czyli skoro te cisnienia sa w miare u mnie a chlodzi slabo to jednak bedzie osuszacz?dzis zamowilem a za tydzien w czwartek mam wolne to wymienie.ciekawostka jest taka,ze zanim kupilem nowa sprezarke to zamontowalem uzywana a na niej cisnienia byly troche lepsze ale niestety sprezarka przepuszczala gaz...dzieki i pozdrawiam a jak upowam sie ze swoim problemem to napewno odpisze.
13-07-2014, 10:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 10:10 przez DDiablo.)
Post: #114
RE: klima słabo chłodzi
Przestudiowałem kilka podfów serwisowych o klimie i faktycznie plusz ma rację, wygląda na to, że na 99% to zawór w sprężarce. Czyli jestem w rzyci. Nie wiem czy wymieniać tylko rozprężny przy okazji czy go sprzedać. Jutro muszę skombinować zawór do sprężarki. Ciekawe czy dam radę samemu to wymienić bez wyciągania jej.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
13-07-2014, 12:25
Post: #115
RE: klima słabo chłodzi
zawor rozperzny nie saida za czesto to po pierwsze i wg mojego klimiarza to siada od zabrudzen i opilków naczesciej. Budowa jego tez nie jest jakas mega skomplikowana. To zawor sterowany termicznie. Cos jak w lodówce.
Dosc czesto raczej siadaja kompresory. Widomo ze w tych starczych sprzeglowych siada samos krzegielko a w zasadzie bezpiecznik na elektormagnesie badz sam elektromagnes. W nowszych bezsprzeglowych te wcale rewelacji nie ma i dopiero sie zaczyna od niedawna psuć na dobre. Tak nam ulatwili producenci ze powoli bedziemy wydawac kase na to dosc fajną ale nie dla nas.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-07-2014, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 17:15 przez DDiablo.)
Post: #116
RE: klima słabo chłodzi
a jednak, widzę wycieki przy osuszaczu przy tej śrubie środkowej i przy kolanku tym gumowym co na podłużnicy idzie, ale muszę to jeszcze sprawdzić czy to biały nalot z syfu czy zielony barwnik bo słabo widać :/ Na dodatek widzę przy zaworze rozprężnym tam gdzie to srebrne wyciszenie jakiś barwnik, ale cholera wie czy to jakiś nalot czy zielony barwnik muszę lepiej się temu przyjrzeć. Nie to akurat walnięta osłona termiczna wycieków nie widzę.
ok, zawór wyjęty, dziwi mnie to, że jedna uszczelka jest zielona a reszta fioletowa, czyżby ktoś wymieniał już go? Później jak będę w domu wkleję zdjęcia. zawór jest w miarę czysty tylko jakiś ciemny płyn się wylał zabrudzony olej? czy co? Zawór albo wymieniany na używkę albo jeszcze ori bo data na nim 44 tydzien 00 rok 4400 zgadzałoby się nowy ma 2 tydzien 14 rok 0214. Da radę go sprawdzić po wyjęciu czy jest ok? To jednak jest barwnik uv a nie ciemny olej. Wyjąłem osuszacz na dnie tak samo barwnik uv mimo, że wygląda jak olej. Uszczelka pod deklem osuszacza wygląda jak tutaj https://www.sgaf.de/sites/sgaf.de/files/...review.jpg i tędy musiał spierdzielić czynnik.
Zdjęcia


Załączone pliki Miniatury
           



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
18-07-2014, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2014 22:07 przez adrians8.)
Post: #117
RE: klima słabo chłodzi
no i u mnie nadal lipa....wymienilismy osuszacz na nowy i okazalo sie,ze stary byl zawalony caly smarem...no i mial przecieki bo bylo widac proszek jak wyciagnelismy pokrywke,uklad szczelny,odgrzybiony ale nadal nie chlodzi bo sprezarka nie robi cisnienia takiego jak powinno byc,tzn po nabiciu te wartosci byly odpowiedno 5.5 i 5.2 dopiero po okolo pol godziny jak wlanczalem i wylanczalem klime oraz zwiekszalem obroty silnika wartosci wzrosly do 15 i dolna do 1.6 ale po zmniejszeniu obrotow silnika spadly do okolo 11 i 2.2 a temperatura pozostala na 13.5 i nic nie chciala zejsc w dol....sprezarka byla zamawiana nowa firmy waeco i teraz koles w warsztacie mi mowi,ze jest do zwrotu bo nie robi cisnienia ktore powinno byc odrazu po nabiciu klimy...juz nie mam na to wszystko sily szczerze mowiac i nie wiem co dalej robic bo sprezarka innej firmy kosztuje 2x tyle co ta i nie mam juz na to wszystko ani kasy ani zdrowia,a orientuje sie ktos z was czy w polsce rgeneruje sie stare sprezarki?bo mam swoja stara ktora nie robila cisnienia i moze lepiej bylo by ja zregenerowac i oddac te co mam teraz?w sumie te co mam teraz tak czy siak oddac musze...eh...rece opadaja...
p.s.mala podpowiedz dla posiadaczy sharana/alhambry/galaxy w vr6 po 2001 roki - u mnie aby dojsc do osuszacza trzeba by odjechac calym przodem co zajelo by kilka dobrych godzin bo inaczej osuszacz by nie wyszedl wiec mechanik nawiercil dziurke za ktora schowana byla srubka od chlodnicy klimy i ja delikatnie popuscil i osuszacz wszedl na styk wiec kilka godzin pracy i troche kasy zaoszczedzone...
a moze to czujnik cisnienia klimatyzacji?po podlaczeniu vaga pokazalo,ze uszkodzony ale po skasowaniu bledu juz nic nie powrocilo?mogl by mi ktos podeslac foto gdzie jest ten czujnik i czy dam rade go sam wymienic czy trzeba spuszczac gaz z ukladu?
aha i dodam jeszcze,ze klimatronik nadal u mnie miga,na vagu wyskoczyl raz blad czujnika cisnienia od klimy ale po resecie nie wrocil,czy ktos mogl by mi doradzic czy ten czujnik moze byc odpowiedzialny za to,ze sprezarka nie robi wystarczajacego cisnienia i klimatronik miga?szczerze to czasami te resety bledow mnie jakos nie przekonuja gdy mechanik mowi,ze blad nie wraca bo przeciez moze wrocic za dzien lub dwa prawda?i jeszcze jedno,prosil bym aby ktos napisal lub podeslal foto gdzie jest ten czujnik w alhambra II 2.8 vr6.Z gory wielkie dzieki.
12-09-2014, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 17:20 przez DDiablo.)
Post: #118
RE: klima słabo chłodzi
To znowu ja, po tamtym nabiciu, klima nie działała, więc olałem temat wnioskując, że zawór w sprężarce do wymiany. Ostatnio się zdziwiłem jak zaczęło mi wiać chłodem, wyskakuję z samochodu sprawdzam przewody, jeden gorący drugi lodowaty aż skrapla się woda. Kilka razy mi się nie włączyła, ale wystarczyło, że włączyłem econ i za chwilę auto podczas jazdy i zaczęła działać. Teraz chłodzi za każdym razem. Przy temp 24st teraz sprawdziłem i po 5 min temp na wylocie była jakieś 7-8st. Zobaczymy co będzie dalej, ale w przyszłym roku będę musiał pewnie wymienić zawór w sprężarce chyba, że się naprawił i nie będzie potrzeby? Zobaczymy, teraz trzeba wymienić świecę w piecu. Chociaż klima też się przydaje na wiosnę ze względu na parujące szyby i to przy sprawnej klapce od obiegu wewnętrznego. Ktoś wie jak się nazywają dokładnie te przyłącza od zegarów do rurek, zeby sprawdzić ciśnienie?



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
12-09-2014, 17:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 17:37 przez plusz730.)
Post: #119
RE: klima słabo chłodzi
(12-09-2014 17:17)DDiablo napisał(a):  Ktoś wie jak się nazywają dokładnie te przyłącza od zegarów do rurek, zeby sprawdzić ciśnienie?
Szybkozłączki do czynnika r134a niskiego i wysokiego ciśnienia (niebieski i czerwony). Porządne, markowe, profesjonalne kosztują nie mało. Na potrzeby amatorskie do domowego użytku polecam takie: niskie i wysokie
12-09-2014, 17:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 17:43 przez DDiablo.)
Post: #120
RE: klima słabo chłodzi
Dzięki, chociaż myślałem, że będzie to tańsze.

Czym zabezpieczasz dekiel od osuszacza? Jakimś smarem czy olej wystarczy podlać?



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 273 11-04-2023 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 290 21-12-2022 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,251 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,393 04-08-2019 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,877 17-05-2019 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,634 25-12-2018 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,138 19-08-2018 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,201 08-08-2018 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 15,969 06-06-2018 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,030 23-05-2018 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name