Ocena wątku:
czy mogę opłacić na siebie recykling?
04-04-2012, 14:48
Post: #1
czy mogę opłacić na siebie recykling?
Witam.
Zakupiłem samochód który nie jest zarejestrowany w Polsce. Ma porobione opłaty oprócz recyklingu. Wiem, że zgodnie z przepisami powinien opłacić recykling kto sprowadził pojazd do Polski. Oferty sprzedaży pojazdów segregowane są na ,,opłacony-gotowy do rejestracji" lub ,,sprowadzony-nieopłacony". Moje pytanie jest takie:
- czy opłacając recykling muszę wpisać dane osoby która sporowadziła pojazd ( na którą widnieją pozostałe opłaty ) czy mogę pisać na siebie?
- czy może mi odmówić wydział komunikacji rejestracji pojazdu gdy ja opłacę recykling?
Reklama

04-04-2012, 16:00
Post: #2
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
Wydaje mi sie ze możesz wpisać swoje dane,to że sprzedawcy dają druczek z jego danymi żebyś opłacił za nich, to dlatego że tą kase im wracają,albo część tej kasy.Nie jestem pewnie w 100%czy tak jest jak ci napisałem,ale mi się wydaje że tak jest.Niech sie wypowie ktoś kto wie na 100%



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
05-04-2012, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 13:19 przez daneczek76.)
Post: #3
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
mnie się wydaje zaznaczam wydaje jeśli w druczku napiszesz jakiego auta to tyczy(vim) to co za różnica kto je opłacił.
Jak nie zapomnę to sprawdzę w domu na druczek jak tam to wygląda.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
06-04-2012, 04:40
Post: #4
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
Zobacz Daneczek bo to dla mnie dość ważne. Z tym, że w miejscu gdzie jest ,,TYTUŁEM" to wiadomo - vin+marka. A kto wpłaca ? - w tym rzecz. A tak poza tym to widzę, że Pani Kontekstowa wróciła na nasze salony po dłuższej nieobecności pomimo, że ,,zawsze tu była".
06-04-2012, 19:06
Post: #5
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
Opłate recyklingową robimy dla auta i na dowodzie wpłaty musi być VIN samochodu.Jeśli to będzie się zgadzało z resztą dokumentów(nr VIN na umowie kupna,papiery auta z kraju z którego sprowadzono)
to nikt nie powinien robic problemów.
06-04-2012, 22:16
Post: #6
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
musisz opłacić recykling na osobę która sprowadzała i opłacała auto .na 100%
10-04-2012, 15:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 15:56 przez daneczek76.)
Post: #7
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
umnie jest na blankiecie osoba która sprowadziła - ale dowód zapłaty jest na samochód i jego vin a nie osobe cytuje:
Zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. Nr 25, poz. 202, z późn. zm.) o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji obowiązek wnoszenia opłaty w wysokości 500 zł na odrębny rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierowany jest do wprowadzających pojazdy w ilości nie przekraczającej 1000 sztuk w ciągu roku, którzy nie zapewniają sieci oraz do podmiotów niebędących przedsiębiorcami, którzy dokonują wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu, stanowiąc ekwiwalent obowiązku wynikającego z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2000/53/WE z dnia 18 września 2000 r. w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. Urz. WE L 269, z 21.10.2000, z późn. zm.).

Opłaty wynikającej z art. 12 ustawy nie można uznać za cło przywozowe w rozumieniu art. 25 TWE, gdyż nie jest ona nakładana na pojazd w związku z przekroczeniem przez niego granicy, lecz jest powiązana z pierwszą rejestracją pojazdu w Polsce, o czym wyraźnie stanowi art. 72 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).

Dowód wpłaty musi zawierać określenie cech identyfikacyjnych pojazdu (nr VIN).



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
17-07-2012, 14:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2012 14:27 przez raventes.)
Post: #8
RE: czy mogę opłacić na siebie recykling?
Opłaty powinna zrobić osoba która sprowadziła auto. Już to przerabiałem Smile Najprościej jest zrobić tak, aby osoba sprowadzająca auto porobiła opłaty, zarejestrowała auto w PL, a potem po prostu je od takiej osoby odkupić sporządzając polską umowę kupna-sprzedaży.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name