Ocena wątku:
czy pada turbina
17-04-2012, 21:36
Post: #21
RE: czy pada turbina
Ja rozebrałem wszystko i dokładnie różną gradacją papieru wyszlifowałem cały syf w okolicy kierowniczek i teraz zero błędów i auto dostało takiego kopa jak miało kiedyś Smile Aż się banan od ucha do ucha robi jak turbo idzie cały czas pod butem. Big Grin Mam natomiast pytanie, czy jak ominąłem zaworek EGR zachowując szczelność podciśnienia oczywiście, to poza czystością spalin coś jeszcze się zmienia w pracy auta? Chodzi mi o przyspieszenie, spalanie, etc.



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
Reklama

17-04-2012, 21:50
Post: #22
RE: czy pada turbina
Nie nic sie nei zmienia. Zero skutków ujemnych jak i dodatnich. Zabieg czysto zwiazany z ekologią- wytwór recyrkulacji spalin.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-04-2012, 22:03
Post: #23
RE: czy pada turbina
Świetnie, to wymienię go jak zrobię pilniejsze rzeczy Smile



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
17-04-2012, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012 22:34 przez Makgajwer.)
Post: #24
RE: czy pada turbina
(16-04-2012 18:42)wesol napisał(a):  Nic nie padnie. regenrqacja to najgorsze zło- pisalem o tym juz setki razy. Nei ma czesci ori do naprawy suszarek to jak moz ebyc to dobrze zrobione? Druga sprawa jest to ze chyba jednak fabryka lepiej wywaza te suszarki niz jakis garazowy naprawiacz czy ...

...teee. ...no co Ty..., a znasz lepszy sposob? Rozumiem ze jak pada turbina to idziesz do sklepu i kupujesz nowa...,
no ja tez bym tak chcial..., ale koszty sa troche zbyt wysokie... Sad
Kupno uzywanej? No fajnie, a jak sprawdzic ze lepsza od tej co mamy?
Z ta regeneracja to jak z demokracją. Jest najgorszym sposobem rzadzenia, ale do tej pory nie wymyslono lepszego...

(17-04-2012 21:36)plsmart0 napisał(a):  Ja rozebrałem wszystko i dokładnie różną gradacją papieru wyszlifowałem cały syf w okolicy kierowniczek...

Stary! Jeśli mi to zrobisz gwarantujac ze zmontujesz turbine jak w oryginale, to moge przyjechac nawet do Jastrzebia... Smile)
Mnie braknie talentu do mechaniki precyzyjnej...,



Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
18-04-2012, 00:11
Post: #25
RE: czy pada turbina
(16-04-2012 18:42)wesol napisał(a):  regenrqacja to najgorsze zło- pisalem o tym juz setki razy. Nei ma czesci ori do naprawy suszarek to jak moz ebyc to dobrze zrobione? Druga sprawa jest to ze chyba jednak fabryka lepiej wywaza te suszarki niz jakis garazowy naprawiacz czy nawet firma.

Hmm teraz zacząłem się zastanawiać po co np. jest taka firma:
http://www.cartur.pl/
w której byłem i na oryginalnych podzespołach składają precyzyjnie oraz sprawdzają w specjalnej maszynie turbinę, na którą dają roczną gwarancję? Jeśli nie było by możliwe dostanie oryginalnych części to nie było by takich firm, po za tym one nie zostawiają z reguły środków tylko same obudowy bo ich nie dostają, ale w używki lub regenerację podzespołów bynajmniej ta firma się nie bawi, byłem oddawałem szwagra turbo od Vivaro 1.9 CDTI, wymieniony został kpl. środek turbiny i cała przeczyszczona koszt jaki poniósł to 1300zł z gwarancją. Uważam, że żadna używana turbina nie przetrwa tak długo jak turbina, która dostaje nowe życie po przez włożenie nowego np. wałka. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale po coś w końcu są takie firmy i opinie pozytywne również nie biorą się z teorii Wink.



[Obrazek: vd1c.jpg]
18-04-2012, 17:39
Post: #26
RE: czy pada turbina
firma garrett od kilku lat nie sprzedaje czesci zamiennych do turbin. Jesli ktos ma nowe czesci zamienne tejże firmy to albo sypia z panią prezes tej firmy albo ktoś mu wynosi po cichaczu z fabryki.
Na allegro pisza ze turbo regenerowane na ori czesciach a dalej pisza ze czesci firmy mellet. Czy to jest ori- nie. Zrobisz jak uwazasz ale odrazu Ci powiem ze jesli turbo nie bedzie zakladane w aso to raczj enici z gwarancji a i nawet wtedy beda szukac i twierdzić ze to nie ich wina ze cos nie halo z silnikiem itp. Ciezko walczyc i domagac sie gwarancji od tych firm. Dość duzy jest odsetek tych regenerowanych turbin ze nie pracuja tak idealnie jak powinny lub siadaja moz enie odrazu ale czy po 2 latach i 30-50 tys to normalne skoro jak twierdzisz wszystkie nowe czesci sa i zrobione fachowo.

Jeszcze jedno. JAka firma ci przyjmie turbine w ktorej nie do odzyskania jest wirnik czesci zimnej i goracej bo ulegl uszkodzeniu?? Raczje niewiele a przynajmniej beda sie krzywić. Jak myslisz dlaczego?? A bo wirniki sa wykozystywane ponownie. Jesli myslisz ze regeneracja to w kazdym przypadku wymiana calych flakow korasa łacznie w wirnikami to niestety sie mylisz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2012, 18:12
Post: #27
RE: czy pada turbina
Heh kolego co głowa to inna teoria, ale zapierać się nogami nie mam zamiaru, bo aż tak mi nie zależy na tym Wink. Przez allegro nie kupiłbym takiej rzeczy jak turbina zregenerowana. Walka gwarancyjna to standard nie tylko w takich firmach, w których regenerują turbiny. Nie mówię, że nie jest duży odsetek ponieważ zawsze będą jakieś tzw. "odłamy" co zbijać będą opinie. Jeśli chodzi o wirniki to nie wiem z jakimi firmami miałeś styczność, ale akurat w turbinie, którą oddawałem był uszkodzony wirnik zimnej strony oraz wałek, który się skrzywił i cały środkowy bebech był wymieniany i żadnych ale nie robił nikt, oraz nie krzywił Wink. Żeby dalej się nie droczyć to po prostu każda firma ma swoje możliwości załatwienia części i sposób działania, i nie myśl, że nie przyznaję racji Tobie bo przyznaję, także po prostu uważam, że różne firmy różne opinie.



[Obrazek: vd1c.jpg]
18-04-2012, 18:41
Post: #28
RE: czy pada turbina
Problem tkwi w czym innym: jesli nie regeneracja to co?
Patrzac na maszyny i sprzet pomiarowy w tych warsztatach od suszarek, to jak dla mnie moga nawet sami produkowac wirniki, walki, czy uszczelki. To ma dzialac.



Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
18-04-2012, 19:57
Post: #29
RE: czy pada turbina
Skoro nie regeneracja to tylko uzywka. Jak wiadomo ( pisalem na forum juz chyba ze 3 razy) ze 1 stycznia mi padla suszara i tez stalem pod takim "murem". Zakupilem na allegro suszarke z ASZ'a i jestem mega zadowolony. Trzeba wypytac ziomka czy sa luzy, trzeba sie troszke znac i orietowac w tym i nikt mi nie wcisnie kaszany. Tubo za 700 zl juz z przesyłką jak dobrze pamietam to z 2005 roku. Zero luzów podluznych a nawet i poprzecznych. Do 115 konnych to mozna kupic suszarke jeszcze taniej- ostatnio na forum golfa kolega sprzedawal za 300 zl sprawna z jego auta bo modził na duze moce wiec muszial wymienic.

hmm, "wirnik zrobic mogą"- nie wiem kolego czy orietujesz sie z jakimi obrotami sie kreci ten wirnik i jak jest to zrobione ale jesli myslisz ze wirnik i oś jest to ot tak sobie odlane ze stali i tyle to odrazu ci mowie ze nie. Czesci ori garretta nie ma w sprzedaży czy sie to komus podoba czy nie. Za duzo juz turbin mialem w reku regenerowanych i ciagle byly jakies problemy a to piszczało wyło a nawet jedna suszara po zalozeniu i pierwszym uruchomieniu puscila olej tak ze w 3 minuty wyciaglo ponad 2 litry.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2012, 20:19
Post: #30
RE: czy pada turbina
Widziałem przekrój turbiny i nie jest to tak sobie odlane i prędkości to mają ogromne to wiem a nawet miałem okazję zobaczyć test turbiny. Ogólnie prawda jest taka, że turbinę można kupić używkę i się może rozlecieć oraz regenerowaną i tak samo może być, jak kto użytkuje tak będzie ona żyła długo, co nie zmienia faktu, że nie raz feler wychodzi od razu tak jak napisałeś po pierwszym uruchomieniu Wink, nie mniej jednak tutaj szanse są podzielone i takie jest życie. Osobiście turbiny również zawsze brałem używki bo nie było mnie stać na regenerowane, ale mam również kolegę co sprzedaje części do vw ori używki, tak więc sprawdzone części od niego biorę w razie w takie jak np. turbo bo wiem w jakim jest stanie Wink.



[Obrazek: vd1c.jpg]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BVK - zregenerowana turbina - analiza logów DanielWroclaw 35 5,282 14-10-2023 18:54
Ostatni post: wesol
  Turbina Dawidsoon 0 336 22-09-2022 15:20
Ostatni post: Dawidsoon
  Turbina - odcina, notlauf sharanista 271 210,056 29-04-2021 08:59
Ostatni post: Mazur1908
  Demontaż Turbiny Sharan 1.9TDI, turbina Collega 32 41,236 07-02-2018 20:26
Ostatni post: grażyny
  turbina po regeneracji lub używana mick 31 24,745 08-06-2017 11:09
Ostatni post: Bogos
  turbina bolszewik1906 66 36,219 23-12-2016 13:16
Ostatni post: wesol
  Turbina lukaszjurski 2 1,811 01-02-2016 22:22
Ostatni post: wesol
Sad turbina pytanie kaskader 10 5,797 28-11-2015 23:12
Ostatni post: wesol
  Sharan turbina lalka1659 21 10,244 27-06-2015 17:37
Ostatni post: wesol
  Turbina się wiesza? Krzysku 9 7,255 24-03-2014 18:38
Ostatni post: Krzysku

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name