Ocena wątku:
Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
15-02-2012, 17:49
Post: #31
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
Zdecydowanie na minus energooszczędność - nie używanie kierunków, myślenie o schabowym vel szukanie pierwszego biegu przy ruszaniu ze skrzyżowania, wciskanie się w ogonek na cwaną gapę, jechanie środkiem lub lewym pasem po expresówce z prędkością patrolową, wyścigi ciężarówek jedna jedzie 40, a druga 42 i się ścigają która którą wyprzedzi....



Sklep VAGTECH części do grupy VAG i Porsche
Ul. Łopuszańska 53 (pn-pt - 9.00-17.00, sob 10.00-13.00)
02-232 Warszawa
tel. 22 8462646 kom.692312345, 694679252
PROMOCJA FILTRÓW MANN NAJNIŻSZE CENY
Reklama

16-02-2012, 13:17
Post: #32
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
Ogólnie bezmyślność ludzi podczas trudniejszych warunków na drodze, patrząc na wczorajszą pogodę u mnie i po trasie Toruń - Poznań i z powrotem stwierdzam, że ludzie jak widzą śnieg to automatycznie jadą po 40km/h no bez jaj rozumiem jak się nie da bo naprawdę jest konkretnie ślisko to i ja zwolnię, ale jak można śmiało 60km/h jechać a jak czarna droga to i 80km/h to dlaczego trzeba się ciągnąć za taką ofiarą 40km/h...normalnie paranoja



[Obrazek: vd1c.jpg]
16-02-2012, 18:26
Post: #33
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
polemizowałbym z Tobą _ArroW_ - ale ......... a co tam śmigaj - tylko jak już to lepiej żeby uszkodzić wyłącznie siebie



16-02-2012, 21:47
Post: #34
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
(16-02-2012 18:26)niebieski91 napisał(a):  polemizowałbym z Tobą _ArroW_ - ale ......... a co tam śmigaj - tylko jak już to lepiej żeby uszkodzić wyłącznie siebie

no to śmiało polemizuj, skoro 50 aut jedzie z prędkością 50-60km/h a jeden się znajdzie co jedzie max 40km/h to nie jest jazda na głupiego jak to odebrałeś, bo wcale tak jeździć nie mam zamiaru Wink



[Obrazek: vd1c.jpg]
18-02-2012, 14:02
Post: #35
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
Panowie to jest nic w porównaniu z tym co dzieje się w Anglii tutaj jedziesz sobie drogą ograniczenie do 60mil/h nagle wieś i stoi znak ograniczenie do 40 jazda anglika wygląda tak że jedzie 60 i przed znakiem jakieś 10-15m po hamulcach do 40 to jest dopiero żenujące albo jak na ograniczeniu do 40 jadą po 30
21-02-2012, 18:13
Post: #36
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
Późna sygnalizacji zamiaru skrętu w lewo na skrzyżowaniu.
12-04-2013, 20:57
Post: #37
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
nie wiem ale teraz u nas kazdy sie spieszy itd. itp calkowity brak cierpliwosci czyli nikt nie poczeka chwilę bo np ktos cofa ominie go po chodniku jest duzo innych przypadków
14-04-2013, 00:38
Post: #38
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
To ja coś dodam od siebie, jako że prawie codziennie z domu do pracy jadę kawałek przez 3 pasmową autostradę to bardzo mnie denerwuje jak są te TRZY pasy i pusta droga a ktoś przed tobą jedzie sobie przynajmniej 20km/h mniej niż limit ŚRODKOWYM pasem i jak chcesz go wyprzedzić bo jedziesz zgodnie z przepisami ( ruch prawostronny ) prawym pasem to musisz albo się nagimnastykować na lewy i z powrotem albo jechać po prostu tym prawym pasem, ja już normalnie wyprzedzam prawym bo siły nie mam...
Poza tym - mamy 3 pasy na autostradzie i wszyscy jadą trzema pasami z prawie tą samą prędkością a dziury między samochodami są takie że spokojnie mógł byś jechać slalomem ( albo musiał byś jak chcesz wyprzedzić... ) a że tego nie robię bo mogło by to stwarzać niebezpieczeństwo ... to jadę sobie 110km/h ~ bo więcej się NIE DA. ( uff. na szczęście to tylko parę km po tej autostradzie).



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
14-04-2013, 10:54
Post: #39
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
jazda z prędkością 45km/h przy dozwolonej 90
sygnalizowanie skrętu kierunkowskazem
śmieci wyrzucane przez okno
dzieci niezapięte w pasy(foteliki) buszujące po tylnej kanapie i kierowca odwracający głowę co chwila do tyłu aby je uspokoić
kobieta malująca się podczas jazdy
palenie papierosów podczas jazdy i ruchy ADHD gdy żar spadnie w okolice jaj
cwaniaki jadący pasem do skrętu na końcu wciskający się na środkowy pas
barany koguty owce konie na cb radio
zajmowanie prawego pasa na drodze jednokierunkowej do skrętu w lewo
nieumiejętność sygnalizowania i poruszania się po rondzie
14-04-2013, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2013 11:32 przez Czerwony.)
Post: #40
RE: Co was najbardziej denerwuje w zachowaniu innych kierowców?
Dwa najciekawsze rodzyny przeze mnie widziane:

Razu pewnego na A4 doganiam małą ciężarówkę (coś wielkości Sprintera) i widzę, że jakiś dziwny tor jazdy ma. Niby jednym pasem (grzecznie, prawym), ale coś jest nie halo. Zrównuję się z gościem i widzę, że trzyma kierownicę bosymi nogami. A jaki uchachany przy tym był!

Razu innego w godzinie szczytu w Warszawie na Al, Niepodległości jadę pokornie w koreczku. Jest to ulica, gdzie się jedzie w cyklu: 1-2-3-czerwone. Niestety przypadła mi pozycja za pewną dbająca o siebie panią. Cykl jazdy był następujący:
1-2-3
czerwone
pani przestawia lusterko
pani otwiera kosmetyczkę, wyjmuje barwy wojenne
pani się maluje
światło żółte
światło zielone
pani chowa barwy wojenne do kosmetyczki
pani przestawia lusterko
ruszamy na późnym zielonym
1-2-3...
i tak identycznie przez kilka kolejnych skrzyżowań. Widok był tak checny, że aż mi się wkurzać nie chciało. Szkoda, że nie miałem kamery.

Pozdrowienia!
(14-04-2013 00:38)piotto0 napisał(a):  To ja coś dodam od siebie, jako że prawie codziennie z domu do pracy jadę kawałek przez 3 pasmową autostradę to bardzo mnie denerwuje jak są te TRZY pasy i pusta droga a ktoś przed tobą jedzie sobie przynajmniej 20km/h mniej niż limit ŚRODKOWYM pasem i jak chcesz go wyprzedzić bo jedziesz zgodnie z przepisami ( ruch prawostronny ) prawym pasem to musisz albo się nagimnastykować na lewy i z powrotem albo jechać po prostu tym prawym pasem, ja już normalnie wyprzedzam prawym bo siły nie mam...
[...]

No i dobrze robisz, porzuć skrupuły:

art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity):
wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,

na jezdni jednokierunkowej,

na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name