Ocena wątku:
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
05-05-2012, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2012 22:45 przez sharanista.)
Post: #1
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
uzupełniałeś, napełniałeś klimatyzacje...
podziel się informacjami:
- jaki koszt?
- co bylo wykoname w cenie ?
- jak wyglada kompleksowe napelnienie, uzupełnienie itd...



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Reklama

15-05-2012, 15:10
Post: #2
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
Witam. Uważam że temat bardzo ciekawy, śledziłem go przez kilka dni bo nosiłem się z zamiarem uzupełnienia czynnika w klimatyzacji, niestety nie doczekałem się żadnych postów więc może mój wpis komuś się przyda. Napełniano mi dziś klimatyzację 1050 gram w cenie 139 zł (cena promocyjna, bo otrzymałem warsztatu kod smsem) normalnie ceny cennikowe kształtują się jak poniżej:
- Napełnienie - 159 zł
- Ozonowanie + wymiana filtra kabiny - 74 zł (cena nie zawiera ceny filtra)
- Sprawdzenie szczelności 74 zł
- Cena pakietu - 270 zł
Miejsce, Warszawa, AUTO-CONRAD na Bielanach, ul Sokratesa 7. Wcześniej naprawiałem tam swojego Fiata, teraz widzę że są też serwisem grupy VW.
Z usługi jestem zadowolony, dzień wcześniej umówiłem się na konkretną godzinę, czas trwania napełnienia około 1h.
Za tydzień mam zgłosić się na sprawdzenie szczelności, nie bardzo wiem ale chyba będę musiał dodatkowo za to zapłacić.



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
16-05-2012, 21:54
Post: #3
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
ja za kontrole po dokonanym napełnianiu .. nie płaciłem...napełniałem dwa roki temu wiec nie opisze tego... przymierzam się do ponownego sprawdzenia...także podzielę się informacją



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
24-05-2012, 15:42
Post: #4
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
Faktycznie, za kontrolę szczelności nie musiałem płacić.
Jest natomiast gorszy problem, nieszczelna chłodnica klimatyzacji, koszt wg Auto-Conrad to 650zł + 200zł robocizna + ponowne napełnienie.
Jestem w trakcie szukania tańszej alternatywy.



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
24-05-2012, 16:43
Post: #5
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
zamiennik skraplacza bedzie osztowal cos kolo 300 zl a wymienic mozesz sam. Tylko napelnienie czynnikiem bedzie kosztować.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-05-2012, 23:18
Post: #6
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
ja juz mam sprawna klime Smile moja potrafiła dawac ciepło ;p i okazało sie brak gazu i uszkodzona wtyczka przy jakimś czujniku przy sprężarce wtyczka wymieniona gaz dobity i tak zimno jest ze nieda rady włanczac na LO bo nóg nieczuje ;p daje na 19 i jest ok przy dziecku wystarczy jak dam 22 i tak lekko chłodkiem wieje przy dosyc upałach jak były teraz po 28 i auto nagrzało sie w słoncu Smile znajomy całosc zrobił za 150 zł niewiem ile gazu tam dobił ale mrugał mi climatronic takze prócz uszkodzonej tej wtyczki domyslam sie ze było niewiele go ...
28-05-2012, 09:20
Post: #7
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
Witam.
Ja walczę z klimatyzacją już 2 rok. W zeszłym roku pękł mi wąż od sprężarki, długo szukałem mechanika w Bydgoszczy i nikt nie chciał się tego podjąć" bo to sharan trzeba dużo dłubać" lub " tam trzeba pół samochodu rozebrać żeby do tego węża się dostać" . W końcu zgodzili mi się to zrobić w bydg. na ulicy toruńskiej. Rachunek 600 zł. z wszystkim. Chłodziło niecały miesiąc do ponownych upałów. Pojechałem do tego warsztatu i się okazało, że pękł ten sam wąż. Powtórne zakucie na gwarancji ale za napełnienie musiałem zapłacić kolejne 150 zł. Kolejny miesiąc ( włączona może ze 2 razy) patrze znowu wyświetlacz mruga klima pusta. Okazało się że ten sam wąż jest pęknięty ale na samym zgięciu część aluminiowa. Sad odpuściłem stwierdziłem ze już nie inwestuje w klime bo zbliża się zima ). Do tego roku w czarnej puszcze i upałami ponad 30 st.nie dało się wytrzymać więc zabrałem się sam za wymianę wyjąłem wąż u kolegi w garażu wyjęcie węża zajęło dobrą godzinę. poszukałem "nowego - używka 150 zeta ". Facet który mi sprzedawał wąż powiedział ze za wszystko włożenie sprawdzenie weźmie ok 400 zł razem wężem wiec się zgodziłem. Wszystko juz było ok. gdy przy 1 włączeniu klimy poszła chłodnica klimy.gościu skasował 300 i mnie odesłał op chłodnice Sad kolejny koszt 340 zł . rosnące koszty spowodowały ze wymieniłem ją sam. niecała godzina robory przed domem. Po wymianie i ponownym nabiciu 150 zł napełnienie mam sprawną klimatyzacje HURA!! ciekawe na jak długo. Smile pozdrawiam
28-05-2012, 10:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 11:04 przez daneczek76.)
Post: #8
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
krychu33 gratuluje wytrwałości.
Ja osobiście klimę do serwisu jeździe raz na 2 -3 lata zawsze to samo czynnik w normie wyssają i z powrotem załadują i 200 zł płace.
A tak to co roku sam odgrzybiam tym Tu Klick TU koszt około 50 zł + filtr powietrza i po kłopocie.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
 Thanks given by: krychu33
28-05-2012, 16:29
Post: #9
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
uzywam tez tego preparatu firmy wurth. Nie ma lepszego. Zawsze zapodaje od strony wlotu powietrza ( pod maska) uprzednio wyciagajac filtr kabinowy. Jesli ktos nie wymienia filtra kabinowego to mozna popsikac i jego. Podczas rozpylania nawiew ustawiam na 3 bieg, klima wylaczona i gra gitara.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-06-2012, 14:36
Post: #10
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
A wiecie co jest najlepsze z tego wszystkiego?
Bliska mi osoba, pracuje w jednej z większych firm zajmującą się klimatyzacją. W ich ofercie 10kg czynnika kosztuje 48zł netto...




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name