Ocena wątku:
Czujnik kąta skrętu G85
27-01-2015, 20:56
Post: #31
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
a kto tu mowil cos o jakiejs tasmie??? blad dotyczy czujnika skretu kierownica i w nim raczej masz szukac problemu,



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

27-01-2015, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2015 21:10 przez Drill.)
Post: #32
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Witaj scorpik77. Niestety abs i esp to ten sam sterownik wiec niestety czasami usterka jednego powoduje usterkę drugiego. Ostatnio w pasacie miałem sytuację nietypową na tyle że świeciły kontrolki abs i esp . VAG pokazywał błąd komunikacji pompy abs z silnikiem i po skasowaniu błąd wracał raz po 10 metrach raz po 5km. czyszczenie styków itp i dalej loteria. Dopiero jak zrobiłem pomiar prędkości w blokach pom. pompy abs, wyszło że czasami prawe przednie koło przekłamuje, raz przy małych prędkościach raz przy dużych wiec regulacja głębokości położenia czujnika odpadała. Wymieniłem czujnik na tani zamiennik, wszystkie błędy znikły i już nie wróciły(były i w silniku i w abs'ie). Sam się zastanawiam co ma czujnik do komunikacji pompa -> silnik. Chyba tylko to że uszk. czujnik może powodować zamieszanie (zwarcia, błędne sygnały) które powoduje dalsze problemy abs/esp.
Druga sprawa to że nie zrobisz kalibracji czujnika g85 jak będą złe prędkości od czujników ( system myśli że nie jedziesz na wprost wiec zakłada że kierownica nie jest prosto a musi być przy kalibracji).
Stukanie w kole to może być włączenie się esp , system myśli że prawe koło się ślizga i pompa hamuje - zacisk szarpie. Stąd stuki, takie jak przy ruszaniu na śniegu( w audi nazywa sie to EDS, zintegrowane z esp).

Taśmę sprawdzisz na stole, podpinasz słabą żarówkę(nie mocną żeby nie przepalić bo tam wszystko delikatne) na pinie na wejściu i na wyjściu i kręcisz taśma po obrocie w lewo i prawo, po prostu zamykasz obwód żarówka - źródło (aku,zasilacz,prostownik) wykorzystując jeden z "kabli" w czujniku. Tak sprawdzisz wszystkie po kolei i masz pewność (99%).
Trochę się rozpisałem ale może to naprowadzi Cię na znalezienie usterki.
27-01-2015, 21:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2015 21:38 przez scorpik77.)
Post: #33
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Drill dziękuje za wyczerpująca odpowiedź. Stukanie w kole to raczej nie ESP jest ewidentnie przy jeździe po nierówności więc coś w zawieszeniu chyba po raz kolejny poduszka na amorku ( wymieniałem już 2 razy w ciągu roku, dwie różne firmy poduszki, ciągle prawe przednie koło). W wolnej chwili sprawdzę taśmę tzn czujnik skrętu ( dla wytłumaczenia WESOL ) rozumiem że czujnik działa jak potencjometr. Na stole tam gdzie +30 i +15 podaję napięcie oczywiste masa gdzie masa i pomiar. Jak czujnik G85 będzie ok będę szukał dalej.



Seat Alhambra 2005 1,9TDI
28-01-2015, 22:30
Post: #34
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Jeśli chodzi o stukanie w amorku to przypomniała mi się sytuacja jak szukałem ewidentnego stukania pochodzącego od jakiegoś luzu, końcówka drążka albo jakiś sworzeń. Nie znalazłem, rozmawiałem po kilku tygodniach z gościem który kupił ode mnie to auto. Wymienił poduszki, łożyska i kilka razy jeździł na szarpaki. W końcu po namowie mechanika wymienił same amory. Winny był sam amortyzator !
31-01-2015, 16:36
Post: #35
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Jeżeli chodzi o kwestię sprawdzeni czujnika ( taśmy ) na stole niestety nie udało mi się nic sprawdzić. PO podłączeniu omomierza niestety żadna wartość nie ulegała zmianie. Z tego co wyczytałem jest tam wysyłany sygnał CAN , ( CAN L i CAN H). Napięcie na przewodach sygnałowych na poziomie 2,5 V bez zmian.Oczywiście zasilanie +30 , +15 i masa w normie. Pozostaje zakupić drugi czujnik i dokonać zamiany.
DRILL co do tematu amortyzatora też zaczynam go podejrzewać o stukanie. Sprawdziłem już wszystkie części z prawej strony, wahacz ok - lekko tylna tuleja ale bez dramatu, łącznik nowy , końcówka drążka ok, przegub ok został tylko amorek.



Seat Alhambra 2005 1,9TDI
09-02-2015, 11:39
Post: #36
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Wiec już po naprawie powodem świecenia kontrolki ESP był uszkodzony czujnik znajdujący się koło taśmy pod kierownicą, po wymianie i adaptacji 100% SUKCESU. Natomiast pukanie w prawym kole DRILL miałeś rację uszkodzony amortyzator ( na stacji diagnostycznej sprawdzenie amortyzatorów pokazywało 80% ) teleskop nie odbijał tylko dobijał , wymiana nie była łatwa dziadostwo jest tak długie że trzeba rozpinać wahacz. Alka zdrowa i cała dziękuję wszystkim za sugestie.



Seat Alhambra 2005 1,9TDI
02-07-2015, 11:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2015 12:20 przez Grisza.)
Post: #37
RE: Problem z G85
Witam z tej strony Grisza jestem nowy na forum a wiec poodpinam sie pod temat ale tylko dlatego ze uporałem sie z owym problemem w moim swieżo nabytym sharanie
Big Grin
A wiec tak bezpieczniki wiadomo to najpierw niema co sie bawic w poszczegulne lecimy wszystkie zajmnie to kazdemu jakies 5-10 min....

odpinamy aku wiadomo... trzeba sprawdzic co tam mamy w tej kierownicy i czy napewno jest wszystko podpiente na 100%

przy wywalonej poduszce lubia pogiąc sie w kierownicy te dwie blaszki odpowiedzialne za klakson itd... nikt o tym nie pisze wiekszosc magików prostuje je młotek plus kowadło

czyli tak aku odpiete wyciągamy poduszke odpinamy żółty kabelek odkładamy na bok zostaje kierownica i wielofunkcja plus blaszki sprawdzamy wzrokowo czy sa ok jesli tak odpinamy wielofunkcjie od tasmy i demontujemy kierownice

zostaje sama tasma sprawdzamy ja górny prawy róg kropka żółta obracamy delikatnie w prawo i sprawdzamy co sie dzieje potem w lewo i sami wyczujecie jak ja ustawic...
sorki z góry za błedy ale nie po to tu piszę....

jezeli tasma bedzie sie obracała w nieskonczonosc w lewo czy w prawo to wiadomo gdzie powinna sie znalesc w koszu

jesli działa składamy wszystko pokolei podpinamy tasme montujemy ja na kolumnie ustawiamy ja odpowiednio czyli żółta kropka w górnym prawym rogu

montujemy kierownice podpinamy do tasmy wielofunkcjie tu sa dwa kabelki jeden łączy dwie wielofunkcjie ze sobą a drugi podpinamy do taśmy

zostaje żółty kabelek od poduszki z nim sa dwa przewodziki do klaksonu zakończone wsówkami podłączamy go do tasmy z czujnikiem bo w sharanie jest to kiomplet wsuwamy dwie wsówki od klaksonu w dwie blaszki w kierownicy zakładamy sprezynki podpinamy poduszke i zatrzaskujemy ja w kierownicy
teraz można zrobic adaptacjie jest prosta jesli komus potrzeba napisze tylko nie powinna nam sie swiecic poduszka na liczniku niewiem czy najpierw przed adaptacją nie trzeba skasowac błedów poduszek.... bo to jest powiazane poprzez tasme...

jak co zapraszam na priv pomoge....
18-10-2017, 22:19
Post: #38
RE: błąd778 czujnik kąta skręty G85
Miałem problem z czujnikiem skrętu G85, taśma 3 razy zmieniana i nic to nie dało. Gdy zabrał się za to elektryk okazało się, że przewody wiązki CAN były przecięte/przegryzione. Po naprawie jak na razie wszystko działa. Polecam w Krakowie warsztat Andrzej Folta ul Jasielska, ma znajomego dobrego elektryka
08-02-2018, 23:38
Post: #39
Czujnik kata skrętu
Samochód to seat alhambra 2005 r. komputer wykazał uszkodzony czujnik kąta skrętu . Chciałem wymienić ale poniewaz mam ESP taki czujnik to koszt kilkaset zlotych, czujnik bez ESP koło 150 zł. Może ktos doradzi co zrobić żeby było taniej.
15-04-2019, 14:54
Post: #40
G85 - czujnik kąta skrętu
Witam

Pokazały się takie błędy.
Cytat:Address 03: ABS Brakes
Controller: 7M3 907 379 J
Component: ESP FRONT MK25 0102
Coding: 0006154
Shop #: WSC 00020

4 Faults Found:
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 003 - Mechanical Failure - Intermittent
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 014 - Defective - Intermittent
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 008 - Implausible Signal
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

Taka się ikonka "pali" (foto poglądowe)
   


Od razu kupić czujnik G85 czy coś innego szukać ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 467 10-07-2022 13:41
Ostatni post: wesol
  Wtyczka czujnika kąta skrętu petec 3 1,542 12-06-2022 16:24
Ostatni post: petec
Video Gdzie znajduje sie czujnik przyspiedzenia ESP smithpl 3 3,110 17-09-2021 00:37
Ostatni post: kalamb
  Czujnik parkowania - padły wszystkie na raz? DanielWroclaw 12 2,434 28-07-2021 11:32
Ostatni post: Spinacz
  Czujnik F270 kalamb 0 556 15-02-2020 14:44
Ostatni post: kalamb
  945 czujnik zdeżenia g190 zwarcie do masy Jaski82 0 657 28-01-2020 22:53
Ostatni post: Jaski82
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,185 12-01-2020 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Czujnik temperatury wody i paliwa pokazuja tą samą wartość Drulw 4 2,179 05-07-2019 21:01
Ostatni post: Drulw
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 31,334 10-05-2019 21:50
Ostatni post: tolus24
  PARCTRONIK - czujnik parkowania lysy-karll 27 20,240 01-11-2018 23:31
Ostatni post: schak

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name